studia artystyczne przykłady

Studia artystyczne – co można po nich robić

Studia artystyczne – dla wielu osób to jedyna droga. Jest to jednak pojęcie bardzo szerokie bo zalicza się do tego malarstwo, rzeźbę, ale projektowanie designerskie, fashion-design czy digital painting. Tak naprawdę każdy typ osobowości może zostać artystą. Osoby o duszy artystycznej chętniej wybiorą malarstwo i kto wie może tak jak Gerhard Rihter będą zarabiać 30 .000.000 EUR za jedno płótno. Osoby bardziej ścisłe odnajdą się we wzornictwie przemysłowym – zaprojektują samochód czy telefon.  Niektórych wezwie concept art i zaprojektują postacie do kolejnej części Gwiezdnych Wojen. Niżej w artykule opiszę Ci historię Polki która to robi.  A na koniec bardzo prężny i przyszłościowy dział IT powiązany z grafiką komputerową.

Studia artystyczne  – lista najciekawszych zawodów które możesz po nich robić

Studia artystyczne to bardzo głębokie pojęcie. Można je realizować na uczelniach państwowych czy takich jak School of Form w Poznaniu, PJWSTK w Warszawie. Jest też opcja w ogóle pominięcia studiów np. gdy ktoś chciałby zostać tatuatorem. Oddzielnych studiów z tego nie ma i trzeba robić to na własną ręka. I to właśnie od tej propozycji zaczniemy.

Tatuator – zawód lekki łatwy i przyjemny i za duże pieniądze

Sztuka jak każdy dziedzina gospodarki rządzi się prawem popytu i podaży. Pracowity tatuator wyciąga na rękę w dużym mieście kilkanaście tysięcy złotych. A jeżeli masz jeszcze renomę międzynarodową i jeździsz na sesje zagraniczne to nawet dodatkowo drugie tyle. Zapotrzebowanie na tatuaże jest olbrzymie. Rynek wchłania każdą ilość twórców.

Za wykonanie tatuażu typu rękaw trzeba zapłacić 2500-4000 zł. Niech połowa z tej kwoty idzie dla studia a połowa dla artysty.

Nie ważne czy Ci się tatuaże podobają czy nie – rynek jest i oferuje naprawdę dużo.

Jak należy przygotować się do bycia tatuatorem:

  1. Musisz nauczyć się podstaw rysunku ogólnego – można to zrobić na wielu kursach rysunkowych
  2. Następnie skoncentrować się na rysunku tatuatorskim – wykonuje się go tuszami – zobacz przykład lub w aplikacji Procreate
  3. Kiedy już umiesz względnie dobrze rysować równolegle rozpoczynasz wstępne tatuowanie – na nodze świni. Powaga. Kupuje się świeże świńskie nogi i ćwiczy się na takiej skórze.
  4. Kiedy już dojdziesz do poziomu że wychodzi Ci to dobrze zgłaszasz się na praktyki do studia tatuatorskiego
  5. Na początek będziesz dostawał pierdółki – napis w jednym kolorze, oko, łezkę
  6. Po czasie szef zacznie dawać Ci większe zlecenia i tak nabierzesz wprawę

Malarz – artystyczny zawód podstawowy

W zasadzie od tego powinno się zacząć pisanie tego poradnika. Nie mniej w obecnych czasach hajs jest ważny i musi się zgadzać. A z malarstwem jest różnie.  O tym czy będziesz na malarstwie zarabiać dużo czy mało nie decyduje jak dobrze malujesz ale kilka innych zagadnień. Liczy się zbudowanie marki osobistej. Kiedyś nazywano to budowaniem nazwiska. A czy na malarstwie można zarobić krocie? Można! Tutaj konkretny przypadek konkretnego człowieka.

Jak odnieść sukces w malarstwie na przykładzie Tytusa Brzozowskiego

Tytus Brzozowski uczęszczał na kurs do Szkoły Rysunku Domin w latach 2003-2005. Potem był w niej wykładowcą od malarstwa akwarelowego.

Jak zbudować markę osobistą

Malarstwo przez wielkie M – Gerhard Shreder – postaw sobie cel!

Biżuteria artystyczna

Concept art i Game Dev – to się nigdy nie zdewaluuje

Rzeźba – klasyczna czy w Blenderze?

Grafiki typu Flat i info grafiki

 

A co jeżeli nie mogę sobie pozwolić na kurs rysunku w dużym mieście?

Są dwa rozwiązania tego problemu:

  1.  Wykupić sobie lekcje rysunku on-line na platformie Olado. Są tanie i możesz wybrać sobie to co chcesz.  Dostęp masz wtedy bezterminowy i możesz uprawiać naukę rysunku u siebie w domu.
  2. Potem zapisać się na jakiś wakacyjny kurs rysunku lub kurs rysunku w ferie zimowe i dać do korekty prowadzącemu. Dzięki temu dowiesz się co masz do poprawy. Można też umówić się na indywidulane lekcje rysunku kiedy zrobisz już jakąś część materiału. Opieka mentora jest wskazana żeby mógł Cię naprowadzić na właściwe tory.

Najważniejsze jest jednak to żeby wzmacniać w sobie samodyscyplinę o którą bardzo ciężko.

 

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish