Kurs Intensywny FERIE

Kursy rysunku w FERIE Zimowe

W Ferie Zimowe można odbyć Intensywny Kurs Rysunkowy
Można go zrobić w ferie mazowieckie jak również innych województw.
Zajęcia są od 10.00 do 14.00 

Daję on wiele korzyści – trzy z nich to :

– nauczysz się dużo i szybko, bo jest to kurs intensywny

– jest to świetna oferta dla osób, które nie mają czasu w roku szkolnym z powodu innych zajęć

– twórczo i miło spędzisz czas wolny


Poziomy : początkujący lub średniozaawansowany
częstotliwość  : – codziennie od poniedziałku do soboty
           –
Czas jednego spotkania :  4 godzin zegarowych
Koszt 720 zł  za dwa tygodnie zajęć –  czyli 12 spotkań po 4 godzin zegarowych każde 

Za połowę czyli za jeden tydzień (6 spotkań po 4h każde)  cena wynosi 360 zł 

W British Council kurs tygodniowy kosztuje 1150 zł u nas za tydzień płacisz 360 zł

Zapisy na kurs rysunku w ferie zimowe

Żeby się zapisać proszę wysłać maila na adres  – pracownia@domin.pl

z podaniem imienia i nazwiska oraz terminu.

lub zadzwonić pod numer telefonu : 501-32-00-45

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia wyślemy dalsze instrukcje.

Wysłanie maila nie zobowiązuje do przyjścia. Jest tylko zapytaniem o kurs. Dopiero wpłata jest ostatecznym potwierdzeniem uczestnictwa.

Inną ważną korzyścią jest to że nie utracisz całego wolnego czasu na komórce 🙂

A spożytkujesz go na coś wartościowego

WIELE OSÓB TRAKTUJE TEN KURS JAKO SPRAWDZENIE CZYM IM SIE TA TEMATYKA PODOBA

a potem dopiero kontynuują go w ciągu semestru lub na kursie wakacyjnym

Inne możliwości
Szybki Trymestr –  w te 12 dni można zrobić materiał z dowolnego trymestru. Dla tych wszystkich którzy chcą przyspieszyć.

Ponieważ Ferie wypadają zazwyczaj w połowie Trymestru Zimowego można zrobić z wyprzedzeniem trymestr kolejny.
Jest to dobra opcja dla wszystkich tych którzy muszą przyswoić pewne umiejętności dużo szybciej.

Kurs kreatywności i twórczego myślenia

Kurs kreatwyności i twórczego myślenia  – to zajęcia wprowadzające lub doskonalące umiejętności komponowania i projektowania przestrzeni.
Codziennie od 9.00 do 16.00

Podczas tych zajęć ćwiczymy zagadnienia kreatywne których finałem jest forma przestrzenna + plansza wyjaśniająca ideę.
W pierwszym tygodniu tematy są bardziej abstrakcyjne
w drugim tygodniu bardziej “namacalne”.
Odpowiadając na często zadawana pytanie : W każdym tygodniu ferii realizowane są inne tematy i nie ma połówki lepszej lub gorszej.

Kurs Mistrzowskiego rysowania architektury

Są to zajęcia na których rysujemy tylko architekturę.
Odbywają się one od poniedziałku do soboty w godzinach 16.00-21.00
 
Co na nich zsykujesz :
– tematy lecą przez najważniejsze epoki architektoniczne – poznajesz tyle
– tematy są ambitne i wymagające
– rysujemy wnętrza-zewnętrza, różne faktury materiałowe,
a nade wszystko różne techinki – rysujemy od ołówka , przez pióro aż po sangwinę czy ecolinę – masz okazję wszytko to sprawdzić
 
Zapisz się bo dużo się nauczysz !
 
 
 
 
Dalej są już informacje szczegółowe.
 
————————————————————————————————————————————————————————————————–

A to przykładowa lista tematów: wraz z opisem jaki jest cel tych zajęć :

Wiszące ogrody Semiramidy - temat nr. 1

Tematy na kursie rysunku Mistrzowskie rysowanie architektury mają na celu rozwój trzech sprawności. Pierwszą z nich jest rysowanie architektury. Drugą poznanie technik rysunkowych, Trzecią wędrówka przez epoki architektoniczne. Zaczynamy od antyku a kończymy na nowoczesności. Pierwszy temat jest dość nietypowy. Dotyczy obiektu nieistniejącego który jedna rozpalał wyobraźnię ilustratorów przez wieki, To Wiszące ogrody Semiramidy. Jeden z siedmiu cudów świata.  Ponieważ obiekt nie zachował się do naszych czasów musimy wykazać się dość dużą wyobraźnią. Jako motyw estetyczny wykorzystamy jednak Bramę Isztar i jej zdobienia. Celem tych zajęć będzie również skoncentrowanie się na tych trzech elementach : światło, faktura, zieleń. Światło – będziemy chcieli uzyskać efekt ostrego bliskowschodniego światła. Faktura materiałowa to cegła – zresztą  zobacz w muzeum Pergamońskim jak Brama Isztar wygląda. Zieleń – czyli jak rysować bujną tropikalną zieleń.
Tak wygląda temat pierwszy. A dalej będzie jeszcze ciekawiej.

Perspektywa Łuku Tytusa w Rzymie

Bodajże “najlepszy” łuk wśród rzymskich budowali kommemoratywnych. O samym obiekcie  nie będę tu się rozpisywał. Można doczytać to tu : Łuk Tytusa w Rzymie .  Celem tych zajęć jest przede wszystkim zapoznanie rysującego z belkowanie architektonicznym. To jest najważniejszy detal w historii architektury. Kto poznał belkowanie antyczne to tak jakby poznał 60 % detali w architekturze. One występują wszędzie. Gzyms, fryz i architraw – szanujący się rysownik architektury czy kandydat na te studia musi to znać. We znaki dadzą się też elipsy. Będzie to bardzo istotna część lekcji. A elips w Łuku Tytusa będzie bardzo dużo. Oprócz tych głównych nadających kształt będą chociażby elipsy przy kasetonach. Uczestnik zajęć nauczy się też stylu kompozytowego który jest bardzo charakterystyczny dla Rzymu. Całość uzupełniona zostanie światłocieniem co da bardzo ciekawe efekty.

Jak rysować wnętrza - Hagia Sophia w Konstantynopolu od środka

Kolejnym motywem rysunkowym będzie wnętrze. Bo cały kurs dzieli się na naukę styli – codziennie inny, umiejętność posługiwania się różnymi technikami oraz perfekcje w perspektywie i proporcjach. Natomiast jest jeszcze jeden podział na wnętrza-zewnętrza, detal i fakturę materiałową. Każdy z tych elementów jest trudny i wymaga oddzielnego nakładu czasu. A wnętrze kościoła Haghia  Sophia jest przepiękne. Jest też bardzo ciekawe pod względem konstruowania perspektywy. Niestety nie należy do łatwych i warto wysłuchać wykładu który zrobi prowadzący podczas zajęć. Spróbujemy też sobie poradzić ze światłem. Jak pewnie dobrze wiesz kopuła tego kościoła jest u podstawy wypełniona oknami. Daje to wrażenie lekkości Wpadające światło tak gra we wnętrzu, że kopuła niemalże unosi się w powietrzu. Za czasów Imperium Biznatyjskiego kopuła była wypełniona złotą mozaiką co jeszcze wzmacniało efekt. A co do rysowania wnętrz to najczęściej są pomijane. A niesłusznie. Bo są trudne i wymagające.

Detal gotycki - Maswerk czyli detal wypełniający okno

Najważniejszy detal gotycki. A jednocześnie jeden z dziesięciu najważniejszych detali w architekturze. Pozostałe robimy w innych miejscach zajęć np. na kursie Archimistrz (to jest taki darmowy dodatek do zajęć rejsowych na którym też rysujemy tylko architekturę.) Kurs rysunku w ferie nie może się bez niego obejść. Najpierw poznamy zasady geometrii w gotyku. Na to nałożymy grubości wynikające z tworzywa. Na koniec wzbogacimy zębem czasu żeby wyglądały na kilkaset lat. Podczas zajęć nauczysz się doskonale rysować łuk ostry w formach wczesnych, klasycznych i późnych. Zdziwisz się jak wiele zależności geometrycznych jest w każdym detalu gotyckim. A wiedzieć to nie to samo co umieć narysować. Dlatego prowadzący skutecznie wprowadzi cię w świat średniowiecza i zawiłości tej epoki. Detal przerabiany na zajęciach będzie średnio trudny. Nie będzie to najprostsze okno gotyckie ani też najtrudniejsze. Będzie takie w sam raz.

Rysowanie w perspekywie renesansu - Dziedziniec pałacu renesansowego

Niby zewnętrze a jednak wnętrze. Bardzo ciekawe połączenie. Jak wzorce wybierzemy Pałac Strozzich we Florencji lub Pałac Farnese w Rzymie. Ten pierwszy dziedziniec jest bardziej przytulny, kameralny. Poza tym jest bardziej filigranowy. Kolumienki dźwigają dużą masę murów wyższych kondygnacji. Patrząc na to wnętrze bardziej widzimy dziedziniec z krużgankami niż sam placyk będący zarysem okapów dachu. Znowu pałac Farnese jest bardziej dostojny. Dziedziniec jest obszerniejszy a krużganki nie odczytują się jako część wnętrza. Każdy z tych przykładów wymaga innego podejścia. My, w jednym roku na feriowym kursie rysunku będziemy robić wnętrze pałacu Strozzich a w drugim pałacu rodziny Farnese. Ciekawym wyzwaniem jest też percepcja nieba. W rysowaniu wnętrza Strozzich nie ma szans żeby zobaczyć niebo. Studnia wnętrza jest wąska i strzelista. W Pałacu Farnese widać niebo i w wielu układach powinno rysownikowi wyjść na arkuszu. My będziemy pokazywać pewne magiczne triki jak sobie z tymi problemami radzić.

Perspektywa Ujęcia miejskiego - Kraków sukiennice

Na krakowskim rynku można wyłapać dziesiątki ujęć w których Sukiennice doskonale grają z budynkami na dalszych planach. Pokażemy te ujęcia a jedno z nich będziemy rysować. Ten temat pojawia się w naszej pracowni od wielu lat. Zajęcia z mistrzowskiego rysowania architektury odbywają się cyklicznie. Co roku. W tym czasie gromadzimy naszych najlepszych prowadzących. Oni przygotowują tematy. Mają tutaj dosyć dużą dowolność. Dlatego co roku powstaje unikalny zestaw materiałów. Wykorzystujemy je później w zajęciach z Archimistrza czy na wyjazdach rysunkowo – skupieniowych w Soczewce ( Tu informacja co to jest : Kurs rysunku w formie wyjazdu skupieniowego w miejscowości Soczewka koło Płocka) W tym roku temat ten przygotowuje Bartek Piszczek. A dodatkowo jest materiał zrobiony przez Piotrka Banaka. Uczestnicy dostaną go w trakcie kursu.

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Nauka rysowania efektu atmosferycznego - Architektura w śniegu - Varsaviana

Tak to już jest, że kurs w ferie zimowe odbywa się zimą. I tu dotykamy ważnego aspektu twórczego – efektu atmosferycznego. Znany amerykański teoretyk Robert Gill napisał, że aby rysunek wyglądał naturalnie musi być zachowany efekt atmosferyczny. Dlatego jeden dzień w ferie zimowe poświęcamy rysowaniu architektury w śniegu. Dodatkowo ponieważ ten kurs odbywa się w Warszawie będzie to ujęcie ze stolicy.  Proszę się jednak nie sugerować miejscem. Na kurs rysunku w ferie zimowe w Warszawie przyjeżdżają ludzie z całej Polski! Motywacja do takiego ruchu jest niezmienna od lat. Rano – renomowany kurs rysunku w super atmosferze, po południu zwiedzanie miasta i korzystanie z jego uciech. Lub odwrotnie rano explorowanie Warszawy a po południu kurs rysunku architektonicznego. Bo Mistrzowskie rysowanie architektury jest od 16.00 do 21.00 a nauka rysunku ogólnego 10.00-15.00. Wiele osób wybiera oba warianty. To dosyć meczące ale potem piszą “
 
“Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Jak rysować światło w architekturze - Oświetlona rzeźba w architekturze - Barok.

Historia tego tematu to oddzielny epizod w Dominie. Kiedyś na  kursie rysunku w ferie pojawiła się Martyna Bylinka. (Obecnie prowadzi wybitny kurs kreatywno rysunkowy – Creativity – www.creativity.pl) Rysowała z zaangażowaniem i zapałem. To doprowadziło do sytuacji w której już po dwóch latach osiągnęła poziom mistrzowski. Ukoronowaniem tego było wykonanie ołówkiem tematu – Rzeźba w architekturze w ostrym świetle. To był tak dobry warsztatowo rysunek,że z miejsca stał się Rysunkiem Tygodnia. Taki tytuł przyznajemy w każdą sobotę wieczorem. Najnowszy można obejrzeć na Fan Page`u DOMIN. Zachęcam. Z czasem ten wybitny rysunek stał się tematem w ferie. I aktualnie też jest. Czego nauczysz się tego dnia :
– operowania ostrym światłem
– rysowania miękkich kształtów
– faktury materiałowej piaskowca
 
“Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Rysowanie wielkiej metropolii - Hala maszyn z XIX wieku Paryż 1889

Po kilku tematach historyzujących przeszlibyśmy w rejony nowoczesne. A zaczęlibyśmy od tematu który rozpala wyobraźnię – Hala Maszyn w Paryżu na wystawę światową 1889. Robi ona niebywałe wrażenie. Jeszcze bardziej kiedy widzi się ją jako temat rysunkowy. Na pierwszym planie gigantyczny dźwigar. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Galeries des machines” i w drugiej linijce wyskakuje te słynne zdjęcie – pusta hala maszyn z gigantycznym filarem. Wrażenie potęguje jeszcze jedna rzecz. Maleńkie postacie które dopiero obrazują ogrom. A zadanie rysunkowo niełatwe. I do tego tematu warto użyć innej techniki – cienkopisu. Patrząc jak prowadzący rysuje od ogółu do szczegółu nie pogubisz się w całości. Wielu bowiem rysowników szybko wpada w zadrobnienie detalu. A to z kolei powoduje błędne proporcje i krzywą perspektywę. Warto od razu wyrobić sobie dobre nawyki.
– operowania ostrym światłem
– rysowania miękkich kształtów
– faktury materiałowej piaskowca
 
“Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Jak rysować geometrię w architekturze Plansza Paraboleum Nowickiego

W tym dniu nauczysz się komponować planszę. Jest to bardzo przydatna wiedza. W przyszłości nie raz wykorzystasz wiedzę z tych zajęć do komponowania plansz ze swoimi projektami.  Różnicą będzie tylko technika. Tu zrobisz to ołówkiem a jako student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej będzie robić to w Photoshopie. Na planszy znajdzie się ujęcie z lotu ptaka. Pokazuje ono tę niesamowitą konstrukcję. Będzie schemat geometrii. Jednym z ujęć będzie znów wnętrze. No wnętrz to się nauczysz mistrzowsko. Ale to dobrze bo to trudny temat i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.
Projekt Paraboleum wykonany przez Macieja Nowickiego to projekt niezwykły. Śmiały i nowatorski. Otto Frei nazwał go nawet kamieniem milowym w dziejach architektury. Popatrz na jeszcze jedną korzyść płynącą z tych zajęć. Jeżeli do tej pory Twoja wiedza o architekturze był nikła to przy okazji narysowania tych wszystkich obiektów poprawisz ją znacząco. Praktycznie przerobimy każdy ważny styl.
– operowania ostrym światłem
– rysowania miękkich kształtów
– faktury materiałowej piaskowca
 
“Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Rysowanie faktur materiałowych i światła - Pawilon Niemiecki w Barcelonie - Mies van der Rohe

Pawilon Niemiecki to dzieło innego wybitnego architekta Miesa Van der Rohe. My w tym rysunku skoncentrujemy się na sednie w sztuce. Chodzi o to że każdy obrazek powinien mieć jakieś sedno. Dla początkującego rysownika będzie to warsztat. On chce po prostu ładnie coś narysować. Natomiast później zaczynają się tematy bardzie ambitne bo jak np. narysować “napięcie w architekturze”  Na tych zajęciach skoncentrujemy się na słowach Miesa “Postuluję szczerość materiału”. I właśnie tego się nauczysz. Architekt zastosował różne rodzaje kamienia w połączeniu ze stalą i szkłem. Twierdził, że nie powinno się imitować innego materiału niż faktycznie użytego.  Detal architektoniczny powinien być zwykłym detalem wynikającym z budowlanki. Jeszcze jeden cytat będzie przyświecał naszym działaniom – “Less is More”
Mniej znaczy więcej. Przyjdź a zobaczysz jak to realizujemy.
Projekt Paraboleum wykonany przez Macieja Nowickiego to projekt niezwykły. Śmiały i nowatorski. Otto Frei nazwał go nawet kamieniem milowym w dziejach architektury. Popatrz na jeszcze jedną korzyść płynącą z tych zajęć. Jeżeli do tej pory Twoja wiedza o architekturze był nikła to przy okazji narysowania tych wszystkich obiektów poprawisz ją znacząco. Praktycznie przerobimy każdy ważny styl.
– operowania ostrym światłem
– rysowania miękkich kształtów
– faktury materiałowej piaskowca
 
“Było super, bardzo intensywnie i wyczerpująco ale dzięki temu bardzo dużo się nauczyłam i to w krótkim czasie, naprawdę Warto !”  Ania Mokryńska

I drugi tydzień kursu rysowania architektury

Rysowanie wieżowca w perspektywie trójzbiegowej - Domin Tower - Varso Tower

Mamy to szczęście, że obok Szkoły rysunku Domin jest najwyższy wieżowiec w Polsce. My potocznie nazywamy go Domin Tower. Bo jak tłumaczymy jak dojść to mówimy – “Kieruj się na Domin Tower – ten najwyższy obiekt który widzisz” A ze wszystkich stron ten wieżowiec wygląda okazale. Zaprojektowany został przez Sir Normana Fostera. Jednego ze “Star Architects” A to nazwisko gwarantuje jakość architektoniczną. Nie będziemy jednak rysować go z okien czy z poziomu ulicy. To już 12 zajęcia – trzeba spróbować czegoś ekstra. Narysujemy go z lotu ptaka i w trzecim zbiegu. Bo jedenastu wcześniejszych lekcjach będziesz umieć tak dużo, że nie sprawi ci to kłopotu. A perspektywy trójzbiegowej warto się nauczyć. Zobaczysz jak to się potem przydaje.
 
Warto też już zainteresować się kursem wakacyjnym :
(kliknij w ten link)
 
 
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji O nas zapraszamy pod ten link : Kurs rysunku w Warszawie początkujący i zaawansowani
 
Opis kilku ciekawych rysunków :

Martwa natura ołówkiem

Prace tego typu to klasyka nauki rysunku. W pierwszym roku nauczania na każdym trymestrze jest przynajmniej raz. Ćwiczą ją zarówno początkujący jak i zaawansowani rysownicy . Przy czym Ci drudzy mają trudniejsze przedmioty. Ta martwa natura ołówkiem jest złożona z przedmiotów umiarkowanych. Mamy tu draperie czyli materiał (przedmiot łatwy). Mamy butelkę po winie – też raczej łatwy. Jest drewniany kufel. I normalnie byłby uznany za łatwy ale kiedy w perspektywie jest położony to jest średnio trudny. Jest też platerowany dzbanek. Jest on trudny szczególnie przez odbicia, które są na nim.

Rysunek zwierząt - kot narysowany ołówkiem

To znowu jest bardzo często wybierany motyw rysunkowy. Tu praca autorstwa Eweliny Kuczery. Autorka do mistrzostwa opanowała rysowanie zwierząt. Warto wejść na naszego Instagrama żeby zobaczyć jej niesamowitego zimorodka. (Dominowy Instagram to : domin_nauka_rysunku) Tego typu tematy wybierane są raczej przez młodszych użytkowników – uczniów podstawówki. Kandydaci na architekturę raczej go nie dotykają. Choć pojawia się on jako motyw Rysunków Trymestralnych. Lobby kociarskie od lat jest bardzo silne.

Nauka rysowania samochodów

Nie mniej wielu zwolenników ma rysowanie samochodów. Tu jeden z przykładów nauczania tej tematyki u nas w pracowni. Warto zwrócić uwagę na koła. Są poprawne w perspektywie. Mało osób bowiem wie że zdjęcia w necie są w przeważającej części zrobione obiektywem szerokokątnym. To powoduje, że tylne koło jest zwyczajowo za małe. Autor tej pracy sprostał zadaniu i narysował je dobrze. Wrażenie robi też doskonała umiejętność rysowania lakieru samochodowego. To jest wymagające!

Studium rysunkowe różnych obiektów

Rysunek Grześka Korniluka. Obecnie autor tej pracy jest już na poziomie wybitnym. Ale to mistrzostwo osiąga się poprzez rysowanie studium. Autor pracy nie cofał się przed żadną tematyką. Bo czegóż my tu nie mamy. Jest studium szkła – kieliszek. Jest kawałek deskorolki – można doszukać się elips. Głowa psa – wyżej był rysunek kota a lobby psiarskie też jest silne. A nade wszystko świetne operowanie ołówkiem.

Rysowanie pejzażu - kurs na architekturę krajobrazu

Kurs dla kandydatów na architekturę krajobrazu. Jest taki kierunek na SGGW. I jest bardzo chętnie wybierany. Tu mamy przykład rysunku krajobrazu naturalnego. Potem w pracy zawodowej architekci krajobrazu wykorzystują poszczególne elementy żeby pokazać swojemu klientowi wizualizację ogrodu. To bardzo cenna umiejętność. Szczególnie, że zrobienie tego w komputerze na poziomie zadowalającym jest piekielnie długie. Dobry rysownik zrobi to szybciej i gustowniej. Póki co … bo jak będzie za 10 lat ciężko powiedzieć.
Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish