Wakacyjny kurs rysunku

W przyjemny cieniu wieżowca Varso i w klimatyzowanych pomieszczeniach Szkoły Rysunku Domin rozpoczniesz swoją artystyczną przygodę. Z dala od upału jak w majowy rześki poranek i w super atmosferze. Będzie Ci u nas dobrze zupełnie jak na wyjeździe nad pachnące wybrzeże Bałtyku. Pamiętasz widok z gór – patrzysz w dal i widzisz na wiele kilometrów – a teraz nauczymy Cię to wszystko rysować.

Czas Trwania

Wakacyjny kurs rysunku został podzielony na tygodnie. Sam decydujesz w jakim tygodniu/tygodniach chciałbyś uczestniczyć w zajęciach.

Tydzień

Tydzień rysunkowy zaczyna się w poniedziałek i trwa do piątku. Rysujesz przez pięć dni w tygodniu, od godziny 10:00 do 14:00.

CZAS ROZPOCZĘCIA

Kurs startuje w każdy poniedziałek. Można zacząć w lipcu oraz w sierpniu. W przypadku wyboru wariantów dłuższych niż 1 tydzień, w każdym innym tygodniu czekają na Ciebie nowe tematy!

Wakacyjny Kurs Rysunku w Dominie

Nauczymy Cię tak rysować!
Wakacyjny Kurs Rysunku

Wakacyjny Kurs Rysunku zazwyczaj jest podzielony na 9 tygodni. Polecamy zapisać się na 2 lub 4 tygodnie! W dwa tygodnie można przerobić materiał z jednego trymestru. Cztery tygodnie to dwa trymestry! Możesz wybrać również tylko jeden tydzień i sprawdzić czy naprawdę polubisz naukę rysunku!

Wybierając wariant 2,4,6-tygodniowy dostajesz dodatkowo dostęp do platformy Video – gdzie nagrane są poszczególne ćwiczenia.

Wakacyjny Kurs Rysunku jest dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. W każde wakacje startują równe grupy podzielone według poziomu zaawansowania i wieku. Zajęcia są również podzielone pod względem tematyki, prowadzimy kursy:

 • Kurs rysunku hobbystyczny
 • Kurs na architekturę
 • Kurs artystyczny
 • Kurs Digital Painting
 • Kurs dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej

4 lekcje rysunku on-line - zobacz jak wygląda proces uczenia w naszej szkole rysunku

Klikając w poniższy przycisk przejdziesz na platformę rysunku on-line. Tam będziesz mógł zapisać się do newslettera. Wtedy dostaniesz kod dostępu do kursu rysunku on-line. Dzięki temu zobaczysz czego możesz się spodziewać na kursie rysunku w wakacje. Masz tam lekcje podstawowe gdzie tłumaczymy jak zachowuje się perspektywa oraz bardziej zaawansowane gdzie powstaje właściwy rysunek.

Dlaczego warto zdecydować się na wakacyjny kurs rysunku

😉 Tylko u nas 😉

Intensywnie i skutecznie

Program wakacyjnego kursu rysunku jest bardzo skuteczny, dzięki swojej intensywności. Uczestniczysz w zajęciach sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. W krótkich czasie można zdecydowanie poprawić umiejętności rysunkowe.

Elastyczny program

Wyjeżdżasz na wakacje i nie wiesz czy się zdecydować? Program Wakacyjnego Kursu Rysunku jest elastyczny, sam wybierasz tygodnie w których chciałbyś uczestniczyć w zajęciach! Nieobecności możesz również odrobić do końca sierpnia!

Rysunek - czy to to?

Wakacyjny Kurs Rysunku to idealna okazja do sprawdzenia swoich sił w rysunku! Jeżeli okaże się, że rysunek to właśnie TO, możesz kontynuować naukę w czasie roku szkolnego! A w przyszłości może będziesz architektem lub będziesz projektował gry, efekty specjalne?

Zapisz się

Najczęściej zadawane pytania

Pakiet 1 tydzień: 499 PLN

Pakiet 2 tygodnie: 899 PLN

Pakiet 3 tygodnie: 1329 PLN

Pakiet 4 tygodnie: 1599 PLN

Pakiet 4 tygodnie: 1949 PLN

Pakiet 4 tygodnie: 2149 PLN

Tydzień rysunkowy zaczyna się w poniedziałek i trwa do soboty. Rysujesz przez sześć dni w tygodniu, od godziny 10:00 do 14:00.

Jak najbardziej! Przedłużenie zapisu na kolejny tydzień nie powoduje zwiększenia ceny tygodnia! Co więcej, zyskuje się zniżkę obowiązującą przy wyborze większej liczby tygodni. Najbardziej opłacalny jest wariant czterotygodniowy ponieważ wtedy dostaje się gratis jeszcze jeden tydzień. Super oferta! Zobacz nasze pakiety niżej.

Oczywiście! Zobacz naszą ofertę kursów w zakładce “Kursy stacjonarne“.

Tak! Wakacyjny Kurs Rysunku jest dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. W każde wakacje startują równe grupy podzielone według poziomu zaawansowania i wieku. Zajęcia są również podzielone pod względem tematyki, prowadzimy kursy:

 • Kurs rysunku hobbystyczny
 • Kurs na architekturę
 • Kurs artystyczny
 • Kurs Digital Painting
 • Kurs dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej

Jak najbardziej można! Wyjeżdżasz na wakacje? Nie ma problemu! Sam wybierz tygodnie w których chciałbyś być na kursie.

 • Kurs rysunku hobbystyczny
 • Kurs na architekturę
 • Kurs artystyczny
 • Kurs Digital Painting
 • Kurs dla młodzieży z 7 i 8 klasy szkoły podstawowej

Domin posiada wiele filii w całej Polsce. W zakładce Kontakt znajdziesz informacje o lokalizacji naszych szkół.

Jedne zajęcia trwają 4 godziny. Od godziny 10:00 do 14:00.

Galeria prac uczestników kursu rysunku

Opinie naszych kursantów

Uczestnicy naszych kursów szczególnie cenią rodzinną atmosferę Domina. Wzajemne motywowanie się oraz klimat sprzyjający wspólnemu rysowaniu to kluczowe aspekty sukcesu naszych uczniów. Razem tworzymy rodzinę Domina. 

Cześć Wojtek. Również chciałabym podzielić się moimi wrażeniami z pięćdziesiątaków (Wakacyjny kurs rysunku Pięćdziesiątaki). W Dominie jestem od września. Starałam się pracować dobrze w ciągu roku szkolnego, ale różnie z tym bywało. Jakoś w zimę pojawił się temat pięćdziesiątaków. Z racji że moją grupę uczył Kacper Karpiński, zachęcał nas mocno do wzięcia w nich udziału. Na początku pomyślałam, że to nie dla mnie, nie wytrwam, a poza tym mieszkam za daleko (140km od Warszawy). Ale ta myśl nie dawała mi spokoju. Ludzie dostają się na wydział nawet po zwykłych zajęciach. Ale doszłam do wniosku że pięćdziesiątaki to coś innego, że nie chodzi tylko o to żeby się dostać. Chodzi o to żeby być naprawdę dobrym w tym co się robi, a przede wszystkim robić to co się KOCHA. To przecież takie oczywiste, a wcześniej tego nie dostrzegłam... Nie było tak trudno przekonać rodziców. Teraz mieszkam u wujka. I w tym momencie przeklinam tramwaj który się spóźnia, bo chciałabym już być w Dominie! Z całą pewnością mogę powiedzieć że są to najlepsze wakacje w moim życiu, i jestem niezmiernie szczęśliwa że do końca jeszcze dużo czasu pozdrawiam serdecznie, tramwaj już przyjechał więc jadę robić to co kocham najbardziej!
Magda Kowalska
Uczestniczka zajęć
Wojtek, chciałabym Ci jeszcze powiedzieć, że pokoje tematyczne to naprawdę zajebista sprawa ! Moje serce podbił pokój cienkopisowo-flamastrowy. Już ponad dwa tygodnie w nim przesiaduję. Jest tutaj najbardziej zajebista ekipa, codziennie. A Dominika Kubicka jest najmilszą osobą jaką poznałam. Podziwiam ją, i cieszę się że mogę pracować pod jej bystrym okiem. O ile wcześniej po prostu bałam się cienkopisów, głównie przez to że ciężko naprawiać swoje błędy, to teraz z czystą przyjemnością podchodzę do każdego rysunku. I już widzę mega poprawę. Dziękuję Ci za tak wiele możliwości!
Magda Kowalska
Kursantka
Poszłam do Domina na kurs rysunku hobby, bo po prostu lubiłam rysować. Teraz mija drugi rok jak tu jestem. Ze zwykłego "lubienia " przerodziło się to w codzienną pracę nad rozwijaniem pasji. Łatwiej mi jest teraz dostrzec własne błędy w rysunku lub to, ze coś po prostu się w nim "nie zgadza". Nauczyłam się też -i na każdych zajęciach się uczę- nie tylko teorii rysunku, ale tez zabiegów, po których zastosowaniu rysunek jest bardziej lekki, czytelny i przekonujący. Wszystko dzięki dużej ilości materiałów, dodatkowych zajęć, robieniu zadań domowych i świetnym prowadzącym. Naprawdę każdemu serdecznie Domina polecam!
Weronika Roemer
Wakacyjny kurs rysunku w Dominie wspominam jako najlepsze wakacje w życiu. Niesamowite jest jak dużo można się nauczyć w tak krótkim, a jednocześnie tak intensywnym czasie. Dzieje się to między innymi za sprawą tego, że wszystko sprzyja rozwojowi- czas, atmosfera i ludzie. Najbardziej uwielbiałam plenery i taką beztroskę, która temu wszystkiemu towarzyszy. Niczym nie trzeba było się martwić, bo wiadomo, że jak coś nie będzie wychodziło, to prowadzący zawsze pomogą. Po wakacjach, kiedy porównałam rysunki z pierwszego dnia i z ostatniego, widziałam ogromny postęp. Ale wakacyjny kurs rysunku w pracowni to też rozwój intelektualny, możliwość poznania świetnych ludzi i zawiązania przyjaźni. Był to też czas, kiedy zrozumiałam że, naprawdę kocham rysować i chce to robić. I nadal jest to aktualne. - Natia
Natalia Rajchel
KURSANTKA 2016
Dzień dobry, Przyszłam na Kurs rysunku do Domina rok temu z wielkim zaangażowaniem i nadzieją, że dzięki temu dobrze przygotuje się do egzaminu wstępnego na architekturę. W zasadzie lepiej nie mogłam trafić, ponieważ zajęcia są prowadzone w taki sposób, że nikt nie czuje się zmuszony do pracy, bądź pod jakąś presją. Każdy po prostu robi to co lubi - rysuje! Zanim się obejrzałam moje rysunki zaczęły nabierać jakości a rysowanie sprawiać coraz więcej radochy. Poza zajęciami rejsowymi kursanci mają pełny dostęp do pracowni, co sprawia że można się tam naprawdę zadomowić i oddać pracy. Dodatkowo dostępna jest pełna gama wydarzeń i prowadzący stawiają mnóstwo wyzwań, które sprawiają, że nauka rysunk nie jest tylko hobby ale staje się ważną częścią życia. Poza tym poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi podzielających moją pasję i jestem jeszcze bardziej pewna kierunku który sobie wybrałam. Polecam Domin każdemu!
Natalia Dominiak

RYSUJ Z ZESTAWAMI DOMINA

Rysunkowy plener wakacyjny

Nasi Partnerzy

Jeszcze 4 powody dla których warto zapisać się do Domina na wakacyjny kurs rysunku

😉 Tylko w Szkole Rysunku Domin 😉

Organizujemy koronę plenerów

Domin to rodzina, a nasze filie znajdują się w całej Polsce! Możesz pojechać do innego miasta i przyjść do jednej z naszych filii, żeby sobie porysować! Ponadto, możesz rysować w plenerach poleconych przez szefów filii!

Organizujemy Dominiady

Czyli wyjazdy plenerowe zagraniczne podczas których, pod okiem prowadzących, zwiedzisz oraz narysujesz prace największych artystów oraz architektów w dziejach! Wspaniała przygoda!

Mnóstwo dodatkowych tutoriali

Oprócz zajęć Ogólnego Kursu rysunkowego, chciałbyś rozwijać równolegle swoją pasję? W Dominie przygotowaliśmy mnóstwo dodatkowych tutoriali tematycznych! Sięgnij po swoje marzenia z Rodziną Domina!

rodzina domina

Super atmosfera na zajęciach to nasi uczniowie wskazują jako wartość numer jeden! Tworzymy Rodzinę Domina– z resztą tylko popatrz na tych wiele uśmiechniętych twarzy! Poniżej link do grupy na Fb – nie tylko dla uczniów i absolwentów ale i dla gorących sympatyków Szkoły Rysunku Domin

cennik szkoły rysunku domin

I Tydzień

Na sprawdzenie jak jest.
PLN 499 za tydzień
 • 5 dni nauki
 • 20 godzin
 • 24,95 PLN za godzinę
 • Otrzymujesz dostęp do kursu akwareli on-line na portalu akwarela.eu

II Tygodnie

Najczęściej wybierane
PLN-998
PLN 899 za dwa tygodnie
 • 10 dni nauki
 • 40 godzin
 • 22,50 PLN za godzinę
 • Cały trymestr
 • Oszczędzasz 100 zł - to jak 40 puszek Coca-Coli 🙂
 • Dostajesz dostęp do platformy z kursami on-line cz.1 - wszystkie ćwiczenia możesz
Popularne

III Tygodnie

Dobra cena!
PLN-1497
PLN 1329 za trzy tygodnie
 • 15 dni nauki
 • 60 godzin
 • 22,15 PLN za godzinę
 • Oszczędzasz 168 zł - to jak 67 puszek Coca-Coli 🙂

IV Tygodnie

dodatkowo 2 części kursu on-line
PLN-1996
PLN 1599 za cztery tygodnie
 • 20 dni nauki
 • 80 godzin
 • 20,00 PLN za godzinę
 • Dwa pełne trymestry
 • Najkorzystniejsza oferta
 • Oszczędzasz 397 zł - to jak 168 puszek Coca-Coli 🙂
 • Dostajesz dostęp do platformy z kursami on-line cz.2 - wszystkie ćwiczenia możesz
korzystne !

V Tygodni

Jesteś cały miesiąc - mnóstwo fajnej nauki!
PLN-2495
PLN 1949 za pięć tygodni
 • 25 dni nauki
 • 100 godzin
 • 19,49 PLN za godzinę
 • Cały miesiąc fantastycznego rysowania
 • Oszczędzasz 100 zł - to jak 40 puszek Coca-Coli 🙂

VI Tygodni

Dodatkowo 3 części kursu on-line
PLN-2994
PLN 2149 za sześć tygodni
 • 30 dni nauki
 • 120 godzin
 • 17,90 PLN za godzinę
 • Oszczędzasz 845 zł - to jak 338 puszek Coca-Coli 🙂 lub 40 BigMaców
 • Dostajesz dostęp do platformy z kursami on-line cz.3 - wszystkie ćwiczenia możesz
 • Dostajesz unikalną maskotkę Domina - Bobina
full wypas

PROGRAM WAKACYJNEGO KURSU RYSUNKU

PERSPEKTYWA

Nasz kurs rysunku opiera się na widzeniu przestrzeni i kreatywności. Na pierwszych lekcjach uczymy zasad widzenia i jak przekłada się to na perspektywę. Omawiamy szczegółowo zupełne podstawy. Tak żeby każdy je zrozumiał. Wsparciem tej części zajęć jest wdrożenie indeksów zaliczeniowych. Jest to zestaw prac domowych które trzeba wykonać. Wiele lekcji prowadzimy metodą stopianową. Co daje bardzo dobre efekty nauczania. Już od samego początku nie koncentrujemy się tylko na rysowaniu ale i na zrozumieniu co się rysuje. Model zajęć jest następujący :

 • Prowadzący wyjaśnia na tablicy pierwsze ćwiczenie
 • Uczestnicy podczas nauki rysunku pracują metodą krok po kroku
 • Po wytłumaczeniu zadania nauczyciel podchodzi do każdego ucznia robiąc mu korektę
 • Jeżeli trzeba, cierpliwie powtarza ćwiczenie aż do skutku.
 • Na koniec lekcji zadawana jest praca domowa. Mamy specjalny system dzięki któremu łatwiej jest naszym podopiecznym zmobilizować się do rysowania
 • Na kolejnych zajęciach jest sprawdzane co dany uczeń zrobił. Im więcej zrobi tym więcej czasu prowadzącego ma dla siebie.
 • W ciągu tygodnia funkcjonuje u nas Wolna Pracownia. W tym czasie można przyjść i ćwiczyć pod okiem prowadzącego zagadnienia z ostatniej lekcji. Wolna Pracownia jest wliczona w cenę kursu i nic dodatkowo się nie dopłaca. Ta forma lekcji cieszy się bardzo dużym uznaniem i wiele osób z niej korzysta. Z naszej strony wymaga to odpowiedniej ilości miejsca ale z ty akurat problemu nie mamy.

Rysowanie drzew i przyrody

Już na samym początku kursu mamy ten temat. A to dlatego, że we wrześniu kiedy jest jeszcze ciepło można jeszcze wyjść i porysować zieleń z natury. Pod pojęciem “zieleń” mamy na myśli całość problemów związanych z rysowaniem krajobrazu. A wiec są tu tematy typu “Rysowanie drzewa” jak również “Przestrzeń parku z drzewami i krzewami”. Te lekcje szczególnie są przydatne osobom, które wybierają się na Architekturę Krajobrazu SGGW. Warto też zapoznać się z naszymi propozycjami dotyczącymi rysowania w plenerze ( <– kliknij ten link na niebiesko) Ponad 80% uczestników naszego kursu rysunku zakochuje się w tej metodzie artystycznej. Wiesz … ciepło, śwież powietrze , piękne widoki-  aż chce się rysować.  Czasami pogoda nie pozwala na rysowanie z natury nawet we Wrześniu dlatego wtedy bazujemy tylko na wykładzie który jest na lekcji.

Światłocień i światło w rysunku

To rozległy temat ale niezwykle ważny. My podchodzimy do niego na dwa sposoby:

 • Światłocień rozumiany w sposób analityczny gdzie rozbijamy go na trzy składowe – cień rzucony i cień własny oraz światło
 • Światłocień artystyczny – czyli bazowanie na tym co widać.

Światłocień analityczny jest trudny. Wymaga od nas dużej wyrozumiałości. A to oznacza, że czasami musimy te zagadnienia tłumaczyć nawet po kilkanaście razy. I robimy to. Wiemy doskonale jak bardzo to właśnie te ćwiczenia rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Jesteśmy pewni , że każdego można tego nauczyć. Jedni potrzebują więcej czasu inni mniej. Nie na darmo naszym mottem jest “Każdego nauczymy rysować”  oraz “talent nie istnieje” W tym miejscu znów przychodzi nam metoda stopianowa.
Jeżeli chodzi o światłocień w rozumieniu artystycznym to jest dużo łatwiejszy. Przy tych ćwiczeniach zwracamy uwagę na to jaki światłocień wystąpił. Wtedy go rysujemy. W obrębie pracowni głównie dzieje się to na martwych naturach. Na tych lekcjach po raz pierwszy pojawiają się takie pojęcia jak percepcja i postrzeganie.

Martwa natura - klasyka nauki rysunku.

Na każdym szanującym się kursie rysunku jest ten temat. Rozumienia przestrzeni uczymy tu na bazie obserwacji. Interesuje nas jednak analiza struktur wewnętrznych. Mamy takie zdanie której jest na pierwszy rzut oka nie do przełknięcia – “kształtowanie formy poprzez analizę struktur wewnętrznych. Ale nie stosujemy tego nazewnictwa bo wszyscy by nam uciekli 😉  W skrócie – rysujemy nie tylko to co jest widzialne ale i to co jest z tyłu i zasłonięte. To bardzo rozwija myślenie przestrzenne.

W programie mamy kilka martwych natur. Na trymestrze jesiennym dbamy przede wszystkim o perspektywę i proporcję. W martwych naturach z trymestru zimowego oraz wiosennego dochodzą faktury materiałowe.  Uczymy jak oddawać w rysunku: szkło, drewno, draperię , kamień, metal oraz inne.

Użyliśmy tu słowa draperia a to oznacza u nas materiał ułożony w fałdy. Tema, który już od czasu renesansu jest podstawowym w nauce przyszłych twórców.
Podczas uczenia martwych natur oddzielnym zagadnieniem jest mierzenie z natury. Przydaje się ono zarówno w studiu jaki w plenerze.

Nauka zagadnień 3d

Na naszych zajęciach z rysunku jest cała masa dzieci i młodzieży którzy marzą o jakimś kierunku artystycznym powiązanym z czuciem 3D. Są to wszelkiej maści studia architektoniczne i przestrzenne:

 1. Wydziały architektury na politechnice
 2. Wyższe szkoły architektoniczne prywatne (np. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania która ma bardzo przyjazny wydział architektury)
 3. Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
 4. Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych
 5. Wnętrza na Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (absolwenci tej uczelni bardzo sobie chwalą te studia)
 6. Wzornictwo Przemysłowe – to jest kierunek który wybitnie potrzebuję widzenia przestrzeni – tam każdy milimetr ma znaczenia
 7. Concept Art – to tu powstają koncepty do gier komputerowych i filmów – liderem w tej branży jest jednak creativity.pl które ma świetne osiągnięcia. Kiedy piszemy ten tekst Oni właśnie pracują nad koncepcją do kolejnej wielkiej produkcji hollywoodzkiej. Świat jeszcze o nich usłyszy !

Nauka rysunku maszyn i samochodów.

Obie te formy pojawiają się względnie późno bo dopiero od trymestru zimowego. Jest to spowodowane tym, że wymagają już dość znacznych umiejętności. W przypadku samochodów taką główną trudnością jest rysowanie nawarstwiających się elips w kole.  Potem umiejętność pokazania błysku na lakierze. Natomiast prawdziwym wyzwaniem jest rysowanie obłych kształtów samochodów. Dlatego w obrębie tej tematyki mamy dwie lekcje. Na jednej rysujemy samochód stary – bardziej kanciasty. Na drugiej opływowy gdzie nie ma punktów zaczepień.

Przez wiele lat w Pracowni Domin wykształciliśmy świetny program dzięki zaangażowaniu takich nauczycieli jak: Konrad Kędzierski, Piotr Krzyczkowski czy Artem Trembach.
Na wyższych latach dochodzą jeszcze rysunki maszyn takich jak spychacz, czołg czy samoloty.

Rysowanie rzeczy z tyłu i niewidocznych fajnie widać na tych tutorialach rysunkowych do ściągnięcia za darmo – Tutorial do rysowania samochodu. Można zobaczyć na nim, że tylne, czwarte koło jest całkowicie zasłonięte. Rysujący je Grzesiek Korniluk jednak narysował je starannie tak żeby oddać perspektywę. Taka forma nauki pozwala w przyszłości ustawić samochód w dowolnej przestrzeni tak jak my chcemy a nie jak jest na zdjęciu. Osoba, która tylko przerysowuje zdjęcia już sobie z tym nie poradzi.

Nauka rysowania brył. Bryły platońskie - tylko pięć ale jakże ważne.

Brył platońskich jest tylko pięć. Oto kompletna lista:

 • czworościan foremny – ścianą jest trójką równoboczny
 • sześcian – ściana kwadratowa – żadna inna bryła nie składa się z takich ścian
 • ośmiościan foremny – trójką równoboczny
 • dwunastościan foremny – pięciokąt foremny – najbardziej magiczna ze wszystkich w tym zestawieniu
 • dwudziestościan foremny – trójkąt równoboczny – niby ścian ma więcej niż poprzednik, ale rysunkowo jest dużo łatwiejszy

To dwunastościan foremny najbardziej rozwija. Jego ściany to pięciokąty foremne. W połączeniu z kątami między nimi stanowi nie lada wyzwanie. Jak ktoś przejdzie dwunastościan foremny to bardzo rośnie mu wyczucie przestrzeni. Uczymy go taką metodą , żeby każdy go miał.
Niesamowite są zależności pomiędzy tymi bryłami. Tym zajmujemy się jednak już w obrębie zajęć darmowych w naszej pracowni.

Rysowanie postaci ludzkiej

Żeby rysować postać ludzką nie trzeba mieć podstaw perspektywy. W zasadzie są cztery typy zajęć od których kurs można rozpocząć:

 • Martwa natura – bo tu perspektywę widać i nie trzeba jej wyjaśniać
 • Podstawy perspektywy – od tego zaczynamy tradycyjnie
 • Zieleń i drzewa – bo one też nie potrzebują żadnej wcześniejszej lekcji
 • Postać ludzka – bo też perspektywa jest tu zbędna.

Postać ludzką rysuje się na początku z natury. I znów tu największą rolę odgrywa obserwacja. No i umiejętność mierzenia – ale to już kursant zna z lekcji wcześniejszych. W obrębie zajęć poznajemy Kanon Polikleta. Warto go znać choć przydaje się on tylko przy postaci stojącej. No i może trochę przy siedzącej.
Twórcy przestrzeni nie potrzebują jednak postaci na dużych formatach tak jak kandydaci na malarstwo czy grafikę. Dla osób zajmujących się szeroko rozumianym designem postać jest potrzebna w głównej mierze jako miara do projektu.
I tak na przykład Wzornictwo Przemysłowe często dodaje dłoń gdy chce pokazać jak zaprojektowany przedmiot działa. Kandydaci na architekturę wrysowują postać jako pokazanie skali.

Oczywiście postać sztalugowa oraz portret też się u nas pojawia ale jako zajęcia fakultatywne.

Rysowanie architektury

W tej materii bardzo się specjalizujemy. To w końcu na naszym kursie wypracowaliśmy coś co nazywa się Złota Dekada. Przez dziesięć lat to od nas była najlepsza osoba na egzaminie wstępnym na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. (Stąd skrót WAPW – bardzo często można go spotkać, co ciekawe studenci i absolwenci potocznie mówią “Wydział” i zawsze na myśli mają Wydział Architkektury)

 

Już wiele lat temu podstawowym tematem są tzw Jerzmanki. Gotycki kościół ze Śląska. Uczymy go składając z brył prostych. Jest to kulminacja zajęć z perspektywy.

 

Mamy też rozwinięcie zajęć z rysowania architektury – Archimistrz. Zajęcia te są w ramach Wolnej Pracowni. Na nich wędrujemy z rysunkiem przez epoki i style. Czyli uczeń nie dość że ćwiczy rysunek to jeszcze świadomość jak budowało się w latach ubiegłych.

Techniki rysunkowe, których nauczamy

Jest jeszcze jedna wybitna korzyść tych zajęć poznanie wielu technik. Oto lista wszystkich technik jakich tam uczymy:

 • ołówek
 • mielony grafit – tzw. Wycieruch
 • kredka
 • sangwina
 • węgiel
 • flamaster
 • flamastry w różnych odcieniach
 • cienkopis
 • pióro
 • patyk maczany w tuszu
 • stalówka
 • długopis
 • kawa rozpuszczalna! – powaga , tym też można rysować

Akwareli w tym spisie nie ma ponieważ używamy jej na dedykowanych tej technice lekcjach.

Nasza Lokalizacja - Jesteśmy centralnie w centrum!

No już lepszej lokalizacji to się nie da. Drzwi w drzwi jesteśmy z najwyższym wieżowcem w Warszawie – Varso. My wewnętrznie nazywamy go Domin Tower. Jak będziesz się na niego kierować to trafisz do nas. Jesteśmy dobrymi sąsiadami 🙂 A dokładnie na rogu Chmielnej i Jana Pawła. Na przeciwko nas są Złote Tarasy i Dworzec Warszawa Centralna Psssst! Tajemnica! Przenieśliśmy się tu bo mamy na rogu najlepszy kebab w mieście! A szef lubi. Ale o tym cicho 😉

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish