Kurs Intensywny FERIE
Kursy rysunku w FERIE Zimowe
W Ferie Zimowe można odbyć Intensywny Kurs Rysunkowy
Można go zrobić w ferie mazowieckie jak również innych województw.
Zajęcia są od 10.00 do 14.00
Daję on wiele korzyści – trzy z nich to :
– nauczysz się dużo i szybko, bo jest to kurs intensywny
– jest to świetna oferta dla osób, które nie mają czasu w roku szkolnym z powodu innych zajęć
– twórczo i miło spędzisz czas wolny
Poziomy : początkujący lub średniozaawansowany
częstotliwość : – codziennie od poniedziałku do soboty
–
Czas jednego spotkania : 4 godzin zegarowych
Koszt 720 zł za dwa tygodnie zajęć – czyli 12 spotkań po 4 godzin zegarowych każde
Za połowę czyli za jeden tydzień (6 spotkań po 4h każde) cena wynosi 360 zł
W British Council kurs tygodniowy kosztuje 1150 zł u nas za tydzień płacisz 360 zł
Zapisy na kurs rysunku w ferie zimowe
Żeby się zapisać proszę wysłać maila na adres – pracownia@domin.pl
z podaniem imienia i nazwiska oraz terminu.
lub zadzwonić pod numer telefonu : 501-32-00-45
Po otrzymaniu takiego zgłoszenia wyślemy dalsze instrukcje.
Wysłanie maila nie zobowiązuje do przyjścia. Jest tylko zapytaniem o kurs. Dopiero wpłata jest ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa.
Inną ważną korzyścią jest to że nie utracisz całego wolnego czasu na komórce 🙂
A spożytkujesz go na coś wartościowego
WIELE OSÓB TRAKTUJE TEN KURS JAKO SPRAWDZENIE CZYM IM SIE TA TEMATYKA PODOBA
a potem dopiero kontynuują go w ciągu semestru lub na kursie wakacyjnym
Inne możliwości
Szybki Trymestr – w te 12 dni można zrobić materiał z dowolnego trymestru. Dla tych wszystkich którzy chcą przyspieszyć.
Ponieważ Ferie wypadają zazwyczaj w połowie Trymestru Zimowego można zrobić z wyprzedzeniem trymestr kolejny.
Jest to dobra opcja dla wszystkich tych którzy muszą przyswoić pewne umiejętności dużo szybciej.
Kurs kreatywności i twórczego myślenia
Kurs kreatwyności i twórczego myślenia – to zajęcia wprowadzające lub doskonalące umiejętności komponowania i projektowania przestrzeni.
Codziennie od 9.00 do 16.00
Podczas tych zajęć ćwiczymy zagadnienia kreatywne których finałem jest forma przestrzenna + plansza wyjaśniająca ideę.
W pierwszym tygodniu tematy są bardziej abstrakcyjne
w drugim tygodniu bardziej “namacalne”.
Odpowiadając na często zadawana pytanie : W każdym tygodniu ferii realizowane są inne tematy i nie ma połówki lepszej lub gorszej.
Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury
A to przykładowa lista tematów: wraz z opisem jaki jest cel tych zajęć :
Wiszące ogrody Semiramidy - temat nr. 1
Perspektywa Łuku Tytusa w Rzymie
Bodajże “najlepszy” łuk wśród rzymskich budowali kommemoratywnych. O samym obiekcie nie będę tu się rozpisywał. Można doczytać to tu : Łuk Tytusa w Rzymie . Celem tych zajęć jest przede wszystkim zapoznanie rysującego z belkowanie architektonicznym. To jest najważniejszy detal w historii architektury. Kto poznał belkowanie antyczne to tak jakby poznał 60 % detali w architekturze. One występują wszędzie. Gzyms, fryz i architraw – szanujący się rysownik architektury czy kandydat na te studia musi to znać. We znaki dadzą się też elipsy. Będzie to bardzo istotna część lekcji. A elips w Łuku Tytusa będzie bardzo dużo. Oprócz tych głównych nadających kształt będą chociażby elipsy przy kasetonach. Uczestnik zajęć nauczy się też stylu kompozytowego który jest bardzo charakterystyczny dla Rzymu. Całość uzupełniona zostanie światłocieniem co da bardzo ciekawe efekty.
Jak rysować wnętrza - Hagia Sophia w Konstantynopolu od środka
Kolejnym motywem rysunkowym będzie wnętrze. Bo cały kurs dzieli się na naukę styli – codziennie inny, umiejętność posługiwania się różnymi technikami oraz perfekcje w perspektywie i proporcjach. Natomiast jest jeszcze jeden podział na wnętrza-zewnętrza, detal i fakturę materiałową. Każdy z tych elementów jest trudny i wymaga oddzielnego nakładu czasu. A wnętrze kościoła Haghia Sophia jest przepiękne. Jest też bardzo ciekawe pod względem konstruowania perspektywy. Niestety nie należy do łatwych i warto wysłuchać wykładu który zrobi prowadzący podczas zajęć. Spróbujemy też sobie poradzić ze światłem. Jak pewnie dobrze wiesz kopuła tego kościoła jest u podstawy wypełniona oknami. Daje to wrażenie lekkości Wpadające światło tak gra we wnętrzu, że kopuła niemalże unosi się w powietrzu. Za czasów Imperium Biznatyjskiego kopuła była wypełniona złotą mozaiką co jeszcze wzmacniało efekt. A co do rysowania wnętrz to najczęściej są pomijane. A niesłusznie. Bo są trudne i wymagające.
Detal gotycki - Maswerk czyli detal wypełniający okno
Najważniejszy detal gotycki. A jednocześnie jeden z dziesięciu najważniejszych detali w architekturze. Pozostałe robimy w innych miejscach zajęć np. na kursie Archimistrz (to jest taki darmowy dodatek do zajęć rejsowych na którym też rysujemy tylko architekturę.) Kurs rysunku w ferie nie może się bez niego obejść. Najpierw poznamy zasady geometrii w gotyku. Na to nałożymy grubości wynikające z tworzywa. Na koniec wzbogacimy zębem czasu żeby wyglądały na kilkaset lat. Podczas zajęć nauczysz się doskonale rysować łuk ostry w formach wczesnych, klasycznych i późnych. Zdziwisz się jak wiele zależności geometrycznych jest w każdym detalu gotyckim. A wiedzieć to nie to samo co umieć narysować. Dlatego prowadzący skutecznie wprowadzi cię w świat średniowiecza i zawiłości tej epoki. Detal przerabiany na zajęciach będzie średnio trudny. Nie będzie to najprostsze okno gotyckie ani też najtrudniejsze. Będzie takie w sam raz.
Rysowanie w perspekywie renesansu - Dziedziniec pałacu renesansowego
Niby zewnętrze a jednak wnętrze. Bardzo ciekawe połączenie. Jak wzorce wybierzemy Pałac Strozzich we Florencji lub Pałac Farnese w Rzymie. Ten pierwszy dziedziniec jest bardziej przytulny, kameralny. Poza tym jest bardziej filigranowy. Kolumienki dźwigają dużą masę murów wyższych kondygnacji. Patrząc na to wnętrze bardziej widzimy dziedziniec z krużgankami niż sam placyk będący zarysem okapów dachu. Znowu pałac Farnese jest bardziej dostojny. Dziedziniec jest obszerniejszy a krużganki nie odczytują się jako część wnętrza. Każdy z tych przykładów wymaga innego podejścia. My, w jednym roku na feriowym kursie rysunku będziemy robić wnętrze pałacu Strozzich a w drugim pałacu rodziny Farnese. Ciekawym wyzwaniem jest też percepcja nieba. W rysowaniu wnętrza Strozzich nie ma szans żeby zobaczyć niebo. Studnia wnętrza jest wąska i strzelista. W Pałacu Farnese widać niebo i w wielu układach powinno rysownikowi wyjść na arkuszu. My będziemy pokazywać pewne magiczne triki jak sobie z tymi problemami radzić.
Perspektywa Ujęcia miejskiego - Kraków sukiennice
Na krakowskim rynku można wyłapać dziesiątki ujęć w których Sukiennice doskonale grają z budynkami na dalszych planach. Pokażemy te ujęcia a jedno z nich będziemy rysować. Ten temat pojawia się w naszej pracowni od wielu lat. Zajęcia z mistrzowskiego rysowania architektury odbywają się cyklicznie. Co roku. W tym czasie gromadzimy naszych najlepszych prowadzących. Oni przygotowują tematy. Mają tutaj dosyć dużą dowolność. Dlatego co roku powstaje unikalny zestaw materiałów. Wykorzystujemy je później w zajęciach z Archimistrza czy na wyjazdach rysunkowo – skupieniowych w Soczewce ( Tu informacja co to jest : Kurs rysunku w formie wyjazdu skupieniowego w miejscowości Soczewka koło Płocka) W tym roku temat ten przygotowuje Bartek Piszczek. A dodatkowo jest materiał zrobiony przez Piotrka Banaka. Uczestnicy dostaną go w trakcie kursu.
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Nauka rysowania efektu atmosferycznego - Architektura w śniegu - Varsaviana
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Jak rysować światło w architekturze - Oświetlona rzeźba w architekturze - Barok.
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Rysowanie wielkiej metropolii - Hala maszyn z XIX wieku Paryż 1889
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Jak rysować geometrię w architekturze Plansza Paraboleum Nowickiego
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Rysowanie faktur materiałowych i światła - Pawilon Niemiecki w Barcelonie - Mies van der Rohe
I drugi tydzień kursu rysowania architektury
Rysowanie wieżowca w perspektywie trójzbiegowej - Domin Tower - Varso Tower
Martwa natura ołówkiem
Prace tego typu to klasyka nauki rysunku. W pierwszym roku nauczania na każdym trymestrze jest przynajmniej raz. Ćwiczą ją zarówno początkujący jak i zaawansowani rysownicy . Przy czym Ci drudzy mają trudniejsze przedmioty. Ta martwa natura ołówkiem jest złożona z przedmiotów umiarkowanych. Mamy tu draperie czyli materiał (przedmiot łatwy). Mamy butelkę po winie – też raczej łatwy. Jest drewniany kufel. I normalnie byłby uznany za łatwy ale kiedy w perspektywie jest położony to jest średnio trudny. Jest też platerowany dzbanek. Jest on trudny szczególnie przez odbicia, które są na nim.
Rysunek zwierząt - kot narysowany ołówkiem
To znowu jest bardzo często wybierany motyw rysunkowy. Tu praca autorstwa Eweliny Kuczery. Autorka do mistrzostwa opanowała rysowanie zwierząt. Warto wejść na naszego Instagrama żeby zobaczyć jej niesamowitego zimorodka. (Dominowy Instagram to : domin_nauka_rysunku) Tego typu tematy wybierane są raczej przez młodszych użytkowników – uczniów podstawówki. Kandydaci na architekturę raczej go nie dotykają. Choć pojawia się on jako motyw Rysunków Trymestralnych. Lobby kociarskie od lat jest bardzo silne.
Nauka rysowania samochodów
Nie mniej wielu zwolenników ma rysowanie samochodów. Tu jeden z przykładów nauczania tej tematyki u nas w pracowni. Warto zwrócić uwagę na koła. Są poprawne w perspektywie. Mało osób bowiem wie że zdjęcia w necie są w przeważającej części zrobione obiektywem szerokokątnym. To powoduje, że tylne koło jest zwyczajowo za małe. Autor tej pracy sprostał zadaniu i narysował je dobrze. Wrażenie robi też doskonała umiejętność rysowania lakieru samochodowego. To jest wymagające!
Studium rysunkowe różnych obiektów
Rysunek Grześka Korniluka. Obecnie autor tej pracy jest już na poziomie wybitnym. Ale to mistrzostwo osiąga się poprzez rysowanie studium. Autor pracy nie cofał się przed żadną tematyką. Bo czegóż my tu nie mamy. Jest studium szkła – kieliszek. Jest kawałek deskorolki – można doszukać się elips. Głowa psa – wyżej był rysunek kota a lobby psiarskie też jest silne. A nade wszystko świetne operowanie ołówkiem.