Szkoła Rysunku Domin Warszawa. Podstrona na której znajdziesz aktualne informacje. Na samej górze są te najnowsze. A na samym dole te z 1994 roku. Kawał historii. Ponad ćwierć wieku doświadczenia. Tysiące uczniów … bez kitu 😉 mnóstwo osób nas wybiera. ( a jeżeli chcesz przejść  do podstrony kursy rysunku to kliknij ten link)

zaczynamy maraton dla kandydatów na architekturę - 9.05.2024

przykładowe próbne egzaminy na architekturę
Dawny próbny egzamin na architekturę

Rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do egzaminu wstępnego na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz na Architekturę na SGGW. Przypominamy, że od tego roku również i SGGW oferuje studiowanie architektury a ponieważ jest to dobra uczelnia to i poziom zapowiada się niezły.

Architekturę można też studiować na uczelni – Vistula. Ostatnio mieliśmy przyjemność spotkać się p. Julią Cieślak, która przybliżyła nam plany tej uczelni i trzeba przyznać, że zapowiada się ciekawie. Vistula ma ambicję stać się jedną z najlepszych uczelni architektonicznych w Europie!

W ramach przygotowań do egzaminu na architektury robimy:

– próbne egzaminy

– martwe natury (to będzie na SGGW)

– unikalny program Architektura 200 (tu zgromadziliśmy 200 zadań których zrobienie daje 99% szansy na dostanie się na te wymarzone studia)

Dodatkowo robimy:

– Geometrie rozwijające wyobraźnię przestrzenną 

– Archimistrz – rysunek architektury idąc przez epoki

 

OsADNICY - OSADNICY 2 - WCIĄŻ W RAMACH WOLNEJ PRACOWNI

W ramach kursu rysunku w Dominie dostajesz też tzw. Wolną Pracownię a na niej działa cos co wprowadziliśmy 12 lat temu Osadników. Jest to zabawa w projektowanie własnej przestrzeni w ramach wspólnej grupy pasjonatów. Teraz robimy to w ramach Domina i Creativity czyli conceptowemu ramieniu Domina.

A tak wygląda przykładowa praca.

zbieramy klejnoty - od bursztynu przez tanzanit aż po rubiny i diamenty [15.04.2024]

grywalizacja w procesie edukacyjnym

Unikalność formuły Szkoły Rysunku Domin to też specjalnie opracowany system grywalizacyjny. 

Mamy program Igurra czyli rozwój wyobraźni przestrzennej. Składa się na niego 1041 zadań!  Stan na 15 kwietnia 2024 roku – bo cały czas ich przybywa. Teraz już nasi uczniowie wymyślają swoje i kiedy uznamy, że są fajne to dajemy je do oficjalnego repozytorium.

Liczba 1041 jednak przeraża. Może ona doprowadzić do prokrastynacji a w efekcie nikt nie zrobi nic.  Program Igurra jest co prawda wpisany w ogólny program nauczania ale trzeba ćwiczyć go dodatkowo. Wtedy decydującą rolę odgrywa samodyscyplina –  u nas jak sobie z tym radzić spisane jest w doktrynie W.U.S.

Żeby wspomóc samodyscyplinę opracowany został przez wybitnych specjalistów system grywalizacyjny w którym za poszczególne poziomy zdobywa się klejnoty takie jak widoczne na obrazkach.

Rośnie nam nowa kadra [08.04.2024]

kredki - rysunek żaby

Przychodząc do Domina masz pewność że będzie Cię prowadzić wyselekcjonowana kadra. Mamy bardzo rygorystyczny system przyjmowania do pracy.

Nie dość że trzeba prezentować dobrego skilla rysunkowego to trzeba jeszcze wykazać się zaangażowaniem. A umiejętność rysunkową nasi kandydaci na wykładowców mają już bardzo dużą.

Przykładem jest ten rysunek kredkami Wiktorii Pajdzińskiej. Będzie Ona prowadzić w przyszłości zajęcia z rysowania zwierząt. Już teraz warto rozważyć zapisanie się na taki kurs 🙂

nowy materiał na kursie rysunku online [19.03.2024]

Cały czas rozwijamy naszą platformę Video z kursami rysunku online. Docelowo chcemy żeby było 1000 filmów.

Jak narysować portret komiksowy

Portret w stylu komiksowym

Najnowszym materiałem na naszym kursie rysunku online jest prezentowany tu portret cienkopisem i flamastrami. Jest on całkowicie za darmo po zarejestrowaniu się:

Kurs rysunku on-line – wersja demo, za darmo!

Autorką tej pracy jest Dominika Pocztar nasza wykładowczyni. Jeżeli chcesz żeby uczyła Cię tak znakomita osoba to zapraszamy do naszej szkoły rysunku.

Rozbudowa portalu Video

Tak jak napisałem we wstępie tego materiału cały czas rozwijamy dwie nasze platformy – pierwsza to tutaj – rysunkowa a druga to platforma akwarelowa na stronie akwarela.eu.

Jak na razie nie można kupić dostępu do platformy rysunkowej bo nie jest jeszcze w pełni komercyjna. Na razie tylko uczestnicy kursu rysunku stacjonarnego mają do niej dostęp. Z każdym kolejnym trymestrem dostają do niego wartość dodaną jaką są materiały Video. 

Ten dostęp jest dożywotni a więc wszystkie przyszłe filmy też się dostanie.

Kolejny rok z rzędu mamy najlepszy wynik z egzaminu predyspozycyjnego na architekturę [25 czerwca 2022]

Tym razem Bartek Wójcik wyczesał najwyższą notę – 170 pkt. Żeby być sprawiedliwym to trzeba nam dodać że były dwie takie same noty.  Nie mniej w naszym przypadku jest to kolejny rok z rzędu kiedy możemy poszczycić się najwyższym wynikiem.  Nasz program jest sprawdzony i skuteczny.

Egzamin WAPW rekrutacja - najelpsza szkoła rysunku

dominowe słodkości - od jednego z uczniów

perfekcyjne słodkości domin

To już będzie prawie 20 lat kiedy uczyłem Maćka Czajkowskiego. Przez ten czas połączyło nas wiele różnych działań. Choćby fakt, że od taty Maćka zamawiam doskonałe miody.

Teraz jednak napiszę o innej inicjatywie. Maciek zrobił dla mnie paczkę oryginalnych ciastek. Tak to są ciastka!!!  Prawda że niesamowite? Jeżeli ktoś z was chciałby perfekcyjne słodkości to może je zamówić tutaj:

https://www.perfekcyjne-slodkosci.pl/dla-firm/

Ja mogę potwierdzić są perfekcyjne i pyszne. Właśnie konsumuję dwunastościany foremne. Nigdy bym nie przypuszczał. że i w takiej formie je przerobię 🙂

Rysunek tygodnia 23.07.2022 Szymon rembalski

Rysunek tygodnia Rembalski

Czy wolno rysować ze zdjęć czy nie?

Hmmm to jak spór szkoły falenickiej z otwocką. Każda ze stron ma swoje racje. Generalnie lepiej nie rysować ze zdjęć ale ustawienie takiej modelki w takiej pozycji to dość trudna sprawa. No i kosztowna. 

Dobrze jest umówić się w kilka osób żeby sfinansować modela. Ale w tym przypadku chodzi o czas.  Skompletowanie w jednym dniu i o tej samej godzinie 7-8 osób które zrobią ściepę na modela graniczy z cudem. Dlatego jeżeli nie ma innej możliwości lepiej narysować ze zdjęcia niż nie rysować w ogóle. 

Rysunek tygodnia 15.06.2022

rysunek tygodnia dwunastościan foremny

Rysunek tygodnia dla Piotrka Idzikowskiego 

Temat : “Kompozycja z dwunastościanów i ich przecięć”

Tak, już sam dwunastościan foremny jest trudny do narysowania a co dopiero ich kompozycja wraz przecięciami. Piotrek jest kandydatem na architekturę i musi mieć specyficzne predyspozycje idąc na ten kierunek. Jedną z nich jest umiejętność ogarniania przestrzeni. To jest taki skill, którego można się nauczyć. Trzeba tylko wykonywać ćwiczenia w odpowiedniej kolejności. 

Trzeba też pamiętać , że kandydat na architekturę musi mieć poczucie pewnego dziedzictwa tej sztuki. Musi mieć poczucie pewności, że to co robi ma służyć architekturze. Rysunek architektoniczny ani nie jest rysunkiem technicznym czy geometrią wykreślną. Nie jest też sztuką piękną jak to będzie miało miejsce na ASP. Jest gdzieś po środku pomiędzy sztywnością geometrii wykreślnej a miękkością i wyczuciem artystycznym.

Przyszły architekt będzie mieć cały budynek w głowie. Znać jego każdy centymetr.

Wakacyjny kurs rysunku - znamy już terminy i cennik na lato 2022

wakacyjny kurs rysunku w warszawie

Kurs rysunku w wakacje trwa od 10.00 do 14.00
Poziom podstawowy, średni i zaawansowany
Od poniedziałku do piątku  włącznie
Start kursu w każdy poniedziałek wakacji

I tydzień – 499 zł
II tygodnie – 899 zł (998 zł)
III tygodnie – 1329 zl (1497 zł)
IV tygodnie – 1599 zł ( 1996 zł)
V tygodni – 1949 zł (2495 zł)
VI tygodni – 2149 zł (2994 zł) 

Poszczególne tygodnie kursu rysunku w wakacje :

Tydzień I (27 czerwca – 01 lipca 2022)
Tydzień II (04 lipca – 08 lipca 2022)
Tydzień III (11 lipca -15 lipca 2022)
Tydzień IV (18 lipca -22 lipca 2022)
Tydzień V (25 lipca – 29 lipca 2022)
Tydzień VI (1 sierpnia – 5 sierpnia 2022)
Tydzień VII (8 sierpnia -12 sierpnia 2022)
Tydzień VIII (15 sierpnia -19 sierpnia 2022)
Tydzień IX (22 sierpnia – 26 sierpnia 2022)

Co w pracowni działo się ostatnio 20 maja 2022

Noc muzeów warszawa naczelny sąd administracyjny

Noc muzeów w Warszawie – Naczelny Sąd Administracyjny

Tak się złożyło, że zadzwonił do mnie pan z NSA. Zaproponował żeby szkoła rysunku Domin wzięła udział w tegorocznej nocy muzeów. Chętnie przyjąłem to zaproszenie. 

Rysowałem między 15.00 a 22.00. Siedem godzin rysunkowego szczęścia. Było naprawdę ekstra. Podczas rysowania czułem, że biorę udział w czymś większym. W jakimś dużym przedsięwzięciu.  My na naszych kursach rysunku często przytaczamy historię o kamieniarzu który wraz zespołem buduje Wielką Katedrę.

Noc rysunkowa w Szkole Rysunku Domin

Co pewien czas jest u nas Dobra-Noc czyli noc rysunkowa. Ja początek nocy spędziłem na nocy Muzeów w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Potem przeszedłem do pracowni na Chmielną 98 a tam już czekała grupka kursantek z którą rysowaliśmy do świtu!

Taka ciekawa refleksja. Na wspólnie rysowanie przyszły same dziewczyny. Co pokazuje jak bardzo ciężko teraz zmotywować chłopaków. Jeszcze 10 lat temu byłoby pół na pół.

O mores, o tempora 😉

Rysunek tygodnia Hania Golak Dąb Dunin

Rysunek tygodnia dla Hani Golak

Hania jest kandydatką na asystentkę. Młodzi ludzie bardzo chcą pracować w Dominie bo wiedzą, że to prestiż. Co ciekawe w ciągu ćwierćwiecza mieliśmy tak wiele kursantów, że teraz bardzo łatwo trafić do pracy w biurze kogoś po Dominie. Wpisanie sobie w portfolio, że odbyło się staż prowadząc lekcje rysunku zawsze dobrze jest widziane. Bo jeżeli ja już kogoś do pracy przyjmę to musi to być super poziom. I wszyscy to wiedzą. Więc jak ktoś po okresie uczenia będzie chciał pójść w architekturę  to na pewno zwiększa swoje szanse.

A żeby stać się asystentem trzeba czymś się wykazać np. rysunkami tygodnia. Hania Golak dostaje już drugi w swojej karierze więc jej szanse bardzo wzrosły.

A co do samego rysunku. 

Tematem jest “Dąb Dunin” – nasz Dominowy Dąb. Dlaczego “dominowy”? bo wpisuje się w nasze wartości – wytrwałości i długiej historii. A poza tym jest piękny. Dąb Dunin zyskał tytuł najpiękniejszego drzewa roku 2022.

 

Rysunek Tygodnia dla Zuzi Trytek

jak cwiczyć kreatywność

Koniec roku w Szkole rysunku Domin to wysyp młodych “talentów” – napisałem w cudzysłowie bo nie ma czegoś takiego jak talent 🙂

Pod koniec roku szkolnego mamy już osoby które na lekcje rysunku uczęszczały od września więc bardzo dużo się nauczyły. Tak też jest w przypadku rysunku Zuzi Trytek który stał się najlepszym rysunkiem tygodnia.

Fajne jest to, że Zuzia to nasza kolejna kandydatka do prowadzenia zajęć. I ma bardzo duże szanse.

Na tej pracy widać wyraźnie coś co czasem w rysunku architektonicznym nazywa się “przestrzenią o cechach architektonicznych“. Tak właśnie na jednym z egzaminów na architekturę w latach ubiegłych opisano treść zadania. W przedstawionej pracy mamy bardzo ciekawy zabieg. Otóż mamy trzy punkty zbiegu czyli coś co w przypadku płaszczyzn prostokątnych nie może mieć miejsca. Ponieważ jest to rysunek perspektywiczny abstrakcyjny to nie musi on jednak trzymać się zasad. Takie zabiegi wydatnie podnoszą dynamikę układu. 

Kolejne dwie wierzby mazowieckie do cyklu

Nasz szef p. Wojciech “Domin” Domińczak właśnie skończył kolejne wierzby mazowieckie. Docelowo ma być ich 12 a jest już 11!

Rysunek Tygodnia - znów dla Ali Fiedorowicz

Ala Fiedorowicz nie przestaje zadziwiać!

Właśnie dostaje czwarty rysunek tygodnia w tym roku. To jest naprawdę wyczyn bo rzadko się tak zdarza, że jedna osoba w jednym roku szkolnym dostaje ich aż tyle. 

Jeżeli Ala dostanie jeszcze jeden taki rysunek to osiągnie limit jaki potrzebny jest do otrzymania Białej Bluzy Domina. Taką bluzę można dostać za:

 • zajęcie pierwszego miejsca na egzaminie wstępnym na architekturę (W ciągu ostatnich trzech lat , trzy osoby je dostały. Bo co roku pierwsza osoba na egzaminie wstępnym na architekturę jest ze Szkoły Rysunku Domin! a były to konkretnie te osoby Patryk Michalski 2021, Ania Kaczkowska 2020, Ala Sutkowska 2019 – wcześniej nie było bluz 😉
 • Zdobycie pięciu rysunków tygodnia. Nie ważne w jakim czasie może być nawet przez kilka lat. Ważne, żeby je zdobyć
 • Otrzymanie Daily Deviation na Deviant Art  – najlepszą pracę na świecie w danym dniu! warunkiem jest podpisanie, że została wykonana w Dominie oraz dodanie jej do społeczności na Deviant art Jak do tej pory kilka osób dostało Daily Deviation. Najwięcej Grzesiek Wróbel.

wpis dużo późniejszy - ala fiedorowicz zajęła I miejsce na egzaminie na architekturę co tylko podkreśla , jak skutecznie uczymy. Możesz też zobaczyć korelację między rysunkami tygodnia a pierwszymi miejscami.

Maraton dla kandydatów na architekturę - start 9 maja 2022

egzamin na architekturę politechniki warszawskiej
Przykładowy próbny egzamin na architekturę

Kandydatów na architekturę zapraszamy na maraton który rozpocznie się 9 maja potrwa do dnia  3 czerwca 2022. Egzamin na architekturę politechniki warszawskiej odbędzie się 4 czerwca 2022.

Dokładne informacje o maratonie znajdziesz pod tym linkiem :

Maraton na architekturę Politechniki Warszawskiej

a szczegółowe informacje o rekrutacji na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej znajdziesz tu :

Architektura Warszawa Rekrutacja

W tym roku maraton będzie składał się z trzech działów:

 • Zadania testowe (geometria, logika, przestrzeń)
 • Szybka historia architektury z nauką szkicowania i sketchnotingu
 • Zadanie rysunkowe

Dla uczniów Domina którzy uczęszczali na kurs na architekturę w roku szkolnym 2021/2022 na wszystkie trzy trymestry maraton jest za darmo! 

Dla osób spoza Szkoły Rysunku Domin maraton jest w cenie 2100 zł za cały.

Maraton na architekturę w roku 2022

W tym roku maraton na architekturę rozpoczynamy 9 maja a kończymy 3 czerwca.

Podczas maratonu będziemy robić takie rzeczy:

 1. Przygotowanie do portfolio na architekturę – to bezpośrednio będzie prowadził p. Wojciech Domińczak
 2. Zadania z egzaminów wstępnych na architekturę w latach ubiegłych
 3. Historia architektury wraz ze szkicowaniem
 4. Zadania kreatywne prowadzone metodą KDD
 5. inne … można poczytać o tym na stronie : 

https://www.domin-warszawa.pl/maraton/

Rysunek Tygodnia 29 kwietnia 2022

Rysunek Tygodnia Weronika Deszczka

Nowa kandydatka na prowadzącą – Weronika Deszczka i jej rysunek tygodnia

W przerwie podczas wykładów na Uniwersytecie Warszawskim rozmawialiśmy o sposobach rekrutacji w naszych organizacjach. Moje rozmówczynie, dwie panie z korporacji, narzekały na kandydatów, którzy przychodzą im do pracy. Mówiły, że są niezaangażowani, że nie utożsamiają się z firmą i mają wszystko w dupie. Ja im opowiedziałem jak to odbywa się w Szkole Rysunku Domin.

A odbywa się tak. 

Żeby zostać prowadzącym lekcje rysunku w Dominie trzeba przejść specyficzny proces rekrutacji. Trwa on od roku do dwóch lat!. W tym czasie ja obserwuję kandydata. Patrzę jak mu zależy, jak jest zaangażowany , czy ma entuzjazm do rysunku. Skrupulatnie obserwuję osiągnięcia. Jednym z takich jest tytuł Rysunku Tygodnia. Nie jest łatwo go dostać. Jeżeli miałbym przyznać taki tytuł za cokolwiek to wolę w ogóle nie dawać. 

I tak taką kandydatką jest Weronika Deszczka która właśnie dostała tytuł Rysunku Tygodnia. To wielki krok na przód w staniu się wykładowcą na naszych kursach rysunku

najlepszy rysunek tygodnia 22 kwietnia 2022

To lubię niezmiennie od 1994 roku. Stan kiedy jakiś nowy uczeń dostaje rysunek tygodnia. 

Rysunek Tygodnia – to najlepszy rysunek wykonany w Szkole Rysunku Domin w ostatnich czasach.

Tym razem tytuł ten dostaje Marysia Mucha. Jak tak dalej będzie się rozwijać to zaproponuję jej uczenie w Dominie. Bo to właśnie tak się odbywa.

Historia szkoły rysunku Domin - to było 20 lat temu

historia szkoły rysunku Domin

To było tak dawno temu.

20 lat temu wyszliśmy przed pracownię bo było wyjątkowo duszno. Mieściliśmy się wtedy na ul. Wspólnej 65a. Była to kawalerka w której prowadziłem kursy rysunku. 

Jak na zewnątrz robiło się gorąco to wychodziliśmy rysować do parku przy kościele św. Barbary. Na zdjęciu w czerwonej koszulce Maciek Wróbel robi geometrie. W kolejnym roku stanie się jednym z pierwszych czterech asystentów Domina.

Miło powspominać. A dziś nawet rozmawiałem z innym asystentem – Kacprem Kempistym którego wywiało do Zabrza.

Rysunek tygodnia dla Łucji Zamiechowskiej 8 kwietnia 2022

Rysunek Tygodnia Łucja_Zamiechowska

Niezwykły Rysunek Tygodnia

No czegoś takiego to chyba w historii Szkoły Rysunku Domin to nie było.

Najlepszy rysunek w tym tygodniu zrobiła Łucja Zamiechowska. 

A co ciekawe my nie uczymy taką techniką ani nie mamy takich zajęć. Łucja sama z siebie tak namalowała. I fajne jest to, że dużo osób poszukuje  różnych swoich dróg. Bo kurs rysunku w Dominie można by podzielić na kilka sekcji :

 • Alfabet – to jest nauka rysunku realistycznego na podstawie perspektywy i operowanie przestrzenią
 • Kreatywność – głównie z wykorzystaniem naszego wewnętrznego programu który nazywa się KDD – Kreatywna Dziesiątka Domina. To jest taki program, który robi z ludzi osobniki kreatywne 😉
 • Coaching – czyli nie tylko nauka rysunku jako taka ale poszukiwanie swojej frajdy w sztuce. Dużo jest tu odniesień do historii sztuki – od Doryforosa po coś o czym aktualnie dzisiaj mówiliśmy. Czy praca Pietro Manzoniego “Gówno artysty”  to jest sztuka czy nie? I czy można to nazwać “Sztukami Pięknymi”

Pierwsza podróż bobina [4 kwietnia 2022]

podróże bobina

Ustalmy że pierwsza podróż Bobina to 4 kwietnia 2022

Samo zdjęcie powstało kilka dni wcześniej ale to dziś 4 kwietnia pojawił się pierwszy post na IG w_dominczak.

Na zdjęciu macie Bobina który dzielnie siedzi na murku placu Politechniki Warszawskiej. Każdy wpis ma uczyć jego odbiorców. Tak więc na zdjęciu mamy:

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej. Data budowy 1899-1901. Architektek Stefan Szyller.

Misja sztuka 

Podróże Bobina mają za zadanie “Zamienić galerie handlowe na galerie sztuki”  I nie chodzi tu o to żeby wszyscy przeszli z jednego miejsca do drugiego ale żeby było to choć parę osób. To wpisuje się w misję i wartość Szkoły Rysunku Domin. A samego Bobina można nabyć  w pracowni za 13 zł. To jest dokładnie tyle ile za niego zapłaciłem. Nie zależy mi na zarobku, zależy mi na idei.

Dwa ciekawe rysunki tygodnia

Rysunek tygodnia - architektura krajobrazu Szymon Rembalski

Najlepszy rysunek ołówkiem Szymona Rembalskiego

W ostatnią sobotę  najlepszy rysunek tygodnia dostał Szymon Rembalski. Jest to bardzo duże osiągnięcie ponieważ autor rozpoczął profesjonalne rysowanie zaledwie  cztery miesiące temu. Poniżej zdradzam sekret jak tego dokonać u siebie.

Po pierwsze być nieustępliwym. Szymon siedział nad nim i siedział. Zeszło mu się 26 godzin, bo jest początkujący.

Po drugie nie przyspieszać. Taki rysunek Michał Suffczyński wykonałby w 6 godzin tylko, że różnica w ilości godzin spędzonych nad profesjonalnym rysunkiem jest jak 300 do 26.000 na rzecz p. Michała. Rada dla początkujących rysowników – nie spiesz się. Szybkość przyjdzie z czasem.

Po trzecie – Szymon miał mentora – p. Wojciech Domińczaka. Siedział przy nim non stop i rysował. I od czasu do czasu podpytywał w jakim kierunku pójść dalej. Szczególnie, że gdy jesteś uczniem Szkoły Rysunku Domin to możesz być pod skrzydłami p. Wojtka cały czas i nic to dodatkowo nie kosztuje. Bo …

gdybyś chciał z zewnątrz wykupić indywidualną korektę z szefem Domina czyli Wojciechem “Domin-em” Domińczakiem to by już kosztowało 300 zł a tak masz to za frajer.

rys tygodnia Ania Piekarska 1

Rysować można w każdym wieku – nigdy nie jest za późno

Autorka tej pracy p. Ania jest kobietą w kwiecie wieku. Inteligentna, świetnie wykształcona oraz z marzeniami o pracy twórczej. 

Bez względu ile masz lat proces jest ten sam. Jeżeli chcesz zostać mistrzem to musisz zrobić te 10.000 godzin. I nie ma tu drogi na skróty.

Co więcej nie należy się porównywać z innymi. Trzeba konsekwentnie wykonywać  tzw. ĆWICZENIA CELOWE.  I tak powstała ta praca. Rysunek Tygodnia wykonany w Procreate na iPadzie. 

Jest to graficzne studium różnych sposobów okładania kreską podstawowych brył przestrzennych. 

Widać tu że przestrzenność elementów została zachowana. I bardzo dobrze. Takie rozumowanie prowadzi do poszukiwania innych zachowań kreski w zależności od położenia w przestrzeni. My w Dominie używamy cytatu Leonarda da Vinci :

“Pamiętaj malarzu młody, nie gardź studium”

Cykl Wierzby mazowieckie Wojciecha domińczaka cz.8

Właśnie teraz Wojciech “Domin” Domińczak ukończył ósmy rysunek z cyklu “Wierzby mazowieckie” 

Technika : tusz Kuretake, pędzelki i stalówka

format A3

rysunek krajobrazowy

Domin tower rośnie - jesteśmy sąsiadami [29 marca 2022]

domin tower pracownia rysunku domin
Domin Tower - tak w naszym slangu nazywa się Varso. Dokładnie przy nim się znajdujemy.

W ostatni weekend spacerowałem sobie z aparatem fotograficznym w centrum Warszawy i zrobiłem to zdjęcie. W slangu naszej szkoły rysunku Varso nazywamy “Domin Tower” bo jesteśmy sąsiadami.

A tak przy okazji:

Pięć ciekawych artykułów o których warto wiedzieć, że są a jeszcze bardziej warto je przeczytać:

Jak wybrać kurs rysunku – na ASP czy na Architekturę – kliknij w ten link i zobacz inne spojrzenie.

Nowa strona Creativity i artykuł o 20 ważnych architektach

Test dla kandydatów na architekturę – zobacz jak byś wypadł

Inktober – co to jest i jak się do niego przygotować

Zdawanie na architekturę – zasady przyjęć na różnych uczelniach

Podróże Bobina [25 marca 2022]

Już jest – maskotka Szkoły Rysunku Domin – Bobin vel Bobbin – wg prof. Miodka obie formy poprawne 😉

Bobin jest tu na zdjęciu wraz z Wojtkiem Kalinowskim

Bobbin mały
Bobin to nie tylko maskotka Szkoły Rysunku Domin to również misja - Zastąpmy galerie handlowe galerami sztuki!

Nazwę oraz to co ma być maskotką wybrała Rodzina Domina – nasza mikro społeczność.  Było wiele propozycji ale w końcu wybraliśmy coś najmniej pretensjonalnego – Bobra. Projekt maskotki wykonała Ania Gać z Domin Poznań. A nazwa powstała tak – Bóbr Domin … hmmm tak sobie Ktoś rzucił  Bober Domin. Jeszcze wpadło cos w stylu BoDomin, Bomin aż w końcu zostało Bobin lub Bobbin.

A w tle masz Wojtka, który właśnie rysuje materiały pomocnicze dla uczniów. Nagranie z tego będzie zamieszczone na naszej platformie Video

 A tak przy okazji – Creativity czyli cyfrowe ramię Domina ma nową stronę :  https://rysuj.com.pl/blog/

 

Stan wolnych miejsc na dzień [5 września 2021]

Po lock-dowanie i po świetnych wynikach na architekturę w tym roku mamy bardzo duże zainteresowanie naszymi kursami rysunku. Poniżej skrótowa informacja o wolnych miejscach :

Sobota i Niedziela – miejsca praktycznie wyczerpane – pozostały nieliczne w grupach o konkretnym poziomie zaawansowania

Piątek – krucho z miejscami – jeszcze są ale już niedługo

Poniedziałek – większość zajęta ale jeszcze bez obaw.

Wtorek, Środa, Czwartek – tu jeszcze w miarę luźno

W ostatnim czasie powstały dwa użyteczne artykuły :

Jak dostać się na architekturę

Rysunek ołówkiem – mistrzowskie prace

Jak narysować psa

pierwsze miejsca! - szkoła rysunku domin znów na topie [12 lipca 2021]

Znów mamy pierwsze miejsce na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej! Tym razem najlepszy był – Patryk Michalski – 343 pkt! Wynik tym lepszy, że kolejna osoba na liście miała dopiero 318 pkt.

Dla przypomnienia – w zeszłym roku nasz Kurs rysunku wypuścił Anię Kaczkowską, która też zajęła pierwsze miejsce.

Jeszcze wcześniej pierwsza na liście przyjętych osób na WAPW była Ala Sutkowska, która uczyła się u nas rysunku od podstaw.

Każdy pewnie chciałby wiedzieć jak rysował kandydat na architekturę numer 1. Ano tak:

najlepszy rysunek na architekturę - Patryk Michalski
Rysunek kandydata na architekturę z naszej szkoły rysunku - Patryk Michalski - pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę

pozostałe wyniki - nauka rysunku w dominie to dobry wybór

Nasze wyniki to nie przypadek. O Złotej Dekadzie już pisałem wielokrotnie.

A w tym roku jeszcze Michał Tomala – zajął pierwsze miejsce na studiach architektonicznych po angielsku. Ten sam Michał jest w pierwszej dziesiątce studiów po Polsku. To jest ból głowy co tu wybrać.

Większy ból głowy będzie miał Aleksander Karczmarczyk on dostał się na :

 • Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej studia po angielsku
 • Ta sama uczelnia studia po polsku
 • Dostał się na architekturę do Krakowa gdzie dostał najwyższą notę za rysunek – szóstkę  (6) 
 • Tu też dostał się na architekturę po angielsku.
 • A wisienką na torcie jest fakt, że dostał się też na Architekturę na Politechnice Wrocławskiej

To jest dopiero problem co tu wybrać. Wszystkie miasta fajne. Wszystkie uczelnie zacne!

A my cieszymy się, że nauka rysunku na kursach rysunku w Dominie ma tak skuteczny i dobry program. Mamy powtarzalność wyników a to samo się broni.

Wakacyjny Kurs rysunku - stan na 5 Lipca 2021

kurs rysunku w wakacje

Kurs rysunku w wakacje cieszy się dużym zainteresowaniem. Na drugi tydzień już nie mogliśmy przyjąć chcących osób.

Teraz przyjmujemy na trzeci i kolejne tygodnie.

Warto się pospieszyć ponieważ na III, IV i V tydzień mamy już prawie komplet. Bardzo dużo osób przedłuża. 

Jeżeli chcesz się zapisać na kurs rysunku w wakacje  to kliknij w ten link :

https://www.domin-warszawa.pl/wakacyjny-kurs-rysunku/

trymestr wiosenny podsumowanie [30 czerwca 2021]

Trymestr wiosenny na Kursie rysunku Domin Warszawa.

Taka właściwa podstrona to jest tutaj :

Trymestr Wiosenny 2021 . Szkoła Rysunku Domin

A w skrócie:

 • Udało się wrócić z lekcjami rysunku stacjonarnie 
 • Dokończyliśmy kurs historii sztuki – po wakacjach kontynuujemy. Przypominamy, że Historia Sztuki dla naszych uczniów jest bezpłatna.
 • Z Igurrami doszliśmy już do numeru 1029 – Tak! mamy już ponad 1000 ćwiczeń. Tylko u nas 😉
 • Na grupie Fb – Darmowe Lekcje Rysunku pojawiły się dwa świetne materiały (klikając w link przejdziesz do tej grupy) 
 • Kuba Chełstowski rozpoczął cykl filmów pt. “Jak szkicować architekturę”
 • a Ala Sutkowska nagrała taki unofficial filmik z pracowni na Chmielnej

Dominiada czerwcowa 2021 - Powązki [29 czerwca 2021]

Właśnie się odbyła! 

Szkoła rysunku Domin to nie tylko kurs rysunku to jeszcze przyjaźnie! Tworzymy coś co sami nazywamy Rodzina Domina. 

Dwa razy do roku spotykamy się żeby wspólnie porysować. Jak ktoś nie może to wpada “zbić piątkę”. Tak było i tym razem. 

już teraz zarezerwuj miejsce na kurs rysunku od września zanim znikną miejsca w najfajniejszych grupach

Zapowiedź Kursu Rysunku w Wakacje 2021 wpis z 10 marca 2021

Kochani, w wakacje działamy normalnie. Piszecie do nas, że już nie możecie się doczekać – my też 🙂

Zaczynamy 28 czerwca 2021

I co tydzień w każdy poniedziałek o 10.00 startujemy.

Informacje o wakacyjnym kursie rysunku w pigułce:

 • Zajęcia będą od 10.00 do 14.00
 • Od poniedziałku do soboty włącznie
 • Koszt jednego tygodnia to 469 zł
 • Koszt dwóch tygodni do 760 zł
 • Nowe grupy startują w każdy poniedziałek wakacji o 10.00
 • Można wybrać wariant dłuższy 3, 4  a nawet  5 tygodniowy
 • Wtedy w każdym tygodniu ma się kolejne materiały
 • Można kontynuować kurs rysunku z zeszłego roku

jeżeli potrzebujesz więcej informacji to dzwoń proszę :  501-32-00-45  lub pisz : 

pracownia@domin.pl

Kurs rysunku w ferie międzysemestralne [Styczeń 2021]

Z ostatniej chwili! Mamy już komplet na pierwszy tydzień ferii!!!

Wracamy na zajęcia z rysunku stacjonarnie!

Z utęsknieniem czekacie na kurs rysunku w pracowni. Dostajemy od was masę maili w tej sprawie.

Mieliśmy dwie możliwości

 • Nauka rysunku on-line 
 • Lekcje rysunku w Pracowni

Nikt już nie chce on-line. Mamy tylko zgłoszenia na zajęcia stacjonarne.

Nie dziwimy się my tez chcemy już powrotu normalności.

Tylko pospieszcie się z zapisami! Bo musimy zachować warunki sanitarne. A więc dużo mniej osób w grupach.

No i te cholerne maseczki 😉

zajęcia przygotowujące do egzaminów na architekturę
kandydaci na architekturę politechnika

Kurs rysunku od września 2020 [25 sierpnia 2020]

Przygotowujemy się do startu lekcji rysunku w nowym roku szkolnym. 

Będą to kursy rysunku stacjonarne

Gdyby sytuacja uległa zmianie przejdziemy na zajęcia on-line.

W tym roku będą:

 • Lekcje rysunku dla dzieci
 • Rysunek od podstaw dla młodzieży i dorosłych
 • Kurs na architekturę – dla kandydatów na architekturę na Politechnice
 • Kurs Malarstwa akwarelowego prowadzone przez Grzegorza Wróbla
 • Kurs na ASP lub jak ktoś woli Kurs Artystyczny – organizowany przez artystyczne ramię Szkoły Rysunku Domin – Kontrastownię
 • Digital Painting realizowany przez “cyfrowe” ramię Domina – Creativity
 • Historia Sztuki dla wszystkich uczniów Domina, Kontrastowni i Creativity za darmo.
szkoła rysunku - rysunek od podstaw
Jeden z tematów Szkoły Rysunku Domin
Kurs przygotowawczy na architekturę
Temat z kursu na architekturę - rysunek ołówkiem
lekcje rysunku od podstaw
Przykład pracy ucznia który zaczął rysunek od podstaw rok temu

Szkoła Rysunku Domin - stan na [25 kwietnia 2020]

 

Kochani…

Jest jak jest. Fizycznie do pracowni może wrócimy w czerwcu a może dopiero w wakacje.

Po drodze czeka nas Egzamin na Architekturę PW – też w wersji on-line.

Przygotowujemy system działania tak żeby dobrze Was przygotować. Maraton egzaminacyjny będziemy prowadzić internetowo od 11 maja 2020

do 26 czerwca 2020.

Jeżeli sytuacja się poprawi to może tuż przed samym egzaminem jeszcze się spotkamy.

Przypominamy, że jak masz opłacone trzy trymestry to cały maraton masz bezpłatnie.

Teraz wiemy już że plener we Włoszech w tym roku nie odbędzie się. Szkoda. Ale są rzeczy na które mamy wpływ i rzeczy na które nie mamy wpływu.

Trzymajcie się zdrowo i dużo rysujcie:)

Tak jeszcze dla wspomnień z Pleneru rysunkowego w zeszłym roku w Toskanii:

Plener toskania szkoła rysunku domin

Nauka rysunku on-line  - nowe świetne miejsce ! [3 kwietnia 2020]

 

Siedzimy w domu!

Ale zawsze możemy wyjść na kurs rysunku wirtualnie.

Ponieważ w naszej ofercie nie mamy takich zajęć to polecamy to miejsce :

Nauka Rysunku on-line na najwyższym poziomie

Przejrzeliśmy dokładnie program tych zajęć i jest ok. Gorąco polecamy.

Szczególnie, że i cena jest też atrakcyjna!

Polecamy lekcje rysunku on-line też dla osób które chcą na razie tylko spróbować.

Zawsze potem można zapisać się na stacjonarny kurs rysunku.

Koronasezon w pełni - 25 marca 2020

 

No i stało się. Jesteśmy wszyscy uziemieni. Prawdopodobnie już nie wrócimy do szkół przed wakacjami.

Czy u nas kursy rysunkowe wrócą – trudno powiedzieć. Może w drugiej połowie maja. Szkoda tylko kandydatów na architekturę bo egzaminy są w czerwcu.

Na WAPW (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej) jak na razie przewidywane są na 6 czerwca ale i to może się zmienić.

Wam wszystkim siedzącym w domu polecamy następujące strony :

Kurs na architekturę – 11 porad od 11 specjalistów

Znajdziecie tu fajne porady które nadesłali nam szefowie różnych kursów rysunku z całej Polski. [CIEKAWE DOŚWIADCZENIE]

Polecamy też słynną listę 100 rzeczy które dobry rysownik umieć powinien cz.1 tematy od 1 do 25 :

Nauka Rysunku – 100 rzeczy które dobry rysownik umieć powinien

i od razu lista numer 2 :

Kurs rysunku – 100 rzeczy tematy 25-50

Pracujcie dużo w domu ale …

monitorujcie czy faktycznie udaje się wam coś zrobić bo samodyscyplina jest bardzo trudna. Niektórzy twierdzą że niemożliwa.

Kurs rysunku jednak coś porządkuje. Wiemy że danego dnia na daną godzinę musimy przyjść. I to jest chyba najważniejsza cecha zorganizowanych lekcji rysunku.

Mamy dla was kolejny film z historii sztuki

Dyżury telefoniczne podczas ferii mazowieckich/kursu rysunku w ferie

są tylko pod numerem : 0-500-298-982

Kurs rysunku w ferie mazowieckie 10.01.2020

Nadchodzą ferie no i oczywiście lekcje rysunku podczas tej przerwy.

Kurs rysunku w ferie mazowieckie – to jest link do specjalnie dedykowanej podstrony w naszym serwisie.

A w skrócie :

wystarczy wysłać maila i podać na który tydzień (pierwszy lub drugi tydzień ferii)

Wiele osób decyduje się na oba.

Ale jak będą miejsca to można go przedłużyć.

kurs rysunku w ferie papieroplastyka
Kurs rysunku w ferie to również papieroplastyka - tematy takie jak na tym zdjęciu
Rysunek plenerowy przykłady
program nauki rysunku w Dominie

Rysunkowy Kwadrans - codziennie o 20:00 15.12.2019

Codziennie o godzinie 20:00 spotykamy się na wspólnym rysowaniu na Fan Page`u Szkoły Rysunku DOMIN na Facebooku.

Wpadaj codziennie i rysuj z nami 15 minut. Wystarczy nawet 5 ale lepiej żeby było tego 15 minut 🙂

Lekcje rysunku prowadzi sam Wojciech Domińczak. Możesz rysować to co jest na transmisji ale możesz też robić to na co masz ochotę.

Niektórzy malują akwarelami a inni uprawiają digital painting. Ważne jest żeby ręka pracowała.

Nie ważne czy chodzisz do jakiejś szkoły rysunku czy rysujesz hobbystycznie. Możesz realizować kurs na asp bądź kurs na architekture.

Rysunkowy kwadrans jest dla każdego.

Podczas streamu pokazujemy rysunek od podstaw. Wprowadzamy też naszą unikalną metodę Stopianów.

Stopiany – to nowoczesna metoda edukacyjna. Oparta na najnowszych osiągnięciach w zakresie edukacji i motywacji. Wykorzystuje procesy w mózgu które blokują nam codzienną aktywność. Stopiany redukują je i pozwalają działać efektywnie.

Jeżeli spóźnisz się na transmisję to nic straconego. Lekcja rysunku na żywo pozostaje na Fan Page`u i można obejrzeć ją później.

Zachęcamy też do dołączenia do grupy Darmowe Lekcje Rysunku na Fb – tam publikujemy jeszcze inny zakres materiału który na pewno ci się przyda.

Trzy najnowsze rysunki wojciecha domińczaka

Rysunek architektury w perspektywie
Rysunek Wojciech Domińczak
Nauczyciel rysunku lekcje rysunku

Dominiada 1 i Dominiada 2 w roku 2020 10.12.2019

 

 

W nadchodzącym roku przewidujemy dwie Dominiady.

13 i 14 Czerwca odbędzie się Dominiada nr. 1 czyli po kolei to byłaby druga.

a powakacyjna będzie 29 i 30 sierpnia.

Tu zwyczajowo spotykamy się pod Pod pomnikiem Kopernika.

Dominiada to spotkanie plenerowe absolwentów i obecnych uczniów Szkoły Rysunku Domin

Zapisy na naukę rysunku od września 2019 -26.08.2019

 

Już 7 września startujemy z lekcjami rysunku w Dominie.

Serdecznie zapraszamy.

Pod tym linkiem jest specjalny formularz zgłoszeniowy gdzie można dokładnie opisać co Ci jest potrzebne :

Formularz zgłoszeniowy na kursy artystyczne w Dominie.

A poniżej dwie Ciekawe prace jakie powstały na kursie na architekturę w roku ubiegłym

kurs na architekturę w warszawie

Leckje rysunku online - live`y na fan Pageu domin

 

Codziennie o godzinie 20:00 spotykamy się na wspólnym rysowaniu na naszym Fan Page`u DOMIN na Facebooku.

Wpadaj codziennie i rysuj z nami 15 minut. Wystarczy nawet 5 ale lepiej żeby było tego 15 minut 🙂

Lekcje rysunku prowadzi sam Wojciech Domińczak. Możesz rysować to co jest na transmisji ale możesz też robić to na co masz ochotę.

Niektórzy malują akwarelami a inni uprawiają digital painting. Ważne jest żeby ręka pracowała.

Nie ważne czy chodzisz do jakiejś szkoły rysunku czy rysujesz hobbystycznie. Możesz realizować kurs na asp bądź kurs na architekture.

Rysunkowy kwadrans jest dla każdego.

Podczas streamu pokazujemy rysunek od podstaw. Wprowadzamy też naszą unikalną metodę Stopianów.

Co to jest stopian?

Stopiany – to nowoczesna metoda edukacyjna. Oparta na najnowszych osiągnięciach w zakresie edukacji i motywacji. Wykorzystuje procesy w mózgu, które blokują nam codzienną aktywność. Stopiany redukują je i pozwalają działać efektywniej. Dzięki tej metodzie można wykonać nawet 3-4 rysunki dodatkowo w ciągu tygodnia.

Przykładowe rysunki wykonane metodą stopianów:

Jeżeli spóźnisz się na transmisję to nic straconego. Lekcja rysunku na żywo pozostaje na Fan Page`u i można obejrzeć ją później.

Zachęcamy też do dołączenia do grupy Darmowe Lekcje Rysunku na Fb – tam publikujemy jeszcze inny zakres materiału który na pewno ci się przyda.

Dominiada 1 i Dominiada 2 w roku 2020 10.12.2019

 

W nadchodzącym roku przewidujemy dwie Dominiady.

13 i 14 Czerwca odbędzie się Dominiada nr. 1 czyli po kolei to byłaby druga.

a powakacyjna będzie 29 i 30 sierpnia.

Tu zwyczajowo spotykamy się pod Pod pomnikiem Kopernika.

Dominiada to spotkanie plenerowe absolwentów i obecnych uczniów Szkoły Rysunku Domin

Przykłady rysunków plenerowych z dominiad :

Dominiada katedra Monika zawistowska
Dominiada Kościół Najświętszego Zbawiciela

 

Zapisy na naukę rysunku od września 2019 -26.08.2019

Już 7 września startujemy z lekcjami rysunku w Dominie.

Serdecznie zapraszamy.

Pod tym linkiem jest specjalny formularz zgłoszeniowy gdzie można dokładnie opisać co Ci jest potrzebne :

Formularz zgłoszeniowy na kursy artystyczne w Dominie.

Jednocześnie informujemy że na dzień dzisiejszy kończą się miejsca w Sobotę i Niedzielę rano.

Jeżeli interesuje cię rysunek od podstaw to warto się pospieszyć.

Kurs rysunku w roku szkolnym 2019/2020  10.08.2019

Już za kilkanaście dni nasza szkoła rysunku startuje ! Oto 11 bardzo ciekawych opcji które przygotowaliśmy

 • W tym roku Wolna Pracownia poszerza się o Stolik Korekt – dzięki niemu nauka rysunku będzie przebiegała sprawniej
 • Planujemy aby nasz kurs rysunku miał oddzielną dedykowaną aplikację na telefony
 • Digital Painting będzie od teraz tylko w Creativity – kliknij w link
 • Definitywnie przenieśliśmy kurs na ASP do Kontrastowni jeżeli chcesz świetnie się przygotować to pod tym linkiem : Kurs na ASP Warszawa
 • Na 40 days in a row w tym roku co czwartek , Wojciech Domińczak będzie uczył jak szkicować. Warto dołączyć do tej grupy na facebooku żeby można było sobie pooglądać i zainspirować się
 • W czwartki wrócą Live`y – również prowadzone przez p. Domińczaka
 • A od października 2019 wystartuje Art Camp Mąkolno – szczegóły wkrótce

16.07.2019

Plener rysunkowy w Toskanii

Już a parę dni  szkoła rysunku Domin wyrusza w chyba najciekawszy plener w naszej historii. Jedziemy do Toskanii.

W planach mamy rysowanie plenerowe ale i zwiedzanie tak ważnych miejsc jak galeria Uffizi.

Będziemy też w słynnym San Gimignano. Do tej pory funkcjonowało on jak tutorial rysunkowy na kursie na architekturę. Teraz będziemy rysować je z natury.

Drugą najliczniejszą grupą po Warszawie jadącą na plener są ludzie z kursu rysunku Domin we Wrocławiu. No i znana już nauka rysunku pl – czyli Domin Poznań.

Zachęcamy do kliknięcia w ten link gdzie można zobaczyć ich w akcji :

Plenery rysunkowe zagraniczne

Jadą z nami również osoby z  (klikalne linki) :

Głównym celem naszego wyjazdu jest Florencja. Tam zamierzamy zwiedzić takie miejsca jak :

 • Katedra Santa Maria del Fiore wraz z dzwonnicą Giotta
 • Biblioteka Laurenziana – genialne dzieło manierystyczne Michała Anioła
 • Kościół Orsanmichele – z rzeźbami figuralnymi najlepszych twórców
 • Ospedale degli Innocenti – i te wspaniałe rzeźby della Robia
 • Uffizi – mamy nawet przewodnika żeby nie poruszać się tam jak pały 😉
 • Stara zakrystia – i nagrobki Medyceuszy

Oj będzie sią działo!

Zagraniczne plenery rysunkowe to my już organizujemy od 1994 roku. Wtedy po raz pierwszy byliśmy w Wiedniu.

11.07.2019

Kurs rysunku w Gdyni. Pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę WAPW !

Kilka ważnych informacji.

Po wynikach z matury Ala Sutkowska nadal jest pierwsza podczas rekrutacji na architekturę.

Drugie miejsce też ma nasz człowiek – Maciej Mołdrzyk z Kursu rysunku w Katowicach – Domin Katowice – Gratulujemy !

Nadeszła do nas dobra wiadomość z Trójmiasta. Otóż Marta i Wiktor rozpoczęli naukę rysunku w Gdyni.

Już teraz można odwiedzić specjalną stronę :

Kurs rysunku w Gdyni

Marta i Wiktor mają ambicję żeby po tym jak zrobili najlepszy kurs rysunku w Gdańsku powtórzyć to nowej lokalizacji. Życzymy powodzenia!

A i tak wpadniemy do Was na plener bo Gdańsk jest piękny. A nad morze jedzie się jednym tramwajem!

03.07.2019

Wyniki egzaminu na architekturę w Poznaniu i Krakowie

Doskonałe wieści. Wypracowany przez ćwierć wieku program kursu na architekturę przynosi doskonałe rezultaty.  Otóż …

Na egzaminie wstępnym na architekturę w Poznaniu najwyższą notę – 500 na 500 pkt.  dostał nasz uczeń.

Parę dni później , a dokładnie wczoraj, czyli 2 lipca 2019 dowiedzieliśmy się, że w Krakowie również mamy maxa. Najwyższą notę podczas rekrutacji na architekturę Politechniki Krakowskiej również dostała nasza uczennica.

Tym samym możemy powiedzieć, że jesteśmy skuteczni 🙂 Warto uważniej przyjrzeć się osobie która tego dokonała :

Kurs rysunku i malarstwa w Krakowie

Wcześniej nie informowaliśmy tutaj w aktualnościach ale nasza warzawska kandydatka na architekturę – Ala Sutkowska zajęła pierwsze miejsce na egzaminie predyspozycyjnym na WAPW. Ala dostała niebotyczną notę 184/200. Niebotyczną dlatego że w ciągu ostatnich 25 lat takie noty zdarzały się bardzo rzadko. Zazwyczaj najwyższe punktacje egzaminu na architekturę oscylowały w okolicach 160-165 pkt. Nota Ali cieszy tym bardziej, że jej się to po prostu należało. W naszej pracowni Ala była najbardziej pracowita. Była pierwsza w rankingu. Na próbnych egzaminach na architekturę niejednokrotnie dostawała najwyższe noty. Angażowała się w różne eventy. Zobacz artykuł na temat pleneru w środku zimy. Czy da się w takich warunkach rysować ? Zobacz :

Plener rysunkowy przy minus pięciu stopniach

Podsumowując – już trzecia uczelnia architektoniczna w Polsce jest przez nas zdobyta !

Zapraszamy na nasze kursy na architekturę i naukę rysunku krok po kroku. Jesteśmy skuteczni i mamy sprawdzony program.

29.06.2019

PROGRAM ELASTYCZNOŚĆ – czyli odrabianie zaległości w szkole rysunku Domin

Odrabianie zajęć utraconych podczas nauki rysunku w roku 2018/2019.

Jeżeli straciłeś lekcje rysunku w ostatnim roku to teraz możesz je odrobić.

Przez cały Lipiec od poniedziałku do piątku nasz kurs rysunku daje taką możliwość w godzinach 16.00-20.00

Możesz nadgonić wszystkie zaległości. Codziennie będzie czekał na Ciebie prowadzący który zrobi z Tobą to na czym cię nie było.

24.04.2019

Zapraszamy na wakacyjny kurs rysunku (kliknij link)

Dziś wystartował specyficzny kurs rysunku w wakacje tzw. Pięćdziesiątaki.  Polega on na tym, że jak ktoś wytrzyma 50 dni to ma go za darmo.

Tutaj jest też lista plenerów wakacyjnych w tym roku :

 1. Budow Varso – a po naszemu Domin Tower – na przeciwko naszych okien powstaje najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
 2. Placeuropejski – lekcja rysunku odbywa się z tyłu wieżowca Warsaw Spire
 3. Kościół na placu Starynkiewicza – świetny motyw do nauki rysunku cegły
 4. Łazienki I – od placu
 5. ŁazienkiII od stawu
 6. KościółZbawiciela – tam zawsze łatwo znaleźć cień,a  w lato do bardzo ważne
 7. Plac Zamkowy – warszawska klasyka
 8. Powązkinagrobek Neoromański lub Neogotycki – szkoła rysunku Domin rysuje ten temat od samego początku swojego istnienia
 9. Nagrobeksecesyjny lub art.-deco lub coś z XX wieku
 10. Rynek Nowego Miasta – Sakramentki
 11. Kościółna placu Trzech Krzyży – styl koryncki plansza – portyk + kolumna + kapitel
 12. WAPW– Kurs na architekturę musi to mieć 🙂
 13. GmachGłówny PW
 14. WnętrzeGmachu Głównego PW
 15. PlacGrzybowski
 16. Kościół św Krzyża – w ramach Dominiady – W roku 2019 #dominiada odbędzie się 31 sierpnia i 1 września
 17. Kamienice w al Jerozolimskich
 18. Biurowiec na siennej (DELTA) – Delta to specjlana grupa nauki rysunku architektonicznego.

20.04.2019

Artystyczne wakacje w Warszawie 2019

Zbliżają się wakacje. I jak co roku mamy całą masę atrakcji. A wśród nich :

 • Wakacyjny kurs rysunku  – jak co roku nasza szkoła rysunku oferuje lekcje w Lipcu i Sierpniu. Kliknij w ten link a przeniesiesz się na stronie specjalnie poświęconej nauce rysunku w lato
 • Wyjaz plenerowy do Toskanii – co tam się będzie działo !!! Siena, San Gimignano, oraz boska Florencja. 20-30 lipca. Więcej informacje o wakacyjnym plenerze rysunkowym znajdziesz tu.
 • Korona Plenerów – tego nie może dać żadna inna szkoła rysowania w Polsce. 
 • Wyjazd ze sztuką i rysunkiem do galerii w Dreźnie i Berlinie – koniec sierpnia. Czegoś takiego to jeszcze nie było – plener który połączy rysunek z historią sztuki. Będziemy zwiedzać i rysować. Będziemy robić szkice z obrazów wielkich mistrzów. Tego chyba najbardziej nie możemy się doczekać

Na niektóre z tych atrakcji nie ma już wolnych miejsc (Plener w Toskanii) a na pozostałe warto się szybko zapisać żeby jeszcze wolne miejsce złapać.

A przy okazji zachęcamy do przeczytania jakże użytecznego artykułu o detalach gotyckich – kliknij ten link.

15.02.2019

Kurs Rysunku od Marca 2019.

Już od początku przyszłego miesiąca startujemy z kursem rysunku dla początkujących (dla zaawansowanych też są grupy – ponieważ tamte wystartowały we wrześniu i w grudniu) Warto zapisać się jeszcze teraz ponieważ :

 • dostajesz solidną porcję wiedzy i  ćwiczeń tak żeby można było sobie poćwiczyć w wakacje
 • w wakacje mamy też letni kurs rysunku w Warszawie – jeżeli zaczniesz w Marcu można kontynuować w wakacje
 • to ostatni moment żeby zacząć jeszcze w tym roku szkolnym – w kwietniu , maju i czerwcu już nie przyjmujemy. Szkoda więc tracić te miesiące.

Żeby zapisać się na naukę rysunku do naszej pracowni należy wykonać poniższe czynności :

 1. wybierz z menu bocznego “Zapisy”
 2. wypełnij formularz
 3. wyślij go
 4. My na niego odpowiemy
 5. W mailu zwrotnym potwierdzimy czy dany termin jest możliwy. Zazwyczaj jest. Podamy listę materiałów. Podamy dokładny termin i godzinę.

Zapraszamy cię do naszego magicznego świata twórców.

Kurs rysunku w wakacje 2019

Jeżeli nie możesz teraz dołączyć do naszej rysunkowej rodziny to zapraszamy w wakacje. Po lewej stronie znajdziesz meny o wakacyjnych lekcjach rysunku. Tam podane są wszelkie informacje.

A w skrócie :

– Kurs podzielony jest na tygodnie.

– Można wybrać sobie jeden lub więcej tygodniu. My polecamy przynajmniej dwa bo wtedy jest zamknięty materiał jednego bloku. U nas każdy blok nazywa się trymestrem i trwa 12 zajęć. W ciągu roku szkolnego są to trzy miesiące. W wakacje dwa tygodnie. Warto się tego trzymać.

– Koszt kursu to 379 zł , jeżeli wybiera się kolejne tygodnie to każdy jest tańszy od poprzedniego.

– Jeżeli wybierzesz wariant czterech to piąty dostajesz gratis.

– Kurs wakacyjny jest intensywny – robimy na nim dużo materiału w krótkim czasie.

19.01.2019

Zapowiedź kursu rysunku w ferie zimowe dla wszystkich województw.

Co ciekawego dzieje się aktualnie w naszej pracowni :

Zbliżamy się do Feriowego Kursu Rysunku a w tym roku przewidziane są takie pozycje :

 1. Kurs rysunku dla początkujących i zaawansowanych– czyli intensywne zajęcia dla wszystkich tych którzy nie mają czasu w ciągu roku szkolnego lub chcą sobie spróbować czy rysunek ich kręci.
 1. Kurs kreatywności i twórczego myślenia– niezbędna pozycja dla wszystkich przyszłych architektów i designerów
 1. Intensywny kurs malowania akwarelami– pod opieką Grzegorza Wróbla – już samo to nazwisko gwarantuje wysoką jakość
 1. Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury– tutaj nie dość że poprawisz umiejętności rysunkowe to jeszcze poznasz inne techniki oraz nauczysz się rozpoznawać style w architekturze. Codziennie rysujemy inny obiekt z innej epoki. Zaczynamy od starożytności a kończymy na nowoczesności.

Warto zapoznać się z dwoma naszymi wakacyjnymi eventami :

 1. Plener w Toskanii– 20-30 Lipca 2019 – więcej informacji  : 501-32-00-45
 2. Wyjazd do galerii sztuki – Berlin i Drezno– 28 sierpnia – 2 września 2019 – więcej informacji Wojciech Domińczak 501-796-598

A z racji tego że mamy zimę, jesteśmy w trakcie rysowania cyklu zimowych rysunków. Zapraszamy.

17.11.2018

Nauka rysunku  na wyjazdach skupieniowych w Soczewce koło Płocka

Kilka ważnych ogłoszeń i informacji na nadchodzący czas.

WŁAŚNIE PROWADZIMY ZAPISY NA KURS OD GRUDNIA – To świetny moment żeby jeszcze rozpocząć dlatego serdecznie zapraszamy.

Zapisy na kurs rysunku – pod tym linkiem można przejść do formularza zgłoszeniowego.

W dnaich 14-15-16 Grudnia odbędzie się wyjazd na Soczewkę.

Na dzień dzisiejszy została już tylko połowa wolnych miejsc.

Soczewka to unikalna forma nauki rysunku.

Nauka rysunku w Soczewce – pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji.

3.09.2018

Lekcje rysunku w formie prezentacji Live

Od tego roku szef Pracowni Rysunku DOMIN – Wojciech Domińczak będzie prowadził lekcje on-line.

Będą one w każdy czwartek o godz.20:00 na naszym fan Page`u na Facebooku.

W najbliższy tj. 6 września 2018 będzie lekcja pt. “Jak rysować skały”

Live`y na naszym Fan Page pomyślane są w ten sposób że będą stanowiły dodatkową lekcję rozszerzającą tematykę zajęć.

Będzie to wybranie jakiegoś prostego zagadnienia z kursu które Live będzie rozwijał.

28.08.2018

Kurs rysunku w soboty – koniec wolnych miejsc

Z powodu dużego zainteresowania naszymi zajęciami ogłaszamy że w soboty na 9.00 nie ma już wolnych miejsc.

W pozostałe dni wolne miejsca są na wyczerpaniu.

Czas naprawdę się liczy 🙂

15 czerwca 2018

Pierwsze miejsce na Architekturze PW w 2018 znów dla Domina

Miło nam poinformować że znów pierwsze miejsce po egzaminie predyspozycyjnym na WAPW zajął nasz uczeń Szymon Nieciecki.

Gratulujemy !

23.04.2018

Warsztaty artystyczno kreatywne z fundacją ELAB

Po raz kolejny współpracujemy z Fundacją ELAB

Zachęcamy do zapoznania się :

http://sprawdz.elab.edu.pl/art-and-design

Fundacja ELAB pomaga przygotować się do studiowania kierunków artystycznych w krajach anglosaskich. My wspieramy ich dodatkiem kreatywnym. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku wszyscy nasi wychowankowie ELAB & DOMIN zakwalifikowali się na studia tam gdzie chcieli.

13.01.2018

Chwilowa zmiana telefonów  w związku z egzotycznym plenerem rysunkowym.

W pierwszym tygodniu ferii telefon do pracowni to tylko numer 500-298-982

a mail to zapisy@domin.pl

Pozostałe maile i telefony będą aktywne od 22 stycznia 2018

Jest to spowodowane egzotycznym wyjazdem rysunkowym na Wyspy Zielonego Przylądka. A tam minuta połączeń jest horrendalnie wysoka. Na miejscu w Polsce do dyspozycji pozostaje Pan Krzysztof Augustyniak.

Pomoże On we wszystkich nagłych przypdkach,

10.01.2018

Na rysunkowy kurs feriowy zostały ostatnie wolne miejsca. Sprawa pilna.

Zapisz się bo nauczymy cię rysować !

22.12.2017

Zapowiedź kursu feriowego – Styczeń 2018

Jest to intensywny kurs rysunku trwający codziennie od poniedziałku do soboty włącznie.

Trwa on od 15 stycznia 2018. Przez ferie mazowieckie a jak zbierze się grupa to i dla pozostałych województw.

Intensywność zajęć powoduje, że bardzo dużo się nauczysz w krótkim czasie. Szczególnie polecane osobom które mają kłopot z wolnym czasem w ciągu roku szkolnego. Dzięki zajęciom feriowym twórczo spędzisz czas wtedy kiedy inni wytracą go siedząc na telefonach.

Zapisz się.Wysyłając maila na adres domin@domin.pl

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji dzwoń pod numer 501-32-00-45

Zapisy trwają do czasu kiedy zapełnią się wszystkie wolne miejsca.

30.08.2017

Start lekcji rysunku od września 2017

Start zajęć w poszczególne dni :

Poniedziałki – 4 września

Wtorki – 5 września

Środy – 6 września

Czwartki – 7 września

Piątki – 8 września

Soboty – 9 września

Niedziele 10 września

Serdecznie zapraszamy !

20.08.2017

Startują : kurs na architekturę i kurs na ASP

Start zajęć artystycznych  w Pracowni rysunku DOMIN przewidujemy na tydzień 4-10 września 2017

11-17 oraz 18-24września wystartują grupy dla osób które zapiszą się na początku września i nie mogłyby wystartować w pierwszym terminie.

W tych późniejszych terminach, w niektóre dni może nie być wolnych miejsc (szczególnie dotyczy to zajęć piątek-sobota-niedziela)

a w środku tygodnia może nie być  wystarczająco dużo osób żeby utworzyć kolejną grupę.

Zachęcamy do rejestracji już teraz żeby mieć pewność wytypowanego terminu.

To już jest tradycja, że bardzo szybko kończą się u nas miejsca.

20.07.2017

Tak jak dawniej – Wyniki egzaminu na architekturę Politechniki Warszawskiej w roku 2017

W pierwszej dziesiątce mamy aż 8 osób !!!

Tak wyglądają wyniki na architekturę w 2017 roku !

Więcej znajdziesz tu : http://www.domin.pl/?p=7

27.04.2017

Długi weekend majowy 2017 w Dominie

Kilka ważnych informacji.

 1. W weekend majowy tj.1-3 maja pracownia jest nieczynna. Nie ma w tym czasie żadnych zajęć z rysunki, nie ma również Wolnej Pracowni.
 2. Trwają zapisy na maraton przed egzaminem na WAPW tylko do 3 maja jest promocja za pół ceny.
 3. Ogłaszam że dnia 26 maja 2017 wystartujątegoroczne Pięćdziesiątaki. Czyli jak ktoś będzie na kursie wakacyjnym przez 50dni to ma go za darmo.

Dotyczy to osób które mają już jakieś doświadczenierysunkowe. (Minimum dwa trymestry zajęć)

10.04.2017

Jak pracujemy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek 2017

w WIELKI CZWARTEK i WIELKI PIĄTEK zajęcia są odwołane !

Tym samy trymestr będzie trwał dłużej.

DOMIN będzie zamknięty Od Wielkiego Czwartku aż do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.

18.03.2017

Kurs Wakacyjny z Rysunku – lato 2017

Już teraz można rozważyć kwestię zapisania się na wakacyjnykurs rysunku w naszej pracowni.  Po lewejstronie w menu znajdziecie Państwo szczegółowe informacje. Warto wykorzystaćczęść letniej sielanki na działania twórcze. W ciągu roku proza dnia codziennegopowoduje że trzeba rysowanie godzić z innymi obowiązkami.  W lipcu i sierpniu można wybrać sobiepasujący czas i oddać się działaniom artystycznym. Kurs jest tak przemyślanyżeby rano można było skorzystać z zajęć a po południu korzystać z atrakcjistolicy. A jeżeli ktoś ma ochotę poćwiczyć dłużej to można zostać nawet dogodziny 21.00

Nasza pracownia jest w samym sercu Warszawy, tuż obok DworcaCentralnego i Złotych Tarasów. Od nas wszędzie jest blisko i po drodze.

Kurs rysunku w wakacje 2017 to dobra pora żeby sprawdzić czy to jest toco chce się robić. Przez dwa tygodnie przerabiamy materiał jednego trymestru apotem można kontynuować lekcje już w trakcie roku szkolnego. Można też wkolejne wakacje.

Jeżeli ktoś wkręci się w rysowanie to zawsze można skorzystać z oferty plenerów.

15.03.2017

Egzamin na Architekturę PW w roku 2017

Egzamin na Architekturę na WAPW w tym roku wyznaczony został na dzień 4 czerwca 2017

Maraton zaczynamy więc zaraz po maturach pisemnych.

28.02.2017

Kurs rysunku po Feriach 2017

Informacje dotycząca startu zajęć w nowym trymestrze w Pracowni Rysunku DOMIN

Liczba zajęć w trymestrze to 13. Nadchodzący trymestr – tzw “wiosenny” to zajęcia które kończą się w trzecim tygodniu czerwca. Rozkład zajęć musi być taki żeby wyrobić się do dnia 25 czerwca – to jest ostatni dzień nauki rysunku w Pracowni.

Poniżej podajemy kiedy jest start zajęć oraz dokładne dni w który zajęcia się obędą.

Poniedziałki – start 13 marca (terminy zajęć 13,20,27 Marca 3,10,24 Kwietnia; 7,15,22,29 Maja 5,12,19 Czerwca)

Wtorki – start 21 marca ( terminy zajęć : 21,28 Marca 4,11,18,25 Kwietnia 9,16,23,30 Maja 6,13,20 Czerwca )

Środy – start 22 marca ( terminy zajęć :  22,29Marca;   5,12,19,26 Kwietnia;    10,17,24,31 Maja;  7,14,21 Czerwca )

Czwartki – start 23 marca ( terminy zajęć : 23,30 Marca;  6,13,20,27 Kwietnia; 4,11,18,25 Maja; 2,8,15,Czerwca )

Piątki – start 24 marca ( terminy zajęć :  24 ,31 Marca;   7,14,21,28 Kwietnia;   5,12,19,26 Maja;  3,9,16 Czerwca; )

Soboty – start 25 marca  ( terminy zajęć : 25 Marca;   1,8,22,29 Kwietnia;   6,13,20,27 Maja;   3,10,17,24 Czerwca; )

Niedziele start 26 marca ( terminy zajęć :  26 Marca;  2,9,23,30 Kwietnia; 7,14,21,28 Maja; 4,11,18,25 Czerwca; )

Początkowo planowaliśmy start wcześniej ale terminy trymestru wiosennego są zależne o układu zajęć w trymestrze zimowy, Muszą następować jedne po drugich .

Wpływają na to święta, ferie, dni wolne od pracy a ich układ w tym roku był wyjątkowo niekorzystny)

Zachęcamy też do zapisów na Digital Painting, Z-brush, Concept Art do http://creativity.pl/

22.01.2017

Szkoła rysunku Domin ma kursy feriowe również dla innych województw

Trwają ferie. W chwili obecnej dla innych województw niż mazowieckie.

Od 13.02.2017 rozpoczniemy ferie dla województwamazowieckiego. Podczas dwóch tygodni Kurs Rysunku DOMIN przewidział kilkaatrakcyjnych zajęć :

 1. Kurs twórczego myślenia i modelowania – na tychzajęciach będziemy robić kreatywne tematy których zwieńczeniem będzie plansza imodel. Szczególnie przydatna dla kandydatów na Architekturę Politechniki Warszawskiejoraz dla Kandydatów na Wzornictwo
 2. Kurs Rysunku architektonicznego dla średnio izaawansowanych gdzie pod okiem jednego z naszych najlepszych prowadzących będzierysować architekturę idąc od starożytnej Grecji po Nowoczesność
 3. Przewidujemy też Intensywny Kurs HistoriiArchitektury
 4. Oraz szkicowe rysowanie postaci.

Zapraszamy !

18.01.2017

Aukcja Charytatywna Fundacji „Możesz” i DOMIN Nauka Rysunku

Dnia 15 stycznia 2017 nasza pracownia wsparła swoimi pracamiaukcję charytatywną fundacji „Możesz”  Naręce jej prezesa p. Artura Moczarskiego przekazaliśmy kilkanaście rysunków iakwarel.  Część z nich zostałazlicytowana podczas balu jubileuszowego który odbył się tego dnia.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim którzyspecjalnie na tę okazję przygotowali prace. Pomimo młodego wieku i faktu że dopiero co rozpoczęli kurs rysunku tojuż wykonali szereg dzieł które bardzo spodobały się publiczności. Dziękujemy iżyczymy dalszej owocnej pracy w rozwijaniu własnych umiejętności.

W przyszłości Kurs Rysunku DOMIN chętnie wesprze inne szczytneinicjatywy.

5.01.2017

Kurs Rysunku DOMIN : dnia 6 stycznia 2017 pracownia jest zamknięta.

15.11.2016

Trwają zapisy na zajęcia startujące w Grudniu.

Następne okienko zapisowe będzie w lutym/marcu 2017

07.06.2016

DOBRE WIEŚCI !!! I miejsce na Architekturze znów jest od nas.
Potwierdza się skuteczność naszego programu.
Poza tym w pierwszej 10 zwyczajowo jest 7 osób z DOMINa

Pierwsze miejsce zajął Czarek Nagórski

05.05.2016

W nocy z 14 na 15 maja 2016 r. Pracownia Domin zaprasza na wspólne rysowanie Warszawy.

Na arkuszu 1 x 10 m narysujemy wspólnie wielką panoramę. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Zapraszamy wszystkich, którzy czują związani się z tym miastem. Miło nam będzie, jak odwiedzą nas też goście.
Nie trzeba mieć żadnych umiejętności rysunkowych żeby stać się współautorem. Jeżeli ktoś nie będzie czuł się na siłach, żeby narysować jakiś większy fragment, może umieścić choćby okienko.
Każda osoba która postawi nawet jedną kreskę będzie dopisana jako współautor pracy. Po jej zakończeniu cały arkusz zostanie zeskanowany i wysłany na zebrane uprzednio adresy e-mail.

20.12.2015

W dniach 28,29,30 grudnia będzie można odrobić zaległe zajęcia w godzinach 12.00-18.00

18.12.2015

na Naszym kanale na YT pojawiły się dwa ciekawe filmy,

jeden o papieroplastyce a drugi o malowaniu akwarelą :

https://youtu.be/MSz1MIVtWfU

https://youtu.be/KahgwNKDZOY

5.09.2015

Stan zapełnienia grup wynosi na dzień 5.09.2015  85 %

21.08.2015

Dwie istotne informacje :

1) Na niektórych grupach już nie ma wolnych miejsc.

2) w Poniedziałek zaczynamy Koronę Plenerów o 9.00 na Powązkach

Spotykamy się przy bramie św. Honoraty

a to rozkład na cały tydzień :

36) 24.08.2015, poniedziałek, Powązki , Kościół św. Karola Boromeusza,
37) 25.08.2015, wtorek, Aula PW, Plac Poliechniki,
38) 26.08.2015, środa, Plac Grzybowski, Na schodach kościoła Wszystkich Świętych,
39) 27.08.2015, czwartek, Sakramentki, Pod fontanną,
40) 28.08.2015, piątek, Plac Zamkowy, Pod Kolumną Zygmunta,
41) 29.08.2015, sobota, Warsaw Spire, Na rondzie po przekątnej Warsaw Spire,
42) 30.08.2015, niedziela, Łazienki , przed Pałacem,
43) 31.08.2015, poniedziałek, Al. Jerozolimskie, Wejście do dworca PKP Śródmieście,

Startujemy codziennie o 9.00

Nr. 36-43 to numeracja kolejna plenerów które wcześniej odbywały się w Łodzi/Wrocławiu/Radomiu/Poznaniu/Gdańsku

28.06.2015

A czy wiecie że nasz nauczyciel Piotr Banak 24.06.2015 dostał wyróżnienie – Devianta Dnia ?
http://mast1.deviantart.com/art/Swampy-Hobbit-436852570

To jest nie lada wyczyn, dostać tytuł najlepszej pracy na świecie.

Piotrek Gratulacje !

Piotr będzie prowadził kurs wakacyjny w Sierpniu.
Warto uczyć się od najlepszych.

16.06.2015

Właśnie dziś dowiedzieliśmy się że nasza uczennica Beata Grzegorzewska (170 pkt.)  zajęła pierwsze miejsce na egzaminie WAPW !

Gratulujemy.

Tym samym tradycja pierwszego miejsca z DOMINa jest kontynuowana od ponad dekady.

Przypadek ? nie sądzę…  🙂

10.03.2015

Od 16 marca 2015 rusza trymestr wiosenny.

Zapisy przyjmujemy jeszcze do 12 kwietnia.

(wszystkim osobom zapisanym wysłaliśmy już informacje o rozpoczęciu zajęć

jeżeli ktoś ich nie dostał prosimy o kontakt)

Przyjmujemy już zapisy na kurs wakacyjny.

29.12.2014

Szanowni Państwo 

W terminach ferii zimowych dla wszystkich województw odbywać się będzie kurs intensywny.

19 stycznia do 1 marca.

Kurs intensywny trwa dwa tygodnie i kosztuje 720 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową na domin@domin.pl lub zapisy@domin.pl

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00-15.00 (zajęciagłówne)

a po godzinie 15.00 zajęcia rozszerzone (nieobowiązkowe)

 

Bez względu na to z jakiego województwa pochodzisz możesz zapisać się na kurs intensywny w czasie swoich ferii.

04.11.2014

Miło nam poinformować że nasz były uczeń a obecnie prowadzący zajęcia – p. Grzegorz Wróbel otrzymał tytuł

najlepszej pracy na świecie dnia 1.11.2014  wg znanego portalu Deviant Art :

http://greegw.deviantart.com/art/Pruszkow-Oficyna-dworska-480619043

05.09.2014

Stan zapisów na dzień dzisiejszy. Z powodu dużego zainteresowania musimy wstrzymać przyjęcia na Sobotę 9.00

Miejsca mogą sie jeszcze na ten termin pojawić w sytuacji gdy ktoś z zapisanych nie przyjdzie.

Kończą się wolne miejsca w Soboty na 13.30, Niedziele na 9.00, Piątki na 15.00 i 17.00

Mało miejsc pozostało w Poniedziałki na 15.00 oraz pozostałe dni tygodnia na 15.00

Grupy w środku tygodnia na 17.00 jeszcze mogą przyjąć chętnych.

Start zajęć darmowych w naszej pracowni :

14.09 – Digital Painting

18.09 – start zajęć z technik mokrych w stylu HD

19.09 – start zajęć z Historii Sztuki

20.09 – start dodatkowych zajęć z Próbnych egzaminów dla Architektury

Start kolejnych zajęć podamy w oddzielnych komunikatach.

05.08.2014

Rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2014/2015

Można tego dokonać w zakładce Zapisy.

aby zachęcić do wyboru naszej Pracowni :


od 10 lat nasi uczniowie są na pierwszym miejscu egzaminu predyspozycyjnego z rysunku na Architekturę w Warszawie !
a tak żeby nie być gołosłownym :
Rok 2014 – Gabriela Kurdyła
Rok 2013 – Czarek Nagórski
Rok 2012 – Ewelina Kuczera
Rok 2011 – Tomek Włoga
Rok 2010 – Karol Gniazdowski
Rok 2009 – Robert Szewczyk/Ola Wróblewska
Rok 2008 – Jarek Borowski
Rok 2007 – Adam Grzesik
Rok 2006 – Beata Gula
Rok 2005 – Asia Pętkowska

10.06.2014

Po raz piąty z rzędu najlepsza osoba na egzaminie z części rysunkowo-predyspozycyjnej jest od Nas – Gabriela Kurdyła

A najwyższą notę z wyobraźni dostali  nasi uczniowie Agata Ceglińska i Michał Smagała . Gratulujemy

02.06.2014

Wakacyjny kurs rysunku. Lipiec Sierpień 2014

 

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia artystyczne w PracowniRysunku DOMIN.

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 10.00-16.00 nawszystkich poziomach zaawansowania – początkujący, średniozaawansowani,zaawansowani.

 Podczas spotkań będziemy poruszać następujące zagadnienia :perspektywa i zasady postrzegania, światłocień, faktury materiałowe, zjawiskaatmosferyczne, budowa przestrzenna itd.

Tematy : Geometria, Pejzaż, Architektura, Martwa Natura ,Postać ludzka, Science-Fiction, Samochody i wiele innych

Techniki : Ołówek, cienkopis , długopis, patyk maczany wtuszu, ecolina, flamastry i markery, kredka, sangwina.

Można zapisywać się w blokach tygodniowych. Na jeden, dwa ,trzy lub cztery tygodnie. Osoby które zdecydują się na wariant czterotygodniowydostają jeden tydzień zajęć Gratis.

 Cennik znajdziecie Państwo  w zakładce Kurs wakacyjny

 Zapraszamy do obejrzenia również naszych najnowszych prac na Fan Page Fb DOMIN

19.05.2014

Zapowiedź.
KURS WAKACYJNY ZA DARMO ! 50 DNI.
Ponieważ już teraz wiele osób planuje sobie wakacje w tym również w naszej pracowni.
Eksperymentalnie zapraszamy na kurs wakacyjny trwający w Lipcu i Sierpniu na 50 dni. Jeżeli ktoś zdecyduje się na tyle dni ma cały kurs ZA DARMO. Jakie należy spełnić warunki :
– trzeba być równo na 50 dniach – nie można mniej ale można więcej – maks 62 dni
– trzeba być w pracowni minimum od 10.00 do 16.00 (można dłużej) – prowadzący będzie sprawdzał obecność
– podczas kursu pięćdziesięciodniowego trzeba mieć skończone przynajmniej 35 prac
– trzeba zadeklarować się że będzie się uczęszczać do DOMINa w kolejnym roku szkolnym czyli 2014/2015
– nie trzeba być wcześniej uczniem naszej pracowni ale mile widziane jest pewne doświadczenie w rysunku
W zeszłym roku kilka osób się zdecydowało na taki wariant. W tym roku też parę osób szykuje się.

Normalne kursy wakacyjne będą bez zmian.

14.05.2014

Kochani.
Jest ważna sprawa.
Otóż w 2010 roku wydaliśmy pierwszy zeszyt rysunkowy. Cały poświęcony malowaniu akwarelami. Mieliśmy wydawać jeden na kwartał ale po ambitnym początku wszystko siadło.Drugi numer miał się ukazać jeszcze tego samego roku nie zwrócił się jednak do dnia dzisiejszego. Bez waszej pomocy nic z tego nie będzie. A ideą nadrzędną było promowanie młodych Twórców – to akurat wyszło super bo wszyscy zamieszczeni w nim autorzy wypłynęli jako świetni akwareliści.
Zwracam się do Was z osobistą prośbą , pomóżcie nam wydać kolejny egzemplarz. Jak możesz pomóc :
– najlepiej jak nabędziesz jeden egzemplarz dla Siebie (można to zrobić w pracowni wtedy będzie bez kosztów przesyłki)
– jak masz taką możliwość zainteresuj swoich znajomych tym wydawnictwem i nabądź dla nich w ich imieniu
– udostępnij ten ten album na swojej Osi czasu :
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152048773287793.1073741861.357362947792&type=1

02.05.2014

Maraton przedegzaminacyjny na Architekturę.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych maratonem rysunkowym przygotowującym do Egzaminów na Architekturę.
Odbędzie się on w dniach 8 maja – 6 czerwca.
Teraz proponujemy atrakcyjną ofertę cenową. Cały maraton kosztuje normalnie 1845 zł a dla uczniów DOMINa jest bezpłatny. Odpowiadając na to ogłoszenie zyskujesz rabat pond 50 % i możesz uczestniczyć w zajęciach w cenie trymestru czyli 885 zł.
Zajęcia składają się z dwóch bloków przedpołudniowego startującego o godzinie 10.00 i popołudniowego zaczynającego się o godz. 15.00. Obydwa składają się z tematu rysnkowego i wyobraźniowo geoemtrycznego.
W cenie 885 masz obydwa bloki.
Nie przeszkadza nam jeżeli uczetniczyłaś/uczestniczyłeś w zajęciach na innym kursie.

Różne techniki , będą to ecolina, flamaster, długopis
Róznorodne tematy.
Rozwijąjące tematy z innych uczelni (Gdańsk, Poznań, Łódź itd.)
Codzienne ponad 10 godzin treningu.

25.02.2014

Zapraszamy na zajęcia w ostatnim trymestrze roku szkolnego2013/2014

Start zajęć w Trymestrze Wiosennym :

13 marca 2014 grupa Czwartkowa

14 marca 2014 grupa Piątkowa

15 marca 2014 grupa Sobotnia

16 marca 2014 grupa Niedzielna

17 marca 2014 grupa Poniedziałkowa

18 marca 2014 grupa Wtorkowa

19 marca 2014 grupa Środowa

Do trzeciego trymestru przynależy okres wakacji podczas którego będą odbywać się różnorodne zajęcia.

14.01.2014

Szanowni Państwo 

W terminach ferii zimowych dla wszystkich województw odbywaćsię będzie kurs intensywny.

Od 20 stycznia do 2 marca włącznie.

Kurs intensywny trwa dwa tygodnie i kosztuje 720 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową nadomin@domin.pl

Zajęcia odbywać się będą w godzina 10.00-15.00 (zajęciagłówne)

a po godzinie 15.00 zajęcia rozszerzone (nieobowiązkowe)

Bez względu na to z jakiego województwa pochodzisz możesz zapisać się na kurs intensywny w czasie swoich ferii.

zapraszamy

1.12.2013

Jeszcze do 15 Grudnia przyjmujemy zapisy na zajęcia na Trymestr Zimowy.

Po 15 grudnia będzie możliwość zapisania się na kurs w dni gdzie nie będziemy mieć kompletu.

25.11.2013

Start nowego trymestru  – w tygodniu 2-8 Grudnia

Wszystkie osoby które zgłosiły się do nas otrzymają maila potwierdzającego dnia 27.11.2013.

Te osoby które jeszcze chcą się zgłosić zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

09.09.2013

Na 9.00 w Soboty już nie ma wolnych miejsc.
Na 13.30 jest ich bardzo mało.

Tak samo w Niedzielę na 9.00 i Piątek na 17.00.
Jeżeli ktoś jeszcze planuje się do nas zapisać to niech nie zwleka

bo na najatrakcyjniejszych terminach zostało już niewiele miejsc.

taka ciekawostka

w tym roku akwarela i flamaster w DOMINie będą dla zapisany na zajęcia rejsowe za darmo.

02.09.2013

Rozpoczynamy zajęcia w naszej pracowni !

I etap rozpoczęcia zajęć.

Osoby zapisane na :

poniedziałki  – zajęcia startują 2.09.2013

wtorki – 3.09.2013

środy – 4.09.2013

czwartki – 5.09.2013

piątki – 6.09.2013

soboty – 7.09.2013

niedziele – 8.09.2013

Ponieważ przez pierwsze trzy tygodnie września trwają jeszcze zapisy każdy kto nie mógł zacząć w pierwszym tygodniu może rozpocząć

w II i III tygodniu.

II etap rozpoczęcia zajęć :

poniedziałki 9.09.2013

wtorki 10.09.2013

środy 11.09.2013

czwartki 12.09.2013

piątki 13.09.2013

soboty  14.09.2013

niedziele 15.09.2013

III etap rozpoczęcia zajęć:

poniedziałki 16.09.2013

wtorki 17.09.2013

środy 18.09.2013

czwartki 19.09.2013

piątki 20.09.2013

soboty 21.09.2013

niedziele 22.09.2013

Osoby które zdecydują się jeszcze na zapisanie po 23.09.2013 będę mieć ustalany dzień startu indywidualnie.

22.08.2013

Przechodzimy do głównego etapu zapisów na rok szkolny 2013/2014.

można się zapisywać  pod tym linkiem :

http://www.domin.pl/?p=11

Zachęcamy do zapisania się już teraz nawet jeżeli nie znasz planu lekcji.

We wrześniu zawsze będzie można zmienić termin.

Na dzień dzisiejszy kończą sie miejsca w grupach Sobota 9.00 .
Coraz mniej miejsc jest w grupach Sobota 13.30 , Niedziele 9.00 i Piątek 15.00.

Zapraszamy !

28.07.2013

Lista plenerów warszawskich :

01 Sierpnia 2013 czw     Plac Grzybowski – 1 – projekt ogrodu miejskiego, różne typy zieleni
02 Sierpnia 2013 pt.     Plac Grzybowski 2 – Cosmopolitan – wieżowiec w ujęciu z wieżą kościoła
03 Sierpnia 2013 sob.    Ul .Sienna – biurowiec
04. sierpnia 2013 nd.     Wieżowiec Rondo1  – spotykamy się po przekątnej skrzyżowania
05 sierpnia  2013 pn.    Muzeum Żydów Polskich – ul.Anielewicza 8
06 sierpnia 2013 wt.    Zgrupowanie wieżowców: Złote Tarasy,/Złota 44 Intercontinental – przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Alei jerozolimskich
07 sierpnia 2013 śr.    Kościół Karmelitów jedna grupa; kościół Wizytek druga grupa
08 sierpnia 2013 czw.     Gmach Architektury – ul.Koszykowa 55 -na przeciwko pod szklanym okrągłym
09 sierpnia 2013 pt.     Plac Politechniki  – na samym placu
10 sierpnia 2013 sob.     Aula PW – wewnątrz
11 sierpnia 2013 nd.      Metropolitan – pod grobem nieznanego żołnierza
12 sierpnia 2013 pn.    Centrum Nauki Kopernik, Apartamentowiec lub Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
13 sierpnia 2013 wt.     Plac Zamkowy – pod kościołem św Anny
14 sierpnia 2013 śr.    Kościół Zbawiciela – przy głównym wejściu
15 sierpnia 2013 czw.   Rynek Nowego Miasta – pod fontanną
16 sierpnia 2013 pt.   Ulica Freta – pod kościołem Dominikanów – ul.Freta 10
17 sierpnia 2013 sob.   Kościół św Krzyża – pod pomnikiem Kopernika
18 sierpnia 2013 nd.  Powązki 1 – pojedyncze nagrobki i detale
19 sierpnia 2013 pn.  Apartamenty na Muranowie – ul.Stawki 2
20 sierpnia 2013 wt.   Wieżowce i estakada od Niepodległości – na wysokości akademii medycznej
21 sierpnia 2013 śr.  Pałac Ostrogskich + Muzeum Chopina  ul.Tamka 41
22 sierpnia 2013 czw.   Kościół św Floriana – od strony prezbiterium
23 sierpnia 2013 pt.   Pałac Krasińskich – od strony ogrodu
24 sierpnia 2013 sob.   Muzeum Wojska Polskiego  – pojazdy pancerne i inne militarne – na zewnątrz (bez pon i weekendu )
25 sierpnia 2013 nd.   Ul.Świętojańska – Katedra + Jezuici
26 sierpnia 2013 pn.   Gmach Zachęty – przy wejściu
27 sierpnia 2013 wt.  Wnętrze katedry – przed głównym wejściem do katedry (nie niedziela )
28 sierpnia 2013 śr   Prosta Tower – na przeciwko
29 sierpnia 2013 czw.   Łazienki Pałac na wodzie – na placu przed pałacem
30 sierpnia 2013 pt.   Łazienki Teatr na placu przed pałacem
31 sierpnia 2013 sob.    Kamienice XIXw Al. Jerozolimskie  – spotykamy się pomiędzy budynkami PKP Warszawa Śródmieście

17.06.2013

Miło nam poinformaować że nowatorskie metody nauczania które wprowadziliśmy w 2013 roku

zaowocowały dobrym wynikiem egzaminu wstępnego na Architekturze w Warszawie

w roku 2013 pierwsze 21 osób jest z pracowni DOMIN

Zachęcamy do rezerwowania już teraz miejsca na kursie na rok szkolny 2013/2014 startującego od września.

Spodziewamy się dużego zainteresowania naszą pracownią w najbliższym czasie.

Zachęcamy też do zapisu na kurs wakacyjny.

05.06.2013

Informujemy że rozpoczęliśmy zapisy na Kurs Wakacyjny

oraz na kurs od nowego roku szkolnego 2013/2014

Dokładne informacje dotyczące tej formy nauki rysunku wraz ze zdjęciami prac znajdziecie Państwo pod tym linkiem :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151405106267793.1073741832.357362947792&type=1

28.02.2013

Nowy trymestr w Pracowni DOMIN startuje dnia 15 Marca 2013

i trwa do końca czerwca 2013.

osoby zapisane na III trymestr:

będą mogły korzystać z zajęć darmowych w pracowni w okresie wakacji

Kandydaci na Architekturę mają Maraton Przedegzaminacyjny  już wliczony w cenę III trymestru

Zapisy przyjmujemy do 1 kwietnia.

Na Fanpage DOMIN powiesiliśmy galerię prac prowadzących – można zobaczyć czego jesteśmy w stanie nauczyć.

Zapraszamy

13.12.2012

Osoby które wykupiły zajęcia poprzez serwis Groupon prosimy aby wybrały dokładnie daty zajęć i wysłały na e-mail : domin@domin.pl

Terminy zajęć :

Poniedziałek i Wtorek 19.30-21.00 ( grupy tematyczne portret i martwa natura)

Środa 19.00-20.30  ( grupy tematyczne :portret,martwa natura, samochody )

Czwartek 19.00-20.30 (grupy tematyczne portret i martwa natura )

Niedziela 14.00-15.30; 16.00-17.30; 18.00-19.30 ( grupy tematyczne : portret, martwa natura, samochody)

Aby grupa ruszyła musi się na nią zgłosić minimum 5 osób.

rejestracja kuponów jest do końca Grudnia ! Po tym terminie kupony przepadają . Również na koniec grudnia podamy Listy zajęć.

W wysyłanym mailu prosimy załączyć również dwa kody – kod Groupona i kod zabezpieczający

(np : kod Groupona wygląda np. 19/2554  a kod zabezpieczający 95B7H9E217)

Zajęć nie będzie w dni:  Niedziela 6.01.2013 – Święto Trzech Króli;  Wielki Czwartek – 28.03.2012; Niedziela 31.03.2013 – Wielkanoc; Poniedziałek 1.04.2013 – Lany Poniedziałek

Ostatni dzień zajęć z oferty Groupona to 30 kwietnia 2013

Po tym terminie kupony przepadają.

02.12.2012

Zapisy na nowy trymestr trwają i trwać będą do wyczerpania się miejsc co przewidujemy do Świąt Bożego Narodzenia

15.10.2012

Ponieważ mamy 15 października 2012 informujemy że zakończyliśmy zapisy na obecny trymestr.

(chyba że ktoś startuje od poziomu średniego lub zaawansowanego – wtedy może dołączyć w każdej chwili i płaci za zajęcia od momentu pojawienia się w pracowni na pierwszym spotkaniu do końca obecnego trymestru )

Jednocześnie  rozpoczynamy zapisy na nowy trymestr od końca Listopada/początków grudnia

13.09.2011

Kończą się miejsca w pracowni DOMIN na obecny rok szkolny.

Nie przyjmujemy już  soboty na 9.00

na pozostałych grupach są nieliczne miejsca.

Jeżeli jeszcze rozważasz zapisanie się wypełnij formularz zgłoszeniowy z menu “Zapisy”

26.08.2012

Rozpoczęcie zajęć w Pracowni DOMIN :

1. Poniedziałki (grupy poniedziałkowe ) – 3.09.2012
2. Wtorki (grupy wtorkowe itd.) 4.09.2012
3. Środy 5.09.2012
4. Czwartki 6.09.2012
5. Piątki 7.09.2012
6. Soboty 8.09.2012
7. Niedziele 9.09.2012

Wszystkie osoby zapisane czyli te które wypełniły i wysłały formularz dostaną dalsze informacje po 29.08.2012
Zapisy będą trwały do 20 września lub do wyczerpania się miejsc.

Osoby które zapisały się na zajęcia lub wysłały maila na domin@domin.pl w ciągu ostatnich 7 dni

proszę o cierpliwość albowiem w wielu miejscach gdzie przebywam  nie daje się wysłać wiadomości.

28.07.2012

Lista Plenerów wakacyjnych.

01 Sierpnia 2012 śr     Plac Grzybowski – 1 – projekt ogrodu miejskiego, różne typy zieleni

02 Sierpnia 2012 czw      Plac Grzybowski 2 – Cosmopolitan – wieżowiec w budowie

03 Sierpnia 2012 pt     Zamek Ujazdowski – spotykamy się na dole skarpy ,od strony Agrykoli 04. sierpnia 2012 sob      Wieżowiec Rondo1  – spotykamy się po przekątnej skrzyżowania 05 sierpnia  2012 nd     Plac Trzech Krzyży  – pod pomnikiem Witosa 06 sierpnia 2012 pn    Zgrupowanie wieżowców: Złote Tarasy,/Złota 44 Intercontinental – przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Alei jerozolimskich 07 sierpnia 2012 wt     Kościół Karmelitów – na przeciwko 08 sierpnia 2012 śr      Gmach Architektury – ul.Koszykowa 55 -na przeciwko pod szklanym okrągłym 09 sierpnia 2012 czw     Plac Politechniki  – na samym placu 10 sierpnia 2012 pt     Aula PW – wewnątrz 11 sierpnia 2012 sob      Metropolitan – pod grobem nieznanego żołnierza 12 sierpnia 2012 nd    Centrum Nauki Kopernik, Apartamentowiec lub Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – przy głównym wejściu 13 sierpnia 2012 pn     Plac Zamkowy – pod kościołem św Anny 14 sierpnia 2012 wt    Kościół Zbawiciela – przy głównym wejściu 15 sierpnia 2012 śr   Rynek Nowego Miasta – pod fontanną 16 sierpnia 2012 czw    Ulica Freta – pod kościołem Dominikanów – ul.Freta 10 17 sierpnia 2012 pt   Kościół św Krzyża – pod pomnikiem Kopernika 18 sierpnia 2012 sob   Powązki 1 – pojedyncze nagrobki i detale 19 sierpnia 2012 nd  Powązki 2 – jeden wybrany nagrobek 20 sierpnia 2012 pn   Wieżowce i estakada od Niepodległości – na wysokości akademii medycznej 21 sierpnia 2012 wt   Cerkiew na Pradze- przy drzwiach cerkwi 22 sierpnia 2012 śr   Kościół św Floriana – od strony prezbiterium 23 sierpnia 2012 czw   Pałac Krasińskich – od strony ogrodu 24 sierpnia 2012 pt   Muzeum Wojska Polskiego  – pojazdy pancerne i inne militarne – na zewnątrz (bez pon i weekendu ) 25 sierpnia 2012 sob   Ul.Świętojańska – Katedra + Jezuici 26 sierpnia 2012 nd   Gmach Zachęty – przy wejściu 27 sierpnia 2012 pn  Wnętrze katedry – przed głównym wejściem do katedry (nie niedziela ) 28 sierpnia 2012 wt   Prosta Tower – na przeciwko 29 sierpnia 2012 śr   Łazienki Pałac na wodzie – na placu przed pałacem 30 sierpnia 2012 czw   Łazienki Teatr na placu przed pałacem 31 sierpnia 2012 pt.    Kamienice XIXw Al. Jerozolimskie  – spotykamy się pomiędzy budynkami PKP Warszawa Śródmieście

15.07.2012

Rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2012/2013

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza z zakładki “Zapisy”

Wypełnienie formularza nie jest wiążące – zawsze będzie można odstąpić od zapisu bez żadnych konsekwencji.

Ponieważ nie jest znany plan lekcji na nowy rok szkolny proszę wpisać dzień i godzinę która najbardziej by pasowała.

W wrześniu będzie można zmienić na inny dzień.

Ponieważ zainteresowanie zajęciami ze względu na osiągnięte wyniki jest duże we wrześniu na wiele grup nie będzie już miejsc.

Wtedy łatwiej nam przepisać z jednego terminu na drugi niż zapisać od nowa.

11.07.2012

Ostateczne wyniki ludzi z DOMINa na Wydział Architektury Politechniki Warszawskie 2012

AŻ OSIEM PIERWSZYCH MIEJSC ZAJĘLI NASI ABSOLWENCI.

1. Jan Sienkiewicz 400 pkt. !!!! – niesamowity wyczyn !
2. Chmielewska Daria 327 pkt.
3. Stańko Radek 322 pkt.
4. Rudecki Maciek 299 pkt.
5. Celińska Dorota 297 pkt.
6. Kuczera Ewelina 274 pkt.
7. Mężyńska Joanna 262 pkt.
8 Lemka Joanna 261 pkt.
(miejsce 9 i 10 zajęli uczniowie innych pracowni – Gratulujemy !)
Tyle osób po kolei od miejsca pierwszego to jeszcze nie mieliśmy.

Chociaż w zeszłym roku w pierwszej 10 było 9 osób z DOMINa – jednakże na 5 miejscu był ktoś z poza. Warto zwrócić uwagę na powtarzalność tych wyników co podkreśla że nie jest to przypadek – w przyszłym roku spróbujemy powtórzyć te wyniki.

Interesujące przypadki :
Asia Lemka dostała 125/125 pkt z matury – choć to nie nasza zasługa 🙂
Martyna Duras zdawała w cztery miejsca i wszędzie się dostała !
to świadczy o skuteczności naszych metod.

Zapraszamy do naszej pracowni tych kandydatów na architekturę którzy chcą przygotowywać się w ambitnym gronie i na skutecznym programie.

17.06.2012

Propozycja tematów na poszczególne tygodnie zajęć w ramach kuponów Groupon

W ramach kuponu Groupon trzeba być na 4 zajęciach w jednym tygodniu. Nie muszą być jednego dnia anie o stałej porze.

Cztery dni to cztery fazy rysunku I faza to podrys, II faza detale, III faza nałożenie światła i cienia, IV faza to wykończenie pracy.

W każdym tygodniu przerabiamy jeden temat z jednej grupy tematycznej . Nie można w jednym tygodniu robić dwóch tematów z tej samej grupy tematycznej.

Ale można w ramach jednego kuponu być na różnych grupach tematycznych. Wtedy jest szansa robienia nawet trzech tematów w tygodniu w ramach 12 zajęć po 1.5 h.

oznacza to że trzeba być wtedy po kolei na wszystkich godzinach zajęć.

Nie można kończyć tematu w kolejnym tygodniu czy też robić go co tydzień na jednych zajęciach. Prowadzący w danym tygodniu robi wykład i omówienie tematu wg rozkładu.

O każdej porze 15.00; 17.00; 19.00 jest każda z czterech grup tematycznych (Akwarela, Martwa Natura, Pejzaż, Science Fiction )

Zajęć nie trzeba realizować od razu 25.07.2012. Ważne aby je odbyć między 25.06.2012 a 31.08.2012. Dopiero po tym terminie kupon przepada.

Rezerwacja miejsc musi nastąpić do 30.06.2012.

Pejzaż Ołówkiem

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Pejzaż mazowiecki z wierzbami.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Wstęga rzeki z młynem.
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Górski strumień i świerki.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Droga w lesie.
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Góralskie chałupy.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Wiatrak n wzgórzu.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012 Mały kościółek gotycki.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Zamek na skarpie.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Dwór polski.
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Stary wiadukt stalowy.

Akwarela
tytuły tematów takie same jak w przypadku ołówka
tylko że akwarelą i inne ujęcie.

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Pejzaż mazowiecki z wierzbami.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Wstęga rzeki z młynem.
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Górski strumień i świerki.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Droga w lesie.
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Góralskie chałupy.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Wiatrak n wzgórzu.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012 Mały kościółek gotycki.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Zamek na skarpie.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Dwór polski.
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Stary wiadukt stalowy.

Martwa Natura

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Trzy proste przedmioty.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Przedmioty szklane
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Przedmioty metalowe
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Przedmioty drewniane , kamień i cegła
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Martwa natura z owocami.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Trzy bardziej skomplikowane przedmioty.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012  Martwa Natura  z wielu przedmiotów I
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012) 
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Martwa Natura z Krzesłem
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Martwa Natura z Popiersiem

Science Fiction Flamstrami i Cienkopisem.

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Mały robot bojowo szpiegowski.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Gwiezdny myśliwiec
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Umocnienie bojowe cyborgów.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Bojowa maszyna krocząca
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Pół robot pół człowiek.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Baza w dżungli
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012  Baza wojskowa na skałach wśród piasków pustyni.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Wnętrze Mostka kapitańskiego na gwiezdnym niszczycielu.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Międzygalaktyczny krążownik bojowo transportowy
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Gwiezdny niszczyciel

15.06.2012

Każda nowa osoba która polubi do dnia 30.06.2012 roku Fan Page DOMIN na Facebooku

ma możliwość wygrania darmowego kursu wakacyjnego o wartości 1230 zł.

http://www.facebook.com/pages/DOMIN/357362947792

Dalsze informacje w zakładce Kurs Wakacyjny

02.04.2012


W Wielki Czwartek i Wielki Piątek zajęcia są od 10.00 do 13.00 i od 13.00 do 16.00.
W Wielką Sobotę , Niedzielę Wielkanocną i Lany Poniedziałek DOMIN zamknięty jest zupełnie.
Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku nie ma żadnych zajęć darmowych.

20.02.2012

Uwaga !!! Nowy Trymestr

Nowy Trymestr Zaczyna się w połowie Marca w okolicach 15 .03.2012. Trwa do ostatniego tygodnia Czerwca.

Wszystkim osobom zainteresowanym informacje wyślemy drogą mailową.

Zapisy przyjmujemy do dnia 15 kwietnia 2012

5.01.2012

Całkowity rozkład zajęć dodatkowych – darmowych w pracowni DOMIN wygląda następująco :

1. Warsztaty Komiksowe

2. Zajęcia kreatywne

3. Matematyka

4. Historia Sztuki

5. Samochody Flamastrem

6. Samochody cienkopisem i kredką

7. Modelowanie

8. Światy Gier Komputerowych

9. Modelowanie – Papieroplastyka

10. Geometria rysunkowa

11. Postać ludzka -sztalugowa

12. Martwa Natura

13. WSMZ – symulacje egzaminacyjne dla kandydatów na architekturę

14. Rysowanie Zieleni – dla kandydatów na Architekturę Krajobrazu SGGW

17.11.2011

Trwają zapisy do nowych grup od grudnia 2011. Zapraszamy.

Są to grupy zarówno od podstaw jak i średniozaawansowanych

15.11.2011

Od Grudnia 2011 w Pracowni DOMIN dla wszystkich naszych uczniów rozpoczną się bezpłatne zajęcia z :

Martwych Natur,

Wykładów z geometrii rysunkowej,

Modelowania – Papieroplastyki

19.10.2011

Rozpoczęliśmy zapisy do nowych grup startujących od końca Listopada.

Są to zapisy zarówno do grup początkujących jak i średniozaawansowanych .

Zapraszamy !

15.09.2011

Do naszej pracowni można zapisywać się przez cały wrzesień.

Przez cały miesiąc formujemy grupy.

Chociaż nie do wszystkich grup możemy zapisać.

11.09.2011

Na Facebooku utworzyłem wydarzenie w którym dokładnie informuję o darmowych dodatkach przewidzianych na ten rok.

Są one pod tym linkiem :

http://www.facebook.com/event.php?eid=154472691308370

6.09.2011

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi zajęciami  wstrzymujemy zapisy do grup w sobotę o 9.30

Zostały ostatnie miejsca w sobotę i niedzielę. Ale należy się pospieszyć ponieważ bardzo szybko się kurczą.

Podobna sytuacja jest w piątek.

W środku tygodnia od poniedziałku do czwartku miejsca jeszcze są.

Proszę nie zwlekać z zapisem ponieważ tak jak w latach ubiegłych pod koniec września nie będzie ich już prawie wcale.

5.09.2011

Wróciliśmy z Anglii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku.

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.237725246272128.66206.100001039646953&l=d76381da90&type=1

20.08.2011

Trwają zapisy na kurs w roku szkolnym 2011/2012

na dzień dzisiejszy mamy już 80 % miejsca zapełnionych.

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego z menu “Zapisy”

 

15.08.2011

Wróciliśmy z corocznego pleneru w Norwegii.

Na Facebooku można obejrzeć galerię  z naszego wyjazdu:

Proszę wkleić ten link :

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.226490750728911.64237.100001039646953&l=33ee4c9579&type=1

12.07.2011

Ostatecznie w roku 2011 na studia stacjonarne (dzienne) WAPW dostało się 61 osób z pracowni DOMIN

20.06.2011

Osoby posiadające kupon Groupon.

potwierdzenia terminów Groupona będą dokonywać też  inne wyznaczone osoby :

wiktor@vp.pl – p. Wiktor Mielniczuk  – 503-625-778

 1. Wojciech Domińczakmoże mieć utrudniony dostęp do internetu i łączności telefonicznej

14.06.2011

Znamy już pozostałe wyniki egzaminu na WAPW !

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco :

1.   Włoga Tomasz 160 pkt  DOMIN

 1. Korotko Maciej 146 pkt – inny kurs  – serdecznie gratulujemy !

3.   Nowak Ada 145 pkt DOMIN

 1. Dobrowolski Robert 140 pkt DOMIN– (dostał maxa za temat z wyobraźni )

5.   Gago Wiktor 139 pkt. DOMIN

 1. Dębowski Łukasz 136 pkt.  – inny kurs – serdecznie gratulujemy !

6.   Tarczyński Grzegorz 136 pkt. DOMIN

6.   Tomaszczyk Gaweł 136 pkt. DOMIN

9.   Siegieda Bartek 135 pkt DOMIN

10. Gil Karol 126 pkt DOMIN

Poza tym w pierwszej dwudziestce jest 16 osób z DOMINa

W pierwszej setce jest 70 osób z DOMINa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pełną listą tych 70 naszych uczniów .

(wywieszoną w siedzibie DOMINa)

Tylko podanie imion i nazwisk daje wiarygodne wyniki.

13.06.2011

Wyniki Egzaminu Na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej !

Gratulacje dla Tomka Włogi za zajęcie pierwszego miejsca i zdobycie 160 pkt.

Również gratulujemy trzem innym uczestnikom kursu DOMIN którzy za temat z wyobraźni dostali maksymalną ilość punktów – 100 !

Są nimi :  Agnieszka Roś, Maciek Bączkowski i Robert Dobrowolski.

Gratulacje !!!

W dniu jutrzejszym podamy dokładne wyniki egzaminu.

Ale już teraz możemy napisać że ponad 2/3 osób w pierwszej dziesiątce jest z DOMINa

17.05.2011

Osoby które wykupiły kurs promocyjny poprzez Groupon proszone są aby napisały do nas maila w sprawie instrukcji jak zarezerwować sobie miejsce.

My odsyłamy gotową wiadomość,   następnie klient Goupona podaje daty i godziny które mu najbardziej pasują.

10.05.2011

W Niedzielę 22 maja 2011 organizujemy wyjazd na plener rysunkowo – fotograficzny do Sandomierza.

Jest to pierwszy wyjazd w ramach projektu Architektura Polska.

Celem projektu jest poznawanie najwybitniejszych dzieł polskiej architektury.

Materiał zdjęciowy dostępny będzie dla wszystkich którzy będą potrzebowali tych fotografii bez żadnych opłat.

Koszt wyjazdu – 70 zł ( na koszt składa się przejazd + opieka merytoryczna trenerów rysunkowych )

05.04.2011

Gratulujemy naszemu uczniowi Jankowi Kowalewiczowi osiągnięcie statusu eksperta u znanego producenta materiałów plastycznych.

Janek wykonuje dla tej firmy tutoriale rysunkowe jak posługiwać się markerami.

Wyniki pracy można obejrzeć na stronie Letraseta.

Fajnie jest patrzeć jak materiały z naszego kursu rysunku idą w świat. I tak oto kościół w Jerzmankach będzie rysowany na całej kuli ziemskiej. Czyż to nie wspaniałe ?

I tak przy okazji ogłoszenie :

Od 15 kwietnia zaczynamy intensywny kurs rysunku na ASP. Tak żeby kandydaci na uczelnie artystyczne wyrobili się ze zrobieniem teczek!

06.02.2011

Przyjmujemy zapisy na zajęcia do nowych grup startujących od Marca 2011.

Są to zupełnie nowe grupy a nie doklejanie nowozapisujących się  do już istniejących grup.

Układ grup będzie taki sam jak w formularzu zgłoszeniowym.

III trymestr składa się z 16 zajęć .

02.02.2011

Na Facebooku można znaleźć inne ciekawe nasze galerie :

na profilu szefa p. Wojciecha Domińcza lub na profilu DOMIN.

Nasza szkoła rysunku działa nie tylko w realu ale także w  świecie wirtualnym. Mamy szereg grup do których zapraszamy. Oto spis i opis niektórych z nich :

 • 40 days in a row – tu nasi uczniowie i kandydaci na architekturę mogą ćwiczyć na codziennie wrzucanych zadaniach. Bardzo przydatne !
 • Archimistrz – to jest miejsce gdzie odbywa się nauka perspektywy oraz specjalistyczny kurs na architekturę
 • Inne dzieło sztuki codziennie  – miejsce gdzie zagnieżdżają się miłośnicy historii sztuki.
 • Darmowe lekcje rysunku – grupa dla osób dla których nauka rysunku stacjonarna jest niemożliwa bo mieszkają za daleko. Nasza pracownia rysunku chce im wyjść naprzeciw.
 • Korona plenerów i wakacyjny kurs rysunku – miejsce gdzie nawołujemy się do rysowania plenerowego.
 • Ferie w Dominie – tu informujemy co będzie na kursach rysunku w ferie zimowe dla województwa mazowieckiego.

Dominowych grup jest znacznie więcej. Tu jest tylko kilka najważniejszych. Zachęcamy też do śledzenia naszego Fan Page`a gdzie co tydzień zamieszczamy rysunek tygodnia – jest na co popatrzeć.

26.01.2011

W każdy piątek na portalu www.kurnik.pl gramy DOMINowy turniej szachowy.

Zapraszamy naszych uczniów i wszystkich którzy chcą z nami zagrać.

Start o 21.30 , 6 rund systemem szwajcarskim, partie po 15 minut na zawodnika.

W pracowni ćwiczymy zadania szachowe i różne warianty.

I baardzo to lubimy. A w lutym odbędzie się kurs rysunku w ferie zimowe gdzie jako dodatek będą lekcje ze znanym trenerem szachowym P. Andrzejem Kądziołką.

Kandydaci na architekturę mogą w ten sposób poćwiczyć sobie myślenie nad ruchem przeciwnika – przyda się na egzamin wstępny na WAPW.

10.01.2011

Podczas ceremonii podpisania umowy sponsoringowej pomiędzy Klubem Piłkarskim FIORENTINA z Florencji a koncernem samochodowym MAZDA

wręczony został rysunek z Pracowni DOMIN autorstwa Adriana Rogali

poniżej link:

http://it.violachannel.tv/dettaglio-news/items/fiorentina-e-mazda-insieme-nasce-una-nuova-partnership.html

14.12.2010

Lekcje artystyczne dla dzieci i młodzieży – tylko do połowy stycznia.

Do nowych grup od podstaw będziemy przyjmować do dnia 15.01.2011.

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie do nas formularza zgłoszeniowego.

Już można zgłaszać się na kurs rysunku w ferie zimowe. To świetny okres żeby zacząć przygodę z Twórczością.

Potem można kontynuować lekcje rysunku już  w ramach normalnego kursu rysunku.

02.11.2010

Kurs rysunku od Grudnia 2010 – startują zapisy

Informujemy że pod koniec Listopada i na początku Grudnia będą formowane nowe grupy startujące z materiałem od podstaw.

Zainteresowanych prosimy o rejestrację w dziale Zapisy. Po tak znakomitych wynikach na architekturę jakie mieliśmy pracownia rysunku Domin przeżywa wielkie oblężenie.

A przy okazji warto zobaczyć :

Co pisały gazety na temat naszej szkoły rysunku

17.08.2010

Kończą się wolne miejsca na kursach artystycznych.

Z racji dużego zainteresowania zapisami na zajęcia w pracowni rysunku DOMIN. Wstrzymujemy zapisy do grup podstawowych :

Sobota 9.30 (nauka rysunku)

Sobota 13.00 (kurs na dla kandydatów na architekturę)

jednocześnie informujemy że zapisy do grup Niedziela 10.00 i Piątek 15.00  też mogą być wkrótce wstrzymane.

Wstrzymanie zapisów nie oznacza że w przyszłości nie będzie tam miejsc. Wszystkie osoby które już dokonały zapisu będą proszone o potwierdzenie

że na pewno się na lekcji stawią. Mamy jeszcze wolne miejsca na kursie na ASP.

Ponieważ jest jeszcze sierpień to można zapisać się na kurs rysunku w wakacje na ostatnie dwa tygodnie. W przedostatnim tygodniu zostało nam tylko jedno wolne miejsce. Na tydzień ostatni możemy przyjąć jeszcze 3 osoby.

Kurs rysunku DOMIN rozpoczyna lekcje wraz z dniem 1 września 2010. Zapisy jeszcze trwają ale kończą się wolne miejsca. Zainteresowanie naszymi kursami artystycznymi jest bardzo duże. W chwili obecnej ponad 80 % zgłoszeń które mamy są z polecenia.

11.07.2010

KURS RYSUNKU W WAKACJE 2010 W PRACOWNI DOMIN

Nasza szkoła rysunku przez cały sierpień organizuje zajęcia wakacyjne dla kandydatów na architekturę i kursy na ASP.

Nauka rysunku odbywa się w cyklach tygodniowych. Można zapisać się n 1,2,3 lub 4 tygodnie. Kurs  rysowania czterotygodniowy trwa 31 dni.

Aby się zapisać należy wysłać e-mail na naszą skrzynkę pocztową z podaniem imienia i nazwiska osoby uczęszczającej

oraz dokonać wpłaty na numer rachunku naszej szkoły rysunku . Zajęcia odbywają się dwóch grupach zaawansowania – podstawowej i średniej.

Koszt kursów wakacyjnych z rysunku :

                   1 tydzień : 7 zajęć  300 zł ( 2 zajęcia Gratis )

                   2 tygodnie : 14 zajęć  550 zł ( 4 zajęcia Gratis )

                   3 tygodnie : 21 zajęć  750 zł  ( 7 zajęć Gratis )

                   4 tygodnie : 31 zajęć 1000 zł  ( 12,5 zajęć Gratis )

                   Każdy uczestnik lekcji rysunku w lato może uczestniczyć w porannych plenerach. To daje naprawdę intensywny czas artystyczny. Najwytrwalsi będą nawet po 8-9 godzin dziennie ćwiczyć arkana sztuki. Na plenerach udaje się nam łączyć działania na zasadzie Oko-Mózg-Ręka. Oko – bo obserwujemy  – Mózg bo obrabiamy dany obiekt w przestrzeni naszej wyobraźni przestrzennej. Ręka – bo ćwiczymy rysunek.

10.07.2010

Kandydat na architekturę PW – Mateusz Płoszaj Mazurek jest najlepszy !

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi Płoszajowi Mazurkowi za zajęcie pierwszego miejsca na egzaminie na Architekturę PW.

Otrzymał on łącznie 369 punktów.

Mateusz jest uczniem Szkoły rysunku DOMIN. I jest tegorocznym maturzystą.

Ostatecznie  dostały się od nas  62 osoby na 90 przyjętych.

W pierwszej dziesiątce mamy 8 naszych uczniów.

W pierwszej dwudziestce jest ich 14.

Oczywiście zapowiadamy walkę o utrzymanie pierwszej pozycji w nadchodzącym roku szkolnym 2010/2011

Zapraszamy wszystkich ambitnych i pracowitych do zapisania się na kurs rysunku w Warszawie.

 

Jednocześnie informujemy że na dzień dzisiejszy kończą się miejsca w Sobotę i Niedzielę rano.

Jeżeli interesuje cię rysunek od podstaw to warto się pospieszyć.

Kurs rysunku w roku szkolnym 2019/2020  10.08.2019

Już za kilkanaście dni nasza szkoła rysunku startuje ! Oto 11 bardzo ciekawych opcji które przygotowaliśmy

 • W tym roku Wolna Pracownia poszerza się o Stolik Korekt – dzięki niemu nauka rysunku będzie przebiegała sprawniej
 • Planujemy aby nasz kurs rysunku miał oddzielną dedykowaną aplikację na telefony
 • Digital Painting będzie od teraz tylko w Creativity – kliknij w link
 • Definitywnie przenieśliśmy kurs na ASP do Kontrastowni jeżeli chcesz świetnie się przygotować to pod tym linkiem : Kurs na ASP Warszawa
 • Na 40 days in a row w tym roku co czwartek , Wojciech Domińczak będzie uczył jak szkicować. Warto dołączyć do tej grupy na facebooku żeby można było sobie pooglądać i zainspirować się
 • W czwartki wrócą Live`y – również prowadzone przez p. Domińczaka
 • A od października 2019 wystartuje Art Camp Mąkolno – szczegóły wkrótce

16.07.2019

Plener rysunkowy w Toskanii

Już a parę dni  szkoła rysunku Domin wyrusza w chyba najciekawszy plener w naszej historii. Jedziemy do Toskanii.

W planach mamy rysowanie plenerowe ale i zwiedzanie tak ważnych miejsc jak galeria Uffizi.

Będziemy też w słynnym San Gimignano. Do tej pory funkcjonowało on jak tutorial rysunkowy na kursie na architekturę. Teraz będziemy rysować je z natury.

Drugą najliczniejszą grupą po Warszawie jadącą na plener są ludzie z kursu rysunku Domin we Wrocławiu. No i znana już nauka rysunku pl – czyli Domin Poznań.

Zachęcamy do kliknięcia w ten link gdzie można zobaczyć ich w akcji :

Plenery rysunkowe zagraniczne

Jadą z nami również osoby z  (klikalne linki) :

Głównym celem naszego wyjazdu jest Florencja. Tam zamierzamy zwiedzić takie miejsca jak :

 • Katedra Santa Maria del Fiore wraz z dzwonnicą Giotta
 • Biblioteka Laurenziana – genialne dzieło manierystyczne Michała Anioła
 • Kościół Orsanmichele – z rzeźbami figuralnymi najlepszych twórców
 • Ospedale degli Innocenti – i te wspaniałe rzeźby della Robia
 • Uffizi – mamy nawet przewodnika żeby nie poruszać się tam jak pały 😉
 • Stara zakrystia – i nagrobki Medyceuszy

Oj będzie sią działo!

Zagraniczne plenery rysunkowe to my już organizujemy od 1994 roku. Wtedy po raz pierwszy byliśmy w Wiedniu.

11.07.2019

Kurs rysunku w Gdyni. Pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę WAPW !

Kilka ważnych informacji.

Po wynikach z matury Ala Sutkowska nadal jest pierwsza podczas rekrutacji na architekturę.

Drugie miejsce też ma nasz człowiek – Maciej Mołdrzyk z Kursu rysunku w Katowicach – Domin Katowice – Gratulujemy !

Nadeszła do nas dobra wiadomość z Trójmiasta. Otóż Marta i Wiktor rozpoczęli naukę rysunku w Gdyni.

Już teraz można odwiedzić specjalną stronę :

Kurs rysunku w Gdyni

Marta i Wiktor mają ambicję żeby po tym jak zrobili najlepszy kurs rysunku w Gdańsku powtórzyć to nowej lokalizacji. Życzymy powodzenia!

A i tak wpadniemy do Was na plener bo Gdańsk jest piękny. A nad morze jedzie się jednym tramwajem!

03.07.2019

Wyniki egzaminu na architekturę w Poznaniu i Krakowie

Doskonałe wieści. Wypracowany przez ćwierć wieku program kursu na architekturę przynosi doskonałe rezultaty.  Otóż …

Na egzaminie wstępnym na architekturę w Poznaniu najwyższą notę – 500 na 500 pkt.  dostał nasz uczeń.

Parę dni później , a dokładnie wczoraj, czyli 2 lipca 2019 dowiedzieliśmy się, że w Krakowie również mamy maxa. Najwyższą notę podczas rekrutacji na architekturę Politechniki Krakowskiej również dostała nasza uczennica.

Tym samym możemy powiedzieć, że jesteśmy skuteczni 🙂 Warto uważniej przyjrzeć się osobie która tego dokonała :

Kurs rysunku i malarstwa w Krakowie

Wcześniej nie informowaliśmy tutaj w aktualnościach ale nasza warzawska kandydatka na architekturę – Ala Sutkowska zajęła pierwsze miejsce na egzaminie predyspozycyjnym na WAPW. Ala dostała niebotyczną notę 184/200. Niebotyczną dlatego że w ciągu ostatnich 25 lat takie noty zdarzały się bardzo rzadko. Zazwyczaj najwyższe punktacje egzaminu na architekturę oscylowały w okolicach 160-165 pkt. Nota Ali cieszy tym bardziej, że jej się to po prostu należało. W naszej pracowni Ala była najbardziej pracowita. Była pierwsza w rankingu. Na próbnych egzaminach na architekturę niejednokrotnie dostawała najwyższe noty. Angażowała się w różne eventy. Zobacz artykuł na temat pleneru w środku zimy. Czy da się w takich warunkach rysować ? Zobacz :

Plener rysunkowy przy minus pięciu stopniach

Podsumowując – już trzecia uczelnia architektoniczna w Polsce jest przez nas zdobyta !

Zapraszamy na nasze kursy na architekturę i naukę rysunku krok po kroku. Jesteśmy skuteczni i mamy sprawdzony program.

29.06.2019

PROGRAM ELASTYCZNOŚĆ – czyli odrabianie zaległości w szkole rysunku Domin

Odrabianie zajęć utraconych podczas nauki rysunku w roku 2018/2019.

Jeżeli straciłeś lekcje rysunku w ostatnim roku to teraz możesz je odrobić.

Przez cały Lipiec od poniedziałku do piątku nasz kurs rysunku daje taką możliwość w godzinach 16.00-20.00

Możesz nadgonić wszystkie zaległości. Codziennie będzie czekał na Ciebie prowadzący który zrobi z Tobą to na czym cię nie było.

24.04.2019

Zapraszamy na wakacyjny kurs rysunku (kliknij link)

Dziś wystartował specyficzny kurs rysunku w wakacje tzw. Pięćdziesiątaki.  Polega on na tym, że jak ktoś wytrzyma 50 dni to ma go za darmo.

Tutaj jest też lista plenerów wakacyjnych w tym roku :

 1. Budow Varso – a po naszemu Domin Tower – na przeciwko naszych okien powstaje najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej
 2. Placeuropejski – lekcja rysunku odbywa się z tyłu wieżowca Warsaw Spire
 3. Kościół na placu Starynkiewicza – świetny motyw do nauki rysunku cegły
 4. Łazienki I – od placu
 5. ŁazienkiII od stawu
 6. KościółZbawiciela – tam zawsze łatwo znaleźć cień,a  w lato do bardzo ważne
 7. Plac Zamkowy – warszawska klasyka
 8. Powązkinagrobek Neoromański lub Neogotycki – szkoła rysunku Domin rysuje ten temat od samego początku swojego istnienia
 9. Nagrobeksecesyjny lub art.-deco lub coś z XX wieku
 10. Rynek Nowego Miasta – Sakramentki
 11. Kościółna placu Trzech Krzyży – styl koryncki plansza – portyk + kolumna + kapitel
 12. WAPW– Kurs na architekturę musi to mieć 🙂
 13. GmachGłówny PW
 14. WnętrzeGmachu Głównego PW
 15. PlacGrzybowski
 16. Kościół św Krzyża – w ramach Dominiady – W roku 2019 #dominiada odbędzie się 31 sierpnia i 1 września
 17. Kamienice w al Jerozolimskich
 18. Biurowiec na siennej (DELTA) – Delta to specjlana grupa nauki rysunku architektonicznego.

20.04.2019

Artystyczne wakacje w Warszawie 2019

Zbliżają się wakacje. I jak co roku mamy całą masę atrakcji. A wśród nich :

 • Wakacyjny kurs rysunku  – jak co roku nasza szkoła rysunku oferuje lekcje w Lipcu i Sierpniu. Kliknij w ten link a przeniesiesz się na stronie specjalnie poświęconej nauce rysunku w lato
 • Wyjaz plenerowy do Toskanii – co tam się będzie działo !!! Siena, San Gimignano, oraz boska Florencja. 20-30 lipca. Więcej informacje o wakacyjnym plenerze rysunkowym znajdziesz tu.
 • Korona Plenerów – tego nie może dać żadna inna szkoła rysowania w Polsce. 
 • Wyjazd ze sztuką i rysunkiem do galerii w Dreźnie i Berlinie – koniec sierpnia. Czegoś takiego to jeszcze nie było – plener który połączy rysunek z historią sztuki. Będziemy zwiedzać i rysować. Będziemy robić szkice z obrazów wielkich mistrzów. Tego chyba najbardziej nie możemy się doczekać

Na niektóre z tych atrakcji nie ma już wolnych miejsc (Plener w Toskanii) a na pozostałe warto się szybko zapisać żeby jeszcze wolne miejsce złapać.

A przy okazji zachęcamy do przeczytania jakże użytecznego artykułu o detalach gotyckich – kliknij ten link.

15.02.2019

Kurs Rysunku od Marca 2019.

Już od początku przyszłego miesiąca startujemy z kursem rysunku dla początkujących (dla zaawansowanych też są grupy – ponieważ tamte wystartowały we wrześniu i w grudniu) Warto zapisać się jeszcze teraz ponieważ :

 • dostajesz solidną porcję wiedzy i  ćwiczeń tak żeby można było sobie poćwiczyć w wakacje
 • w wakacje mamy też letni kurs rysunku w Warszawie – jeżeli zaczniesz w Marcu można kontynuować w wakacje
 • to ostatni moment żeby zacząć jeszcze w tym roku szkolnym – w kwietniu , maju i czerwcu już nie przyjmujemy. Szkoda więc tracić te miesiące.

Żeby zapisać się na naukę rysunku do naszej pracowni należy wykonać poniższe czynności :

 1. wybierz z menu bocznego “Zapisy”
 2. wypełnij formularz
 3. wyślij go
 4. My na niego odpowiemy
 5. W mailu zwrotnym potwierdzimy czy dany termin jest możliwy. Zazwyczaj jest. Podamy listę materiałów. Podamy dokładny termin i godzinę.

Zapraszamy cię do naszego magicznego świata twórców.

Kurs rysunku w wakacje 2019

Jeżeli nie możesz teraz dołączyć do naszej rysunkowej rodziny to zapraszamy w wakacje. Po lewej stronie znajdziesz meny o wakacyjnych lekcjach rysunku. Tam podane są wszelkie informacje.

A w skrócie :

– Kurs podzielony jest na tygodnie.

– Można wybrać sobie jeden lub więcej tygodniu. My polecamy przynajmniej dwa bo wtedy jest zamknięty materiał jednego bloku. U nas każdy blok nazywa się trymestrem i trwa 12 zajęć. W ciągu roku szkolnego są to trzy miesiące. W wakacje dwa tygodnie. Warto się tego trzymać.

– Koszt kursu to 379 zł , jeżeli wybiera się kolejne tygodnie to każdy jest tańszy od poprzedniego.

– Jeżeli wybierzesz wariant czterech to piąty dostajesz gratis.

– Kurs wakacyjny jest intensywny – robimy na nim dużo materiału w krótkim czasie.

19.01.2019

Zapowiedź kursu rysunku w ferie zimowe dla wszystkich województw.

Co ciekawego dzieje się aktualnie w naszej pracowni :

Zbliżamy się do Feriowego Kursu Rysunku a w tym roku przewidziane są takie pozycje :

 1. Kurs rysunku dla początkujących i zaawansowanych– czyli intensywne zajęcia dla wszystkich tych którzy nie mają czasu w ciągu roku szkolnego lub chcą sobie spróbować czy rysunek ich kręci.
 1. Kurs kreatywności i twórczego myślenia– niezbędna pozycja dla wszystkich przyszłych architektów i designerów
 1. Intensywny kurs malowania akwarelami– pod opieką Grzegorza Wróbla – już samo to nazwisko gwarantuje wysoką jakość
 1. Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury– tutaj nie dość że poprawisz umiejętności rysunkowe to jeszcze poznasz inne techniki oraz nauczysz się rozpoznawać style w architekturze. Codziennie rysujemy inny obiekt z innej epoki. Zaczynamy od starożytności a kończymy na nowoczesności.

Warto zapoznać się z dwoma naszymi wakacyjnymi eventami :

 1. Plener w Toskanii– 20-30 Lipca 2019 – więcej informacji  : 501-32-00-45
 2. Wyjazd do galerii sztuki – Berlin i Drezno– 28 sierpnia – 2 września 2019 – więcej informacji Wojciech Domińczak 501-796-598

A z racji tego że mamy zimę, jesteśmy w trakcie rysowania cyklu zimowych rysunków. Zapraszamy.

17.11.2018

Nauka rysunku  na wyjazdach skupieniowych w Soczewce koło Płocka

Kilka ważnych ogłoszeń i informacji na nadchodzący czas.

WŁAŚNIE PROWADZIMY ZAPISY NA KURS OD GRUDNIA – To świetny moment żeby jeszcze rozpocząć dlatego serdecznie zapraszamy.

Zapisy na kurs rysunku – pod tym linkiem można przejść do formularza zgłoszeniowego.

W dnaich 14-15-16 Grudnia odbędzie się wyjazd na Soczewkę.

Na dzień dzisiejszy została już tylko połowa wolnych miejsc.

Soczewka to unikalna forma nauki rysunku.

Nauka rysunku w Soczewce – pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji.

3.09.2018

Lekcje rysunku w formie prezentacji Live

Od tego roku szef Pracowni Rysunku DOMIN – Wojciech Domińczak będzie prowadził lekcje on-line.

Będą one w każdy czwartek o godz.20:00 na naszym fan Page`u na Facebooku.

W najbliższy tj. 6 września 2018 będzie lekcja pt. “Jak rysować skały”

Live`y na naszym Fan Page pomyślane są w ten sposób że będą stanowiły dodatkową lekcję rozszerzającą tematykę zajęć.

Będzie to wybranie jakiegoś prostego zagadnienia z kursu które Live będzie rozwijał.

28.08.2018

Kurs rysunku w soboty – koniec wolnych miejsc

Z powodu dużego zainteresowania naszymi zajęciami ogłaszamy że w soboty na 9.00 nie ma już wolnych miejsc.

W pozostałe dni wolne miejsca są na wyczerpaniu.

Czas naprawdę się liczy 🙂

15 czerwca 2018

Pierwsze miejsce na Architekturze PW w 2018 znów dla Domina

Miło nam poinformować że znów pierwsze miejsce po egzaminie predyspozycyjnym na WAPW zajął nasz uczeń Szymon Nieciecki.

Gratulujemy !

23.04.2018

Warsztaty artystyczno kreatywne z fundacją ELAB

Po raz kolejny współpracujemy z Fundacją ELAB

Zachęcamy do zapoznania się :

http://sprawdz.elab.edu.pl/art-and-design

Fundacja ELAB pomaga przygotować się do studiowania kierunków artystycznych w krajach anglosaskich. My wspieramy ich dodatkiem kreatywnym. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku wszyscy nasi wychowankowie ELAB & DOMIN zakwalifikowali się na studia tam gdzie chcieli.

13.01.2018

Chwilowa zmiana telefonów  w związku z egzotycznym plenerem rysunkowym.

W pierwszym tygodniu ferii telefon do pracowni to tylko numer 500-298-982

a mail to zapisy@domin.pl

Pozostałe maile i telefony będą aktywne od 22 stycznia 2018

Jest to spowodowane egzotycznym wyjazdem rysunkowym na Wyspy Zielonego Przylądka. A tam minuta połączeń jest horrendalnie wysoka. Na miejscu w Polsce do dyspozycji pozostaje Pan Krzysztof Augustyniak.

Pomoże On we wszystkich nagłych przypdkach,

10.01.2018

Na rysunkowy kurs feriowy zostały ostatnie wolne miejsca. Sprawa pilna.

Zapisz się bo nauczymy cię rysować !

22.12.2017

Zapowiedź kursu feriowego – Styczeń 2018

Jest to intensywny kurs rysunku trwający codziennie od poniedziałku do soboty włącznie.

Trwa on od 15 stycznia 2018. Przez ferie mazowieckie a jak zbierze się grupa to i dla pozostałych województw.

Intensywność zajęć powoduje, że bardzo dużo się nauczysz w krótkim czasie. Szczególnie polecane osobom które mają kłopot z wolnym czasem w ciągu roku szkolnego. Dzięki zajęciom feriowym twórczo spędzisz czas wtedy kiedy inni wytracą go siedząc na telefonach.

Zapisz się.Wysyłając maila na adres domin@domin.pl

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji dzwoń pod numer 501-32-00-45

Zapisy trwają do czasu kiedy zapełnią się wszystkie wolne miejsca.

30.08.2017

Start lekcji rysunku od września 2017

Start zajęć w poszczególne dni :

Poniedziałki – 4 września

Wtorki – 5 września

Środy – 6 września

Czwartki – 7 września

Piątki – 8 września

Soboty – 9 września

Niedziele 10 września

Serdecznie zapraszamy !

20.08.2017

Startują : kurs na architekturę i kurs na ASP

Start zajęć artystycznych  w Pracowni rysunku DOMIN przewidujemy na tydzień 4-10 września 2017

11-17 oraz 18-24września wystartują grupy dla osób które zapiszą się na początku września i nie mogłyby wystartować w pierwszym terminie.

W tych późniejszych terminach, w niektóre dni może nie być wolnych miejsc (szczególnie dotyczy to zajęć piątek-sobota-niedziela)

a w środku tygodnia może nie być  wystarczająco dużo osób żeby utworzyć kolejną grupę.

Zachęcamy do rejestracji już teraz żeby mieć pewność wytypowanego terminu.

To już jest tradycja, że bardzo szybko kończą się u nas miejsca.

20.07.2017

Tak jak dawniej – Wyniki egzaminu na architekturę Politechniki Warszawskiej w roku 2017

W pierwszej dziesiątce mamy aż 8 osób !!!

Tak wyglądają wyniki na architekturę w 2017 roku !

Więcej znajdziesz tu : http://www.domin.pl/?p=7

27.04.2017

Długi weekend majowy 2017 w Dominie

Kilka ważnych informacji.

 1. W weekend majowy tj.1-3 maja pracownia jest nieczynna. Nie ma w tym czasie żadnych zajęć z rysunki, nie ma również Wolnej Pracowni.
 2. Trwają zapisy na maraton przed egzaminem na WAPW tylko do 3 maja jest promocja za pół ceny.
 3. Ogłaszam że dnia 26 maja 2017 wystartujątegoroczne Pięćdziesiątaki. Czyli jak ktoś będzie na kursie wakacyjnym przez 50dni to ma go za darmo.

Dotyczy to osób które mają już jakieś doświadczenierysunkowe. (Minimum dwa trymestry zajęć)

10.04.2017

Jak pracujemy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek 2017

w WIELKI CZWARTEK i WIELKI PIĄTEK zajęcia są odwołane !

Tym samy trymestr będzie trwał dłużej.

DOMIN będzie zamknięty Od Wielkiego Czwartku aż do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie.

18.03.2017

Kurs Wakacyjny z Rysunku – lato 2017

Już teraz można rozważyć kwestię zapisania się na wakacyjnykurs rysunku w naszej pracowni.  Po lewejstronie w menu znajdziecie Państwo szczegółowe informacje. Warto wykorzystaćczęść letniej sielanki na działania twórcze. W ciągu roku proza dnia codziennegopowoduje że trzeba rysowanie godzić z innymi obowiązkami.  W lipcu i sierpniu można wybrać sobiepasujący czas i oddać się działaniom artystycznym. Kurs jest tak przemyślanyżeby rano można było skorzystać z zajęć a po południu korzystać z atrakcjistolicy. A jeżeli ktoś ma ochotę poćwiczyć dłużej to można zostać nawet dogodziny 21.00

Nasza pracownia jest w samym sercu Warszawy, tuż obok DworcaCentralnego i Złotych Tarasów. Od nas wszędzie jest blisko i po drodze.

Kurs rysunku w wakacje 2017 to dobra pora żeby sprawdzić czy to jest toco chce się robić. Przez dwa tygodnie przerabiamy materiał jednego trymestru apotem można kontynuować lekcje już w trakcie roku szkolnego. Można też wkolejne wakacje.

Jeżeli ktoś wkręci się w rysowanie to zawsze można skorzystać z oferty plenerów.

15.03.2017

Egzamin na Architekturę PW w roku 2017

Egzamin na Architekturę na WAPW w tym roku wyznaczony został na dzień 4 czerwca 2017

Maraton zaczynamy więc zaraz po maturach pisemnych.

28.02.2017

Kurs rysunku po Feriach 2017

Informacje dotycząca startu zajęć w nowym trymestrze w Pracowni Rysunku DOMIN

Liczba zajęć w trymestrze to 13. Nadchodzący trymestr – tzw “wiosenny” to zajęcia które kończą się w trzecim tygodniu czerwca. Rozkład zajęć musi być taki żeby wyrobić się do dnia 25 czerwca – to jest ostatni dzień nauki rysunku w Pracowni.

Poniżej podajemy kiedy jest start zajęć oraz dokładne dni w który zajęcia się obędą.

Poniedziałki – start 13 marca (terminy zajęć 13,20,27 Marca 3,10,24 Kwietnia; 7,15,22,29 Maja 5,12,19 Czerwca)

Wtorki – start 21 marca ( terminy zajęć : 21,28 Marca 4,11,18,25 Kwietnia 9,16,23,30 Maja 6,13,20 Czerwca )

Środy – start 22 marca ( terminy zajęć :  22,29Marca;   5,12,19,26 Kwietnia;    10,17,24,31 Maja;  7,14,21 Czerwca )

Czwartki – start 23 marca ( terminy zajęć : 23,30 Marca;  6,13,20,27 Kwietnia; 4,11,18,25 Maja; 2,8,15,Czerwca )

Piątki – start 24 marca ( terminy zajęć :  24 ,31 Marca;   7,14,21,28 Kwietnia;   5,12,19,26 Maja;  3,9,16 Czerwca; )

Soboty – start 25 marca  ( terminy zajęć : 25 Marca;   1,8,22,29 Kwietnia;   6,13,20,27 Maja;   3,10,17,24 Czerwca; )

Niedziele start 26 marca ( terminy zajęć :  26 Marca;  2,9,23,30 Kwietnia; 7,14,21,28 Maja; 4,11,18,25 Czerwca; )

Początkowo planowaliśmy start wcześniej ale terminy trymestru wiosennego są zależne o układu zajęć w trymestrze zimowy, Muszą następować jedne po drugich .

Wpływają na to święta, ferie, dni wolne od pracy a ich układ w tym roku był wyjątkowo niekorzystny)

Zachęcamy też do zapisów na Digital Painting, Z-brush, Concept Art do http://creativity.pl/

22.01.2017

Szkoła rysunku Domin ma kursy feriowe również dla innych województw

Trwają ferie. W chwili obecnej dla innych województw niż mazowieckie.

Od 13.02.2017 rozpoczniemy ferie dla województwamazowieckiego. Podczas dwóch tygodni Kurs Rysunku DOMIN przewidział kilkaatrakcyjnych zajęć :

 1. Kurs twórczego myślenia i modelowania – na tychzajęciach będziemy robić kreatywne tematy których zwieńczeniem będzie plansza imodel. Szczególnie przydatna dla kandydatów na Architekturę Politechniki Warszawskiejoraz dla Kandydatów na Wzornictwo
 2. Kurs Rysunku architektonicznego dla średnio izaawansowanych gdzie pod okiem jednego z naszych najlepszych prowadzących będzierysować architekturę idąc od starożytnej Grecji po Nowoczesność
 3. Przewidujemy też Intensywny Kurs HistoriiArchitektury
 4. Oraz szkicowe rysowanie postaci.

Zapraszamy !

18.01.2017

Aukcja Charytatywna Fundacji „Możesz” i DOMIN Nauka Rysunku

Dnia 15 stycznia 2017 nasza pracownia wsparła swoimi pracamiaukcję charytatywną fundacji „Możesz”  Naręce jej prezesa p. Artura Moczarskiego przekazaliśmy kilkanaście rysunków iakwarel.  Część z nich zostałazlicytowana podczas balu jubileuszowego który odbył się tego dnia.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim którzyspecjalnie na tę okazję przygotowali prace. Pomimo młodego wieku i faktu że dopiero co rozpoczęli kurs rysunku tojuż wykonali szereg dzieł które bardzo spodobały się publiczności. Dziękujemy iżyczymy dalszej owocnej pracy w rozwijaniu własnych umiejętności.

W przyszłości Kurs Rysunku DOMIN chętnie wesprze inne szczytneinicjatywy.

5.01.2017

Kurs Rysunku DOMIN : dnia 6 stycznia 2017 pracownia jest zamknięta.

15.11.2016

Trwają zapisy na zajęcia startujące w Grudniu.

Następne okienko zapisowe będzie w lutym/marcu 2017

07.06.2016

DOBRE WIEŚCI !!! I miejsce na Architekturze znów jest od nas.
Potwierdza się skuteczność naszego programu.
Poza tym w pierwszej 10 zwyczajowo jest 7 osób z DOMINa

Pierwsze miejsce zajął Czarek Nagórski

05.05.2016

W nocy z 14 na 15 maja 2016 r. Pracownia Domin zaprasza na wspólne rysowanie Warszawy.

Na arkuszu 1 x 10 m narysujemy wspólnie wielką panoramę. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Zapraszamy wszystkich, którzy czują związani się z tym miastem. Miło nam będzie, jak odwiedzą nas też goście.
Nie trzeba mieć żadnych umiejętności rysunkowych żeby stać się współautorem. Jeżeli ktoś nie będzie czuł się na siłach, żeby narysować jakiś większy fragment, może umieścić choćby okienko.
Każda osoba która postawi nawet jedną kreskę będzie dopisana jako współautor pracy. Po jej zakończeniu cały arkusz zostanie zeskanowany i wysłany na zebrane uprzednio adresy e-mail.

20.12.2015

W dniach 28,29,30 grudnia będzie można odrobić zaległe zajęcia w godzinach 12.00-18.00

18.12.2015

na Naszym kanale na YT pojawiły się dwa ciekawe filmy,

jeden o papieroplastyce a drugi o malowaniu akwarelą :

https://youtu.be/MSz1MIVtWfU

https://youtu.be/KahgwNKDZOY

5.09.2015

Stan zapełnienia grup wynosi na dzień 5.09.2015  85 %

21.08.2015

Dwie istotne informacje :

1) Na niektórych grupach już nie ma wolnych miejsc.

2) w Poniedziałek zaczynamy Koronę Plenerów o 9.00 na Powązkach

Spotykamy się przy bramie św. Honoraty

a to rozkład na cały tydzień :

36) 24.08.2015, poniedziałek, Powązki , Kościół św. Karola Boromeusza,
37) 25.08.2015, wtorek, Aula PW, Plac Poliechniki,
38) 26.08.2015, środa, Plac Grzybowski, Na schodach kościoła Wszystkich Świętych,
39) 27.08.2015, czwartek, Sakramentki, Pod fontanną,
40) 28.08.2015, piątek, Plac Zamkowy, Pod Kolumną Zygmunta,
41) 29.08.2015, sobota, Warsaw Spire, Na rondzie po przekątnej Warsaw Spire,
42) 30.08.2015, niedziela, Łazienki , przed Pałacem,
43) 31.08.2015, poniedziałek, Al. Jerozolimskie, Wejście do dworca PKP Śródmieście,

Startujemy codziennie o 9.00

Nr. 36-43 to numeracja kolejna plenerów które wcześniej odbywały się w Łodzi/Wrocławiu/Radomiu/Poznaniu/Gdańsku

28.06.2015

A czy wiecie że nasz nauczyciel Piotr Banak 24.06.2015 dostał wyróżnienie – Devianta Dnia ?
http://mast1.deviantart.com/art/Swampy-Hobbit-436852570

To jest nie lada wyczyn, dostać tytuł najlepszej pracy na świecie.

Piotrek Gratulacje !

Piotr będzie prowadził kurs wakacyjny w Sierpniu.
Warto uczyć się od najlepszych.

16.06.2015

Właśnie dziś dowiedzieliśmy się że nasza uczennica Beata Grzegorzewska (170 pkt.)  zajęła pierwsze miejsce na egzaminie WAPW !

Gratulujemy.

Tym samym tradycja pierwszego miejsca z DOMINa jest kontynuowana od ponad dekady.

Przypadek ? nie sądzę…  🙂

10.03.2015

Od 16 marca 2015 rusza trymestr wiosenny.

Zapisy przyjmujemy jeszcze do 12 kwietnia.

(wszystkim osobom zapisanym wysłaliśmy już informacje o rozpoczęciu zajęć

jeżeli ktoś ich nie dostał prosimy o kontakt)

Przyjmujemy już zapisy na kurs wakacyjny.

29.12.2014

Szanowni Państwo 

W terminach ferii zimowych dla wszystkich województw odbywać się będzie kurs intensywny.

19 stycznia do 1 marca.

Kurs intensywny trwa dwa tygodnie i kosztuje 720 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową na domin@domin.pl lub zapisy@domin.pl

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00-15.00 (zajęciagłówne)

a po godzinie 15.00 zajęcia rozszerzone (nieobowiązkowe)

 

Bez względu na to z jakiego województwa pochodzisz możesz zapisać się na kurs intensywny w czasie swoich ferii.

04.11.2014

Miło nam poinformować że nasz były uczeń a obecnie prowadzący zajęcia – p. Grzegorz Wróbel otrzymał tytuł

najlepszej pracy na świecie dnia 1.11.2014  wg znanego portalu Deviant Art :

http://greegw.deviantart.com/art/Pruszkow-Oficyna-dworska-480619043

05.09.2014

Stan zapisów na dzień dzisiejszy. Z powodu dużego zainteresowania musimy wstrzymać przyjęcia na Sobotę 9.00

Miejsca mogą sie jeszcze na ten termin pojawić w sytuacji gdy ktoś z zapisanych nie przyjdzie.

Kończą się wolne miejsca w Soboty na 13.30, Niedziele na 9.00, Piątki na 15.00 i 17.00

Mało miejsc pozostało w Poniedziałki na 15.00 oraz pozostałe dni tygodnia na 15.00

Grupy w środku tygodnia na 17.00 jeszcze mogą przyjąć chętnych.

Start zajęć darmowych w naszej pracowni :

14.09 – Digital Painting

18.09 – start zajęć z technik mokrych w stylu HD

19.09 – start zajęć z Historii Sztuki

20.09 – start dodatkowych zajęć z Próbnych egzaminów dla Architektury

Start kolejnych zajęć podamy w oddzielnych komunikatach.

05.08.2014

Rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2014/2015

Można tego dokonać w zakładce Zapisy.

aby zachęcić do wyboru naszej Pracowni :


od 10 lat nasi uczniowie są na pierwszym miejscu egzaminu predyspozycyjnego z rysunku na Architekturę w Warszawie !
a tak żeby nie być gołosłownym :
Rok 2014 – Gabriela Kurdyła
Rok 2013 – Czarek Nagórski
Rok 2012 – Ewelina Kuczera
Rok 2011 – Tomek Włoga
Rok 2010 – Karol Gniazdowski
Rok 2009 – Robert Szewczyk/Ola Wróblewska
Rok 2008 – Jarek Borowski
Rok 2007 – Adam Grzesik
Rok 2006 – Beata Gula
Rok 2005 – Asia Pętkowska

10.06.2014

Po raz piąty z rzędu najlepsza osoba na egzaminie z części rysunkowo-predyspozycyjnej jest od Nas – Gabriela Kurdyła

A najwyższą notę z wyobraźni dostali  nasi uczniowie Agata Ceglińska i Michał Smagała . Gratulujemy

02.06.2014

Wakacyjny kurs rysunku. Lipiec Sierpień 2014

 

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia artystyczne w PracowniRysunku DOMIN.

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 10.00-16.00 nawszystkich poziomach zaawansowania – początkujący, średniozaawansowani,zaawansowani.

 Podczas spotkań będziemy poruszać następujące zagadnienia :perspektywa i zasady postrzegania, światłocień, faktury materiałowe, zjawiskaatmosferyczne, budowa przestrzenna itd.

Tematy : Geometria, Pejzaż, Architektura, Martwa Natura ,Postać ludzka, Science-Fiction, Samochody i wiele innych

Techniki : Ołówek, cienkopis , długopis, patyk maczany wtuszu, ecolina, flamastry i markery, kredka, sangwina.

Można zapisywać się w blokach tygodniowych. Na jeden, dwa ,trzy lub cztery tygodnie. Osoby które zdecydują się na wariant czterotygodniowydostają jeden tydzień zajęć Gratis.

 Cennik znajdziecie Państwo  w zakładce Kurs wakacyjny

 Zapraszamy do obejrzenia również naszych najnowszych prac na Fan Page Fb DOMIN

19.05.2014

Zapowiedź.
KURS WAKACYJNY ZA DARMO ! 50 DNI.
Ponieważ już teraz wiele osób planuje sobie wakacje w tym również w naszej pracowni.
Eksperymentalnie zapraszamy na kurs wakacyjny trwający w Lipcu i Sierpniu na 50 dni. Jeżeli ktoś zdecyduje się na tyle dni ma cały kurs ZA DARMO. Jakie należy spełnić warunki :
– trzeba być równo na 50 dniach – nie można mniej ale można więcej – maks 62 dni
– trzeba być w pracowni minimum od 10.00 do 16.00 (można dłużej) – prowadzący będzie sprawdzał obecność
– podczas kursu pięćdziesięciodniowego trzeba mieć skończone przynajmniej 35 prac
– trzeba zadeklarować się że będzie się uczęszczać do DOMINa w kolejnym roku szkolnym czyli 2014/2015
– nie trzeba być wcześniej uczniem naszej pracowni ale mile widziane jest pewne doświadczenie w rysunku
W zeszłym roku kilka osób się zdecydowało na taki wariant. W tym roku też parę osób szykuje się.

Normalne kursy wakacyjne będą bez zmian.

14.05.2014

Kochani.
Jest ważna sprawa.
Otóż w 2010 roku wydaliśmy pierwszy zeszyt rysunkowy. Cały poświęcony malowaniu akwarelami. Mieliśmy wydawać jeden na kwartał ale po ambitnym początku wszystko siadło.Drugi numer miał się ukazać jeszcze tego samego roku nie zwrócił się jednak do dnia dzisiejszego. Bez waszej pomocy nic z tego nie będzie. A ideą nadrzędną było promowanie młodych Twórców – to akurat wyszło super bo wszyscy zamieszczeni w nim autorzy wypłynęli jako świetni akwareliści.
Zwracam się do Was z osobistą prośbą , pomóżcie nam wydać kolejny egzemplarz. Jak możesz pomóc :
– najlepiej jak nabędziesz jeden egzemplarz dla Siebie (można to zrobić w pracowni wtedy będzie bez kosztów przesyłki)
– jak masz taką możliwość zainteresuj swoich znajomych tym wydawnictwem i nabądź dla nich w ich imieniu
– udostępnij ten ten album na swojej Osi czasu :
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152048773287793.1073741861.357362947792&type=1

02.05.2014

Maraton przedegzaminacyjny na Architekturę.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych maratonem rysunkowym przygotowującym do Egzaminów na Architekturę.
Odbędzie się on w dniach 8 maja – 6 czerwca.
Teraz proponujemy atrakcyjną ofertę cenową. Cały maraton kosztuje normalnie 1845 zł a dla uczniów DOMINa jest bezpłatny. Odpowiadając na to ogłoszenie zyskujesz rabat pond 50 % i możesz uczestniczyć w zajęciach w cenie trymestru czyli 885 zł.
Zajęcia składają się z dwóch bloków przedpołudniowego startującego o godzinie 10.00 i popołudniowego zaczynającego się o godz. 15.00. Obydwa składają się z tematu rysnkowego i wyobraźniowo geoemtrycznego.
W cenie 885 masz obydwa bloki.
Nie przeszkadza nam jeżeli uczetniczyłaś/uczestniczyłeś w zajęciach na innym kursie.

Różne techniki , będą to ecolina, flamaster, długopis
Róznorodne tematy.
Rozwijąjące tematy z innych uczelni (Gdańsk, Poznań, Łódź itd.)
Codzienne ponad 10 godzin treningu.

25.02.2014

Zapraszamy na zajęcia w ostatnim trymestrze roku szkolnego2013/2014

Start zajęć w Trymestrze Wiosennym :

13 marca 2014 grupa Czwartkowa

14 marca 2014 grupa Piątkowa

15 marca 2014 grupa Sobotnia

16 marca 2014 grupa Niedzielna

17 marca 2014 grupa Poniedziałkowa

18 marca 2014 grupa Wtorkowa

19 marca 2014 grupa Środowa

Do trzeciego trymestru przynależy okres wakacji podczas którego będą odbywać się różnorodne zajęcia.

14.01.2014

Szanowni Państwo 

W terminach ferii zimowych dla wszystkich województw odbywaćsię będzie kurs intensywny.

Od 20 stycznia do 2 marca włącznie.

Kurs intensywny trwa dwa tygodnie i kosztuje 720 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową nadomin@domin.pl

Zajęcia odbywać się będą w godzina 10.00-15.00 (zajęciagłówne)

a po godzinie 15.00 zajęcia rozszerzone (nieobowiązkowe)

Bez względu na to z jakiego województwa pochodzisz możesz zapisać się na kurs intensywny w czasie swoich ferii.

zapraszamy

1.12.2013

Jeszcze do 15 Grudnia przyjmujemy zapisy na zajęcia na Trymestr Zimowy.

Po 15 grudnia będzie możliwość zapisania się na kurs w dni gdzie nie będziemy mieć kompletu.

25.11.2013

Start nowego trymestru  – w tygodniu 2-8 Grudnia

Wszystkie osoby które zgłosiły się do nas otrzymają maila potwierdzającego dnia 27.11.2013.

Te osoby które jeszcze chcą się zgłosić zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

09.09.2013

Na 9.00 w Soboty już nie ma wolnych miejsc.
Na 13.30 jest ich bardzo mało.

Tak samo w Niedzielę na 9.00 i Piątek na 17.00.
Jeżeli ktoś jeszcze planuje się do nas zapisać to niech nie zwleka

bo na najatrakcyjniejszych terminach zostało już niewiele miejsc.

taka ciekawostka

w tym roku akwarela i flamaster w DOMINie będą dla zapisany na zajęcia rejsowe za darmo.

02.09.2013

Rozpoczynamy zajęcia w naszej pracowni !

I etap rozpoczęcia zajęć.

Osoby zapisane na :

poniedziałki  – zajęcia startują 2.09.2013

wtorki – 3.09.2013

środy – 4.09.2013

czwartki – 5.09.2013

piątki – 6.09.2013

soboty – 7.09.2013

niedziele – 8.09.2013

Ponieważ przez pierwsze trzy tygodnie września trwają jeszcze zapisy każdy kto nie mógł zacząć w pierwszym tygodniu może rozpocząć

w II i III tygodniu.

II etap rozpoczęcia zajęć :

poniedziałki 9.09.2013

wtorki 10.09.2013

środy 11.09.2013

czwartki 12.09.2013

piątki 13.09.2013

soboty  14.09.2013

niedziele 15.09.2013

III etap rozpoczęcia zajęć:

poniedziałki 16.09.2013

wtorki 17.09.2013

środy 18.09.2013

czwartki 19.09.2013

piątki 20.09.2013

soboty 21.09.2013

niedziele 22.09.2013

Osoby które zdecydują się jeszcze na zapisanie po 23.09.2013 będę mieć ustalany dzień startu indywidualnie.

22.08.2013

Przechodzimy do głównego etapu zapisów na rok szkolny 2013/2014.

można się zapisywać  pod tym linkiem :

http://www.domin.pl/?p=11

Zachęcamy do zapisania się już teraz nawet jeżeli nie znasz planu lekcji.

We wrześniu zawsze będzie można zmienić termin.

Na dzień dzisiejszy kończą sie miejsca w grupach Sobota 9.00 .
Coraz mniej miejsc jest w grupach Sobota 13.30 , Niedziele 9.00 i Piątek 15.00.

Zapraszamy !

28.07.2013

Lista plenerów warszawskich :

01 Sierpnia 2013 czw     Plac Grzybowski – 1 – projekt ogrodu miejskiego, różne typy zieleni
02 Sierpnia 2013 pt.     Plac Grzybowski 2 – Cosmopolitan – wieżowiec w ujęciu z wieżą kościoła
03 Sierpnia 2013 sob.    Ul .Sienna – biurowiec
04. sierpnia 2013 nd.     Wieżowiec Rondo1  – spotykamy się po przekątnej skrzyżowania
05 sierpnia  2013 pn.    Muzeum Żydów Polskich – ul.Anielewicza 8
06 sierpnia 2013 wt.    Zgrupowanie wieżowców: Złote Tarasy,/Złota 44 Intercontinental – przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Alei jerozolimskich
07 sierpnia 2013 śr.    Kościół Karmelitów jedna grupa; kościół Wizytek druga grupa
08 sierpnia 2013 czw.     Gmach Architektury – ul.Koszykowa 55 -na przeciwko pod szklanym okrągłym
09 sierpnia 2013 pt.     Plac Politechniki  – na samym placu
10 sierpnia 2013 sob.     Aula PW – wewnątrz
11 sierpnia 2013 nd.      Metropolitan – pod grobem nieznanego żołnierza
12 sierpnia 2013 pn.    Centrum Nauki Kopernik, Apartamentowiec lub Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
13 sierpnia 2013 wt.     Plac Zamkowy – pod kościołem św Anny
14 sierpnia 2013 śr.    Kościół Zbawiciela – przy głównym wejściu
15 sierpnia 2013 czw.   Rynek Nowego Miasta – pod fontanną
16 sierpnia 2013 pt.   Ulica Freta – pod kościołem Dominikanów – ul.Freta 10
17 sierpnia 2013 sob.   Kościół św Krzyża – pod pomnikiem Kopernika
18 sierpnia 2013 nd.  Powązki 1 – pojedyncze nagrobki i detale
19 sierpnia 2013 pn.  Apartamenty na Muranowie – ul.Stawki 2
20 sierpnia 2013 wt.   Wieżowce i estakada od Niepodległości – na wysokości akademii medycznej
21 sierpnia 2013 śr.  Pałac Ostrogskich + Muzeum Chopina  ul.Tamka 41
22 sierpnia 2013 czw.   Kościół św Floriana – od strony prezbiterium
23 sierpnia 2013 pt.   Pałac Krasińskich – od strony ogrodu
24 sierpnia 2013 sob.   Muzeum Wojska Polskiego  – pojazdy pancerne i inne militarne – na zewnątrz (bez pon i weekendu )
25 sierpnia 2013 nd.   Ul.Świętojańska – Katedra + Jezuici
26 sierpnia 2013 pn.   Gmach Zachęty – przy wejściu
27 sierpnia 2013 wt.  Wnętrze katedry – przed głównym wejściem do katedry (nie niedziela )
28 sierpnia 2013 śr   Prosta Tower – na przeciwko
29 sierpnia 2013 czw.   Łazienki Pałac na wodzie – na placu przed pałacem
30 sierpnia 2013 pt.   Łazienki Teatr na placu przed pałacem
31 sierpnia 2013 sob.    Kamienice XIXw Al. Jerozolimskie  – spotykamy się pomiędzy budynkami PKP Warszawa Śródmieście

17.06.2013

Miło nam poinformaować że nowatorskie metody nauczania które wprowadziliśmy w 2013 roku

zaowocowały dobrym wynikiem egzaminu wstępnego na Architekturze w Warszawie

w roku 2013 pierwsze 21 osób jest z pracowni DOMIN

Zachęcamy do rezerwowania już teraz miejsca na kursie na rok szkolny 2013/2014 startującego od września.

Spodziewamy się dużego zainteresowania naszą pracownią w najbliższym czasie.

Zachęcamy też do zapisu na kurs wakacyjny.

05.06.2013

Informujemy że rozpoczęliśmy zapisy na Kurs Wakacyjny

oraz na kurs od nowego roku szkolnego 2013/2014

Dokładne informacje dotyczące tej formy nauki rysunku wraz ze zdjęciami prac znajdziecie Państwo pod tym linkiem :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151405106267793.1073741832.357362947792&type=1

28.02.2013

Nowy trymestr w Pracowni DOMIN startuje dnia 15 Marca 2013

i trwa do końca czerwca 2013.

osoby zapisane na III trymestr:

będą mogły korzystać z zajęć darmowych w pracowni w okresie wakacji

Kandydaci na Architekturę mają Maraton Przedegzaminacyjny  już wliczony w cenę III trymestru

Zapisy przyjmujemy do 1 kwietnia.

Na Fanpage DOMIN powiesiliśmy galerię prac prowadzących – można zobaczyć czego jesteśmy w stanie nauczyć.

Zapraszamy

13.12.2012

Osoby które wykupiły zajęcia poprzez serwis Groupon prosimy aby wybrały dokładnie daty zajęć i wysłały na e-mail : domin@domin.pl

Terminy zajęć :

Poniedziałek i Wtorek 19.30-21.00 ( grupy tematyczne portret i martwa natura)

Środa 19.00-20.30  ( grupy tematyczne :portret,martwa natura, samochody )

Czwartek 19.00-20.30 (grupy tematyczne portret i martwa natura )

Niedziela 14.00-15.30; 16.00-17.30; 18.00-19.30 ( grupy tematyczne : portret, martwa natura, samochody)

Aby grupa ruszyła musi się na nią zgłosić minimum 5 osób.

rejestracja kuponów jest do końca Grudnia ! Po tym terminie kupony przepadają . Również na koniec grudnia podamy Listy zajęć.

W wysyłanym mailu prosimy załączyć również dwa kody – kod Groupona i kod zabezpieczający

(np : kod Groupona wygląda np. 19/2554  a kod zabezpieczający 95B7H9E217)

Zajęć nie będzie w dni:  Niedziela 6.01.2013 – Święto Trzech Króli;  Wielki Czwartek – 28.03.2012; Niedziela 31.03.2013 – Wielkanoc; Poniedziałek 1.04.2013 – Lany Poniedziałek

Ostatni dzień zajęć z oferty Groupona to 30 kwietnia 2013

Po tym terminie kupony przepadają.

02.12.2012

Zapisy na nowy trymestr trwają i trwać będą do wyczerpania się miejsc co przewidujemy do Świąt Bożego Narodzenia

15.10.2012

Ponieważ mamy 15 października 2012 informujemy że zakończyliśmy zapisy na obecny trymestr.

(chyba że ktoś startuje od poziomu średniego lub zaawansowanego – wtedy może dołączyć w każdej chwili i płaci za zajęcia od momentu pojawienia się w pracowni na pierwszym spotkaniu do końca obecnego trymestru )

Jednocześnie  rozpoczynamy zapisy na nowy trymestr od końca Listopada/początków grudnia

13.09.2011

Kończą się miejsca w pracowni DOMIN na obecny rok szkolny.

Nie przyjmujemy już  soboty na 9.00

na pozostałych grupach są nieliczne miejsca.

Jeżeli jeszcze rozważasz zapisanie się wypełnij formularz zgłoszeniowy z menu “Zapisy”

26.08.2012

Rozpoczęcie zajęć w Pracowni DOMIN :

1. Poniedziałki (grupy poniedziałkowe ) – 3.09.2012
2. Wtorki (grupy wtorkowe itd.) 4.09.2012
3. Środy 5.09.2012
4. Czwartki 6.09.2012
5. Piątki 7.09.2012
6. Soboty 8.09.2012
7. Niedziele 9.09.2012

Wszystkie osoby zapisane czyli te które wypełniły i wysłały formularz dostaną dalsze informacje po 29.08.2012
Zapisy będą trwały do 20 września lub do wyczerpania się miejsc.

Osoby które zapisały się na zajęcia lub wysłały maila na domin@domin.pl w ciągu ostatnich 7 dni

proszę o cierpliwość albowiem w wielu miejscach gdzie przebywam  nie daje się wysłać wiadomości.

28.07.2012

Lista Plenerów wakacyjnych.

01 Sierpnia 2012 śr     Plac Grzybowski – 1 – projekt ogrodu miejskiego, różne typy zieleni

02 Sierpnia 2012 czw      Plac Grzybowski 2 – Cosmopolitan – wieżowiec w budowie

03 Sierpnia 2012 pt     Zamek Ujazdowski – spotykamy się na dole skarpy ,od strony Agrykoli 04. sierpnia 2012 sob      Wieżowiec Rondo1  – spotykamy się po przekątnej skrzyżowania 05 sierpnia  2012 nd     Plac Trzech Krzyży  – pod pomnikiem Witosa 06 sierpnia 2012 pn    Zgrupowanie wieżowców: Złote Tarasy,/Złota 44 Intercontinental – przy skrzyżowaniu Emilii Plater i Alei jerozolimskich 07 sierpnia 2012 wt     Kościół Karmelitów – na przeciwko 08 sierpnia 2012 śr      Gmach Architektury – ul.Koszykowa 55 -na przeciwko pod szklanym okrągłym 09 sierpnia 2012 czw     Plac Politechniki  – na samym placu 10 sierpnia 2012 pt     Aula PW – wewnątrz 11 sierpnia 2012 sob      Metropolitan – pod grobem nieznanego żołnierza 12 sierpnia 2012 nd    Centrum Nauki Kopernik, Apartamentowiec lub Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – przy głównym wejściu 13 sierpnia 2012 pn     Plac Zamkowy – pod kościołem św Anny 14 sierpnia 2012 wt    Kościół Zbawiciela – przy głównym wejściu 15 sierpnia 2012 śr   Rynek Nowego Miasta – pod fontanną 16 sierpnia 2012 czw    Ulica Freta – pod kościołem Dominikanów – ul.Freta 10 17 sierpnia 2012 pt   Kościół św Krzyża – pod pomnikiem Kopernika 18 sierpnia 2012 sob   Powązki 1 – pojedyncze nagrobki i detale 19 sierpnia 2012 nd  Powązki 2 – jeden wybrany nagrobek 20 sierpnia 2012 pn   Wieżowce i estakada od Niepodległości – na wysokości akademii medycznej 21 sierpnia 2012 wt   Cerkiew na Pradze- przy drzwiach cerkwi 22 sierpnia 2012 śr   Kościół św Floriana – od strony prezbiterium 23 sierpnia 2012 czw   Pałac Krasińskich – od strony ogrodu 24 sierpnia 2012 pt   Muzeum Wojska Polskiego  – pojazdy pancerne i inne militarne – na zewnątrz (bez pon i weekendu ) 25 sierpnia 2012 sob   Ul.Świętojańska – Katedra + Jezuici 26 sierpnia 2012 nd   Gmach Zachęty – przy wejściu 27 sierpnia 2012 pn  Wnętrze katedry – przed głównym wejściem do katedry (nie niedziela ) 28 sierpnia 2012 wt   Prosta Tower – na przeciwko 29 sierpnia 2012 śr   Łazienki Pałac na wodzie – na placu przed pałacem 30 sierpnia 2012 czw   Łazienki Teatr na placu przed pałacem 31 sierpnia 2012 pt.    Kamienice XIXw Al. Jerozolimskie  – spotykamy się pomiędzy budynkami PKP Warszawa Śródmieście

15.07.2012

Rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2012/2013

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza z zakładki “Zapisy”

Wypełnienie formularza nie jest wiążące – zawsze będzie można odstąpić od zapisu bez żadnych konsekwencji.

Ponieważ nie jest znany plan lekcji na nowy rok szkolny proszę wpisać dzień i godzinę która najbardziej by pasowała.

W wrześniu będzie można zmienić na inny dzień.

Ponieważ zainteresowanie zajęciami ze względu na osiągnięte wyniki jest duże we wrześniu na wiele grup nie będzie już miejsc.

Wtedy łatwiej nam przepisać z jednego terminu na drugi niż zapisać od nowa.

11.07.2012

Ostateczne wyniki ludzi z DOMINa na Wydział Architektury Politechniki Warszawskie 2012

AŻ OSIEM PIERWSZYCH MIEJSC ZAJĘLI NASI ABSOLWENCI.

1. Jan Sienkiewicz 400 pkt. !!!! – niesamowity wyczyn !
2. Chmielewska Daria 327 pkt.
3. Stańko Radek 322 pkt.
4. Rudecki Maciek 299 pkt.
5. Celińska Dorota 297 pkt.
6. Kuczera Ewelina 274 pkt.
7. Mężyńska Joanna 262 pkt.
8 Lemka Joanna 261 pkt.
(miejsce 9 i 10 zajęli uczniowie innych pracowni – Gratulujemy !)
Tyle osób po kolei od miejsca pierwszego to jeszcze nie mieliśmy.

Chociaż w zeszłym roku w pierwszej 10 było 9 osób z DOMINa – jednakże na 5 miejscu był ktoś z poza. Warto zwrócić uwagę na powtarzalność tych wyników co podkreśla że nie jest to przypadek – w przyszłym roku spróbujemy powtórzyć te wyniki.

Interesujące przypadki :
Asia Lemka dostała 125/125 pkt z matury – choć to nie nasza zasługa 🙂
Martyna Duras zdawała w cztery miejsca i wszędzie się dostała !
to świadczy o skuteczności naszych metod.

Zapraszamy do naszej pracowni tych kandydatów na architekturę którzy chcą przygotowywać się w ambitnym gronie i na skutecznym programie.

17.06.2012

Propozycja tematów na poszczególne tygodnie zajęć w ramach kuponów Groupon

W ramach kuponu Groupon trzeba być na 4 zajęciach w jednym tygodniu. Nie muszą być jednego dnia anie o stałej porze.

Cztery dni to cztery fazy rysunku I faza to podrys, II faza detale, III faza nałożenie światła i cienia, IV faza to wykończenie pracy.

W każdym tygodniu przerabiamy jeden temat z jednej grupy tematycznej . Nie można w jednym tygodniu robić dwóch tematów z tej samej grupy tematycznej.

Ale można w ramach jednego kuponu być na różnych grupach tematycznych. Wtedy jest szansa robienia nawet trzech tematów w tygodniu w ramach 12 zajęć po 1.5 h.

oznacza to że trzeba być wtedy po kolei na wszystkich godzinach zajęć.

Nie można kończyć tematu w kolejnym tygodniu czy też robić go co tydzień na jednych zajęciach. Prowadzący w danym tygodniu robi wykład i omówienie tematu wg rozkładu.

O każdej porze 15.00; 17.00; 19.00 jest każda z czterech grup tematycznych (Akwarela, Martwa Natura, Pejzaż, Science Fiction )

Zajęć nie trzeba realizować od razu 25.07.2012. Ważne aby je odbyć między 25.06.2012 a 31.08.2012. Dopiero po tym terminie kupon przepada.

Rezerwacja miejsc musi nastąpić do 30.06.2012.

Pejzaż Ołówkiem

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Pejzaż mazowiecki z wierzbami.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Wstęga rzeki z młynem.
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Górski strumień i świerki.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Droga w lesie.
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Góralskie chałupy.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Wiatrak n wzgórzu.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012 Mały kościółek gotycki.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Zamek na skarpie.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Dwór polski.
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Stary wiadukt stalowy.

Akwarela
tytuły tematów takie same jak w przypadku ołówka
tylko że akwarelą i inne ujęcie.

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Pejzaż mazowiecki z wierzbami.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Wstęga rzeki z młynem.
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Górski strumień i świerki.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Droga w lesie.
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Góralskie chałupy.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Wiatrak n wzgórzu.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012 Mały kościółek gotycki.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Zamek na skarpie.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Dwór polski.
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Stary wiadukt stalowy.

Martwa Natura

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Trzy proste przedmioty.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Przedmioty szklane
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Przedmioty metalowe
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Przedmioty drewniane , kamień i cegła
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Martwa natura z owocami.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Trzy bardziej skomplikowane przedmioty.
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012  Martwa Natura  z wielu przedmiotów I
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012) 
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Martwa Natura z Krzesłem
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Martwa Natura z Popiersiem

Science Fiction Flamstrami i Cienkopisem.

Tydzień I 25.06.2012-29.06.2012  Mały robot bojowo szpiegowski.
Tydzień II 2.07.2012- 6.07.2012  Gwiezdny myśliwiec
Tydzień III 9.07.2012 – 13.07.2012  Umocnienie bojowe cyborgów.
Tydzień IV 16.07.2102 – 20.07.2012  Bojowa maszyna krocząca
Tydzień V 23.07.2012 – 27.07.2012  Pół robot pół człowiek.
Tydzień VI 30.07.2012 – 3.08.2012  Baza w dżungli
Tydzień VII 6.08.2012 – 10.08.2012  Baza wojskowa na skałach wśród piasków pustyni.
Tydzień VIII 13.08.2012 – 18.08.2012 ( 15.08.2012 -Święto – zamiast tego dnia jest termin sobotni 18.08.2012)  Wnętrze Mostka kapitańskiego na gwiezdnym niszczycielu.
Tydzień IX 20.08.2012 – 24.08.2012  Międzygalaktyczny krążownik bojowo transportowy
Tydzień X 27.08.2012 – 31.08.2012  Gwiezdny niszczyciel

15.06.2012

Każda nowa osoba która polubi do dnia 30.06.2012 roku Fan Page DOMIN na Facebooku

ma możliwość wygrania darmowego kursu wakacyjnego o wartości 1230 zł.

http://www.facebook.com/pages/DOMIN/357362947792

Dalsze informacje w zakładce Kurs Wakacyjny

02.04.2012


W Wielki Czwartek i Wielki Piątek zajęcia są od 10.00 do 13.00 i od 13.00 do 16.00.
W Wielką Sobotę , Niedzielę Wielkanocną i Lany Poniedziałek DOMIN zamknięty jest zupełnie.
Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku nie ma żadnych zajęć darmowych.

20.02.2012

Uwaga !!! Nowy Trymestr

Nowy Trymestr Zaczyna się w połowie Marca w okolicach 15 .03.2012. Trwa do ostatniego tygodnia Czerwca.

Wszystkim osobom zainteresowanym informacje wyślemy drogą mailową.

Zapisy przyjmujemy do dnia 15 kwietnia 2012

5.01.2012

Całkowity rozkład zajęć dodatkowych – darmowych w pracowni DOMIN wygląda następująco :

1. Warsztaty Komiksowe

2. Zajęcia kreatywne

3. Matematyka

4. Historia Sztuki

5. Samochody Flamastrem

6. Samochody cienkopisem i kredką

7. Modelowanie

8. Światy Gier Komputerowych

9. Modelowanie – Papieroplastyka

10. Geometria rysunkowa

11. Postać ludzka -sztalugowa

12. Martwa Natura

13. WSMZ – symulacje egzaminacyjne dla kandydatów na architekturę

14. Rysowanie Zieleni – dla kandydatów na Architekturę Krajobrazu SGGW

17.11.2011

Trwają zapisy do nowych grup od grudnia 2011. Zapraszamy.

Są to grupy zarówno od podstaw jak i średniozaawansowanych

15.11.2011

Od Grudnia 2011 w Pracowni DOMIN dla wszystkich naszych uczniów rozpoczną się bezpłatne zajęcia z :

Martwych Natur,

Wykładów z geometrii rysunkowej,

Modelowania – Papieroplastyki

19.10.2011

Rozpoczęliśmy zapisy do nowych grup startujących od końca Listopada.

Są to zapisy zarówno do grup początkujących jak i średniozaawansowanych .

Zapraszamy !

15.09.2011

Do naszej pracowni można zapisywać się przez cały wrzesień.

Przez cały miesiąc formujemy grupy.

Chociaż nie do wszystkich grup możemy zapisać.

11.09.2011

Na Facebooku utworzyłem wydarzenie w którym dokładnie informuję o darmowych dodatkach przewidzianych na ten rok.

Są one pod tym linkiem :

http://www.facebook.com/event.php?eid=154472691308370

6.09.2011

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi zajęciami  wstrzymujemy zapisy do grup w sobotę o 9.30

Zostały ostatnie miejsca w sobotę i niedzielę. Ale należy się pospieszyć ponieważ bardzo szybko się kurczą.

Podobna sytuacja jest w piątek.

W środku tygodnia od poniedziałku do czwartku miejsca jeszcze są.

Proszę nie zwlekać z zapisem ponieważ tak jak w latach ubiegłych pod koniec września nie będzie ich już prawie wcale.

5.09.2011

Wróciliśmy z Anglii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku.

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.237725246272128.66206.100001039646953&l=d76381da90&type=1

20.08.2011

Trwają zapisy na kurs w roku szkolnym 2011/2012

na dzień dzisiejszy mamy już 80 % miejsca zapełnionych.

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego z menu “Zapisy”

 

15.08.2011

Wróciliśmy z corocznego pleneru w Norwegii.

Na Facebooku można obejrzeć galerię  z naszego wyjazdu:

Proszę wkleić ten link :

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.226490750728911.64237.100001039646953&l=33ee4c9579&type=1

12.07.2011

Ostatecznie w roku 2011 na studia stacjonarne (dzienne) WAPW dostało się 61 osób z pracowni DOMIN

20.06.2011

Osoby posiadające kupon Groupon.

potwierdzenia terminów Groupona będą dokonywać też  inne wyznaczone osoby :

wiktor@vp.pl – p. Wiktor Mielniczuk  – 503-625-778

 1. Wojciech Domińczakmoże mieć utrudniony dostęp do internetu i łączności telefonicznej

14.06.2011

Znamy już pozostałe wyniki egzaminu na WAPW !

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco :

1.   Włoga Tomasz 160 pkt  DOMIN

 1. Korotko Maciej 146 pkt – inny kurs  – serdecznie gratulujemy !

3.   Nowak Ada 145 pkt DOMIN

 1. Dobrowolski Robert 140 pkt DOMIN– (dostał maxa za temat z wyobraźni )

5.   Gago Wiktor 139 pkt. DOMIN

 1. Dębowski Łukasz 136 pkt.  – inny kurs – serdecznie gratulujemy !

6.   Tarczyński Grzegorz 136 pkt. DOMIN

6.   Tomaszczyk Gaweł 136 pkt. DOMIN

9.   Siegieda Bartek 135 pkt DOMIN

10. Gil Karol 126 pkt DOMIN

Poza tym w pierwszej dwudziestce jest 16 osób z DOMINa

W pierwszej setce jest 70 osób z DOMINa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pełną listą tych 70 naszych uczniów .

(wywieszoną w siedzibie DOMINa)

Tylko podanie imion i nazwisk daje wiarygodne wyniki.

13.06.2011

Wyniki Egzaminu Na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej !

Gratulacje dla Tomka Włogi za zajęcie pierwszego miejsca i zdobycie 160 pkt.

Również gratulujemy trzem innym uczestnikom kursu DOMIN którzy za temat z wyobraźni dostali maksymalną ilość punktów – 100 !

Są nimi :  Agnieszka Roś, Maciek Bączkowski i Robert Dobrowolski.

Gratulacje !!!

W dniu jutrzejszym podamy dokładne wyniki egzaminu.

Ale już teraz możemy napisać że ponad 2/3 osób w pierwszej dziesiątce jest z DOMINa

17.05.2011

Osoby które wykupiły kurs promocyjny poprzez Groupon proszone są aby napisały do nas maila w sprawie instrukcji jak zarezerwować sobie miejsce.

My odsyłamy gotową wiadomość,   następnie klient Goupona podaje daty i godziny które mu najbardziej pasują.

10.05.2011

W Niedzielę 22 maja 2011 organizujemy wyjazd na plener rysunkowo – fotograficzny do Sandomierza.

Jest to pierwszy wyjazd w ramach projektu Architektura Polska.

Celem projektu jest poznawanie najwybitniejszych dzieł polskiej architektury.

Materiał zdjęciowy dostępny będzie dla wszystkich którzy będą potrzebowali tych fotografii bez żadnych opłat.

Koszt wyjazdu – 70 zł ( na koszt składa się przejazd + opieka merytoryczna trenerów rysunkowych )

05.04.2011

Gratulujemy naszemu uczniowi Jankowi Kowalewiczowi osiągnięcie statusu eksperta u znanego producenta materiałów plastycznych.

Janek wykonuje dla tej firmy tutoriale rysunkowe jak posługiwać się markerami.

Wyniki pracy można obejrzeć na stronie Letraseta.

Fajnie jest patrzeć jak materiały z naszego kursu rysunku idą w świat. I tak oto kościół w Jerzmankach będzie rysowany na całej kuli ziemskiej. Czyż to nie wspaniałe ?

I tak przy okazji ogłoszenie :

Od 15 kwietnia zaczynamy intensywny kurs rysunku na ASP. Tak żeby kandydaci na uczelnie artystyczne wyrobili się ze zrobieniem teczek!

06.02.2011

Przyjmujemy zapisy na zajęcia do nowych grup startujących od Marca 2011.

Są to zupełnie nowe grupy a nie doklejanie nowozapisujących się  do już istniejących grup.

Układ grup będzie taki sam jak w formularzu zgłoszeniowym.

III trymestr składa się z 16 zajęć .

02.02.2011

Na Facebooku można znaleźć inne ciekawe nasze galerie :

na profilu szefa p. Wojciecha Domińcza lub na profilu DOMIN.

Nasza szkoła rysunku działa nie tylko w realu ale także w  świecie wirtualnym. Mamy szereg grup do których zapraszamy. Oto spis i opis niektórych z nich :

 • 40 days in a row – tu nasi uczniowie i kandydaci na architekturę mogą ćwiczyć na codziennie wrzucanych zadaniach. Bardzo przydatne !
 • Archimistrz – to jest miejsce gdzie odbywa się nauka perspektywy oraz specjalistyczny kurs na architekturę
 • Inne dzieło sztuki codziennie  – miejsce gdzie zagnieżdżają się miłośnicy historii sztuki.
 • Darmowe lekcje rysunku – grupa dla osób dla których nauka rysunku stacjonarna jest niemożliwa bo mieszkają za daleko. Nasza pracownia rysunku chce im wyjść naprzeciw.
 • Korona plenerów i wakacyjny kurs rysunku – miejsce gdzie nawołujemy się do rysowania plenerowego.
 • Ferie w Dominie – tu informujemy co będzie na kursach rysunku w ferie zimowe dla województwa mazowieckiego.

Dominowych grup jest znacznie więcej. Tu jest tylko kilka najważniejszych. Zachęcamy też do śledzenia naszego Fan Page`a gdzie co tydzień zamieszczamy rysunek tygodnia – jest na co popatrzeć.

26.01.2011

W każdy piątek na portalu www.kurnik.pl gramy DOMINowy turniej szachowy.

Zapraszamy naszych uczniów i wszystkich którzy chcą z nami zagrać.

Start o 21.30 , 6 rund systemem szwajcarskim, partie po 15 minut na zawodnika.

W pracowni ćwiczymy zadania szachowe i różne warianty.

I baardzo to lubimy. A w lutym odbędzie się kurs rysunku w ferie zimowe gdzie jako dodatek będą lekcje ze znanym trenerem szachowym P. Andrzejem Kądziołką.

Kandydaci na architekturę mogą w ten sposób poćwiczyć sobie myślenie nad ruchem przeciwnika – przyda się na egzamin wstępny na WAPW.

10.01.2011

Podczas ceremonii podpisania umowy sponsoringowej pomiędzy Klubem Piłkarskim FIORENTINA z Florencji a koncernem samochodowym MAZDA

wręczony został rysunek z Pracowni DOMIN autorstwa Adriana Rogali

poniżej link:

http://it.violachannel.tv/dettaglio-news/items/fiorentina-e-mazda-insieme-nasce-una-nuova-partnership.html

14.12.2010

Lekcje artystyczne dla dzieci i młodzieży – tylko do połowy stycznia.

Do nowych grup od podstaw będziemy przyjmować do dnia 15.01.2011.

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie do nas formularza zgłoszeniowego.

Już można zgłaszać się na kurs rysunku w ferie zimowe. To świetny okres żeby zacząć przygodę z Twórczością.

Potem można kontynuować lekcje rysunku już  w ramach normalnego kursu rysunku.

02.11.2010

Kurs rysunku od Grudnia 2010 – startują zapisy

Informujemy że pod koniec Listopada i na początku Grudnia będą formowane nowe grupy startujące z materiałem od podstaw.

Zainteresowanych prosimy o rejestrację w dziale Zapisy. Po tak znakomitych wynikach na architekturę jakie mieliśmy pracownia rysunku Domin przeżywa wielkie oblężenie.

A przy okazji warto zobaczyć :

Co pisały gazety na temat naszej szkoły rysunku

17.08.2010

Kończą się wolne miejsca na kursach artystycznych.

Z racji dużego zainteresowania zapisami na zajęcia w pracowni rysunku DOMIN. Wstrzymujemy zapisy do grup podstawowych :

Sobota 9.30 (nauka rysunku)

Sobota 13.00 (kurs na dla kandydatów na architekturę)

jednocześnie informujemy że zapisy do grup Niedziela 10.00 i Piątek 15.00  też mogą być wkrótce wstrzymane.

Wstrzymanie zapisów nie oznacza że w przyszłości nie będzie tam miejsc. Wszystkie osoby które już dokonały zapisu będą proszone o potwierdzenie

że na pewno się na lekcji stawią. Mamy jeszcze wolne miejsca na kursie na ASP.

Ponieważ jest jeszcze sierpień to można zapisać się na kurs rysunku w wakacje na ostatnie dwa tygodnie. W przedostatnim tygodniu zostało nam tylko jedno wolne miejsce. Na tydzień ostatni możemy przyjąć jeszcze 3 osoby.

Kurs rysunku DOMIN rozpoczyna lekcje wraz z dniem 1 września 2010. Zapisy jeszcze trwają ale kończą się wolne miejsca. Zainteresowanie naszymi kursami artystycznymi jest bardzo duże. W chwili obecnej ponad 80 % zgłoszeń które mamy są z polecenia.

11.07.2010

KURS RYSUNKU W WAKACJE 2010 W PRACOWNI DOMIN

Nasza szkoła rysunku przez cały sierpień organizuje zajęcia wakacyjne dla kandydatów na architekturę i kursy na ASP.

Nauka rysunku odbywa się w cyklach tygodniowych. Można zapisać się n 1,2,3 lub 4 tygodnie. Kurs  rysowania czterotygodniowy trwa 31 dni.

Aby się zapisać należy wysłać e-mail na naszą skrzynkę pocztową z podaniem imienia i nazwiska osoby uczęszczającej

oraz dokonać wpłaty na numer rachunku naszej szkoły rysunku . Zajęcia odbywają się dwóch grupach zaawansowania – podstawowej i średniej.

Koszt kursów wakacyjnych z rysunku :

                   1 tydzień : 7 zajęć  300 zł ( 2 zajęcia Gratis )

                   2 tygodnie : 14 zajęć  550 zł ( 4 zajęcia Gratis )

                   3 tygodnie : 21 zajęć  750 zł  ( 7 zajęć Gratis )

                   4 tygodnie : 31 zajęć 1000 zł  ( 12,5 zajęć Gratis )

                   Każdy uczestnik lekcji rysunku w lato może uczestniczyć w porannych plenerach. To daje naprawdę intensywny czas artystyczny. Najwytrwalsi będą nawet po 8-9 godzin dziennie ćwiczyć arkana sztuki. Na plenerach udaje się nam łączyć działania na zasadzie Oko-Mózg-Ręka. Oko – bo obserwujemy  – Mózg bo obrabiamy dany obiekt w przestrzeni naszej wyobraźni przestrzennej. Ręka – bo ćwiczymy rysunek.

10.07.2010

Kandydat na architekturę PW – Mateusz Płoszaj Mazurek jest najlepszy !

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi Płoszajowi Mazurkowi za zajęcie pierwszego miejsca na egzaminie na Architekturę PW.

Otrzymał on łącznie 369 punktów.

Mateusz jest uczniem Szkoły rysunku DOMIN. I jest tegorocznym maturzystą.

Ostatecznie  dostały się od nas  62 osoby na 90 przyjętych.

W pierwszej dziesiątce mamy 8 naszych uczniów.

W pierwszej dwudziestce jest ich 14.

Oczywiście zapowiadamy walkę o utrzymanie pierwszej pozycji w nadchodzącym roku szkolnym 2010/2011

Zapraszamy wszystkich ambitnych i pracowitych do zapisania się na kurs rysunku w Warszawie.

Egzamin wstępny na architekturę Politechniki Warszawskiej 2010 - 14 czerwca 2010

Ogłoszono wyniki na WAPW (Wydział Architektury Politechniki Warszawskie) W pierwszej dziesiątce mamy 9 uczniów naszej szkoły rysunku. A w pierwszej dwudziestce szesnastu. Jesteśmy w opór podekscytowani. To są wielkie dni!

Podręcznik do rysowania i malowania - 3 czerwca 2010

Miło nam poinformować że Pracownia rysunku DOMIN wydała album pt.

Profesjonalne Zeszyty Rysunkowe

format A3, 40 stron, kolor kreda,

Jest pierwszy z cyklu zeszytów  z samouczkami jak krok po kroku nauczyć się rysować i malować.

Pierwszy zeszyt poświęcony jest nauce akwareli.

Przewidywany koszt : 19.99 zł

Zeszyt można zamówić drogą pocztową – koszt przesyłki 6.00 zł

Intensywny kurs rysunku na architekturę w Warszawie - 28 kwietnia 2010

Po długim weekendzie majowym rozpoczynamy kurs na architekturę – intensywny – łącznie 13 zajęć – czyli wszystko to co jest potrzebne

z podstaw żeby w wakacje można było ćwiczyć naukę rysunku.

Intensywność lekcji rysunku  zależy od terminu zgłoszenia – pracownia działa do 27 czerwca. I do tego czasu trzeba wyrobić te 13 tematów

Czyli można nawet zgłosić się na ostatnie trzynaście dni i przychodzić codziennie.

Koszt kursu intensywnego 13 x 55 zł = 715 zł

Po maturach pisemnych rozpoczynamy również intensywny kurs na architekturę dla kandydatów na architekturę jest on codziennie od 10.00 do 18.00

intensywny kurs na architekturę w Warszawie

Tylko popatrz jak praca wre! Ile ludzi , i wszyscy oni mega skupieni na wykonaniu zadania. Widać też żółte kartki na których zapisujemy wykonane próbne egzaminy na architekturę. W tym roku jest już 467 pozycji. Ale z tak zaangażowaną kadrę i tak wspaniałymi kursantami da się to zrobić. 

Egzamin wstępny na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej czerwiec 1996

Relacja Tomków – Tarnowskiego i Czerwca

“Egzamin miał się rozpocząć o godzinie 9.00. Jest 9.15 a My nadal stoimy przed bramą od strony ulicy Koszykowej. Potężny tłum napiera.

Znaleźliśmy się w środku. Atmosfera dość przyjemna choć wyczuwa się spore napięcie. 

Wchodzi komisja i wyjmuje tematy. Do  narysowania mamy Młyn nad Utratą i jakąś geometrię.  I tu pierwszy szok miało być 90 minut a mamy 150 minut.

Geometria nie jest jakaś skomplikowana. Młyn nad Utratą też nie należy do trudnych. Jest jednak mały problem …

Laska przede mną rysuje wiatrak. Tomek Czerwiec który siedzi za mną też mówi, że koleś za nim zasuwa wiatrak. Rozglądam się po bokach tam wiatrak , tu wiatrak, wszędzie wiatraki.

Co jest do cholery! Wiatrak to szczególny rodzaj młyna. A w opisie jest że chodzi o młyn wodny. Z Tomkiem ustalamy – przeczytajmy na spokojnie treść i skonsultujmy ze sobą. 

Po paru minutach:

Jak byk stoi, że chodzi o wiatrak. 

I teraz jesteśmy w kropce. Decydujemy, że na dalszych planach dodamy po wiatraku. Tak na wszelki wypadek.

Kurs rysunku zorganizowany - pierwszy program - 23 września 1995

Świetne wyniki na egzaminie na architekturę przynoszą nowych uczniów.  Ja jestem na II roku studiów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej więc jeszcze nie czuję się tak na siłach żeby wziąć ludzi pod swoje skrzydła.

Nie mniej ludzie chcą. No to włożę w to całe serce. Program wymyśliłem jeszcze w 1994 roku ale teraz muszę go rozpisać dokładniej. 

Tak wygląda uporządkowany program kursu na architekturę z roku 1995.

Program kursu na architekturę z roku 1995

Pierwsze sukcesy i 100 % zdawalność 15 lipca 1995

Mamy listy. Ostatecznie zdawały ode mnie na architekturę 3 osoby:

 • Maciej Beczak
 • Paweł Postek
 • Rafał Wysocki

Wszyscy trzej się dostali. Ciekawe było jak pozostałych dwóch uczniów do mnie trafiło. 

Naukę rysunku prowadziłem u swoich rodziców w Piastowie, w swoim pokoju. Wszyscy trzej pochodzą właśnie z Piastowa. Maciek trafił do mnie po tej sławetnej korekcie 😉 na schodach Wydziału Architektury. Kiedy zaczął robić szybkie postępy to jego kolega z klasy postanowił się do mnie przepisać. A na koniec trafił do mnie mój rówieśnik Rafał Wysocki. I tak oto rodzi się szkoła rysunku Wojciecha Domińczaka

Pierwszy uczeń na egzaminie na architekturze - 10 czerwca 1995

Maciek Beczak wyszedł z egzaminu na architekturę. Jest zadowolony. Do narysowania miał Cytat z Lema  – maszyna licząca konstruktora Trurla. Dodatkowo do narysowania była geometria która wyglądała tak :

egzamin na architekturę geometria 1995

Szkoła rysunku Domin staruje - 2 grudnia 1994

To jest historyczna chwila odbywa się pierwsza lekcja rysunku z Maćkiem Beczakiem. A wszystko po tym jak zrobiłem mu pierwszą korektę na schodach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish