Zeszyt z HAP – 7 porad ułatwiających i przyspieszających rysowanie.

Zeszyt z HAP to zbiór rysunków wykonywanych podczas ćwiczeń na WAPW. Pod koniec semestru jest oceniany. Jeśli na bieżąco nie prowadzisz notatek, może być trudno je nadrobić.

Chciałbyś studiować architekturę w Warszawie? Zobacz jak wygląda Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej z perspektywy studentów. To najbardziej wiarygodne źródło informacji z pierwszej ręki:

https://domin.pl/wapw-wydzial-architektury-politechniki-warszawskiej-oczami-studentow/

 

 

Table of Contents

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zeszyt z HAP - jak wygląda?

Szczerze, gdy dowiedziałam się o notowaniu podczas zajęć w formie rysunkowej, byłam przerażona. Niestety studia zaczęłam w pandemii, więc moje doświadczenie jest zubożone. Pierwsze plany miast miałam okazję rysować na Wydziale w ramach Historii Budowy Miast (HBM). Jest to nie lada wyzwanie, aby nadążyć z notowaniem mnóstwa wiedzy, przekazywanej przez prowadzącą i jednocześnie narysować zrozumiale to, co wyświetla. Ale z każdym kolejnym podejściem staje się to prostsze.

Popandemiczny powrót na Wydział zaowocował tym, że przed każdymi ćwiczeniami z HAPu otrzymywaliśmy prezentację z rysunkami, opisami i zdjęciami (czyli całym niezbędnym materiałem). Mieliśmy zatem wcześniej przygotowywać sobie podrysy budynków do omówienia. Chodziło o to, aby przyspieszyć pracę, ale zeszyt z HAPu budować na zajęciach. Wykładowczyni robiła korekty i dawała wskazówki, jak powinny wyglądać poszczególne szkice. 

Oczywiście można było wykonać gotowe rysunki w domu, do których później jedynie dodawało się notatki. Prowadząca również je sprawdzała.

 

Zeszyt z HAP - trochę formalności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Zawartość przełącznika
Zawartość przełącznika

Zeszyt z HAP - moja metoda

Najbardziej komfortowo czułam się, gdy zdołałam przygotować rysunki w zeszycie z HAPu przed zajęciami. Wtedy na spokojnie mogłam robić notatki i poprawić błędy po korekcie. 

Starałam się mierzyć, tak, aby w miarę dokładnie odwzorowywać proporcje. Niektóre, bardziej skomplikowane rysunki wymagały większej precyzji.

Z perspektywy czasu myślę, że mogłabym lepiej podejść do pracy nad zeszytem z HAPu, żeby była jeszcze bardziej efektywna. Na całe szczęście jednak nie wpakowałam się w morze zaległych rysunków.

1. Podejdź do notowania w zeszycie z HAPu na luzie.

..

2. Bądź rozrysowany.

DARMOWY KURS RYSUNKU DEMO

Wystarczy jedno kliknięcie, a będziesz cieszyć się ponad 3-godzinną nauką rysowania bez wychodzenia z domu.

3. Prowadź zeszyt z HAPu regularnie.

4. Traktuj zeszyt z HAPu jako personalny notatnik.

… nie jak dopieszczony za wszelką cenę zbiór rysunków

Zeszyt z HAP - plusy i minusy

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish