nawyk 40 days in a row

40 days in a row

Nawyk, dobry nawyk to cenna rzecz. Mamy taki w życiu – prawie wszyscy – myjemy zęby przed snem. Nie wykonanie tej czynności powoduje, że nie możemy położyć się spać. A czy chciałbyś mieć nawyk codziennego rysowania? Takim działaniem jest 40 days in a row.

Zbieranie badgy, naklejek, emblematów

Któż z nas nie zbierał w grach komputerowych różnego rodzaju osiągnięć? Ja piszący ten artykuł zbierałem … i zbieram. Ale na dobrą sprawę mam świadomość, że to jest nic nie warte. A jednak za każdym razem kiedy odpalam grę to o tym zapominam.

Metoda 40 days in a row wykorzystuje całą masę zjawisk psychologicznych. O niektórych napiszę tutaj ale o większości nie. Bo celem tego artykułu jak również i Twoim jest wykształcić nowy nawyk.

Najpierw my kształtujemy nawyki potem nawyki kształtują nas

To jest jedna z tych idei która zbudowała 40 days in a row.

Z tymi nawykami to trzeba bardzo ostrożnie. Trzeba świadomie wybierać od kogo i jaki nawyk przejmujemy. Przykładem niech będzie nauka rysunku. Jeżeli na samym początku Twojej edukacji artystycznej napotkasz kogoś kto Cię uczy to wiedz, że stworzy Ci schemat działania. Jeżeli potem będziesz działał wg jego wzorców to utrwalisz ten schemat. A po 10 latach będzie prawie nie do wyrwania z głowy. A im bardziej w czas tym coraz ciężej.

Historia 40 days in a row

Przyglądałem się jak moja córka gra. Z wypiekami na policzkach realizowała kolejne misje. W wolnej chwili odkryłem jak producenci gier uzależniają graczy właśnie tymi misjami. Jedną z nich było codzienne odebranie nagrody. Wystarczył jeden opuszczony dzień i wszystko przepadało – trzeba było zaczynać od nowa. Straszna manipulacja. Nieświadome dzieci uzależniały się otwierając jakieś kuferki zupełnie nieświadomie.

Po pewnym czasie widziałem, że moja córka pierwszą czynnością dnia ustawiła wejście w grę i odebranie bonusów. Tam pojawiały się kolejne manipulacje.

Manipulacja a nakłanianie

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish