jak chcesz znajdziesz sposób, jak nie chcesz znajdziesz powód

Nie da się! … jest zimno, marzną ręce, … po prostu nie da się!

A jednak …

Na zdjęciu plener w środku zimy. Znalazłem sposób – dogadałem się z kierownictwem wieżowca Cosmopolitan i na 42 piętrze zrobiliśmy plener w styczniu. Baaaa … nawet przyjechali ludzie z Katowic, Łodzi, Lublina i Poznania!

Ten cytat jest naszą wizytówką. Jest jednym z najważniejszych postulatów Szkoły Rysunku Domin. Tak działaj! Zawsze szukaj sposobu!

jak chcesz znajdziesz sposób jak nie chcesz znajdziesz powód
Plener na 42 piętrze wieżowca Cosmopolitan

aquila non captat moscas

Jesteśmy ambitni – mierzymy wysoko!

Aquila non captat moscas! 

Orzeł nie łapie much!

Jeżeli jesteś w Dominie to wymagamy od Ciebie żebyś mierzył wysoko. Na zdjęciu masz dom Macieja Beczaka naszego pierwszego ucznia. Ten dom prezentowany jest na światowym portalu ArchDaily. Być tam to olbrzymi prestiż. Już wtedy w 1994 roku wymagałem od Maćka żeby mierzył wysoko!

Dlatego też przez ostatnie 20 lat aż 15 razy pierwsza osoba na egzaminie na Architekturę była z Domina!

Uczę się więc popełniam błędy

… ale jednocześnie dajemy Ci mnóstwo przestrzeni na popełnianie błędów! Ten cytat właśnie o tym mówi. 

Nie obawiaj się że Ci nie wyjdzie, obawiaj się że nie zaczniesz

Który ty raz żyjesz - skąd miałeś to wiedzieć

Dies diem nocet

Porównuj się do siebie z dnia poprzedniego

Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku

To motto szczególnie brzmi dobrze teraz. Kiedy i Domin i jego pierwsi uczniowie przebyli już całą drogę.  Masz przed sobą zdjęcie z początków naszej pracowni.

Zdjęcie przedstawia grupę kursantów na zajęciach z historii architektury. Dla nich był to początek drogi w architekturze. Pierwsze kroki. Uczyli się czym jest peripteros, triady witruwiańskiej czy pięciu zasad architektury Le Corbusiera.

Teraz prawie wszyscy działają w architekturze. Jedna osoba jest tu szczególnie ważna do pełnego “succes story” – Szczepan. Nie tylko dostał się na architekturę ale założył jedno z najlepszych biur architektonicznych w Polsce – WXCA. Obecnie dla młodych architektów praca u nich jest dużym wyróżnieniem.

Ty też zaczynasz właśnie pierwszy krok a my wiemy jak Ci pomóc!

Nie liczy się różdżka liczy się czarodziej

Poznaj siebie - gnothi seauton

To właśnie te słowa wykute były na frontonie świątyni w Delfach

W.U.S.

hymn domina? - "wiara, siła, męstwo" - Luxtorpeda

To piękna piosenka Luxtorpedy.

Obejrzyj proszę Video zamieszczone tutaj.  

Przez lata prowadzenia kursów rysunków widziałem, że większość osób już doświadczyła “życia” i bywa pokaleczona … niekoniecznie fizycznie.

Mimo to dajemy radę i działamy!

WIARA, SIŁA, MĘSTWO!

TALENT NIE ISTNIEJE!

7 zasad nauki rysunku, dzięki którym staniesz się mistrzem rysunku!

Rysunek jest twoją pasją? A może marzą Ci się studia architektoniczne lub ASP? Mamy dla Ciebie doskonałe wieści! Talent nie istnieje, serce i pasja to wszystko czego potrzebujesz, żeby nauczyć się rysować! Starą zasadą głoszoną na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej jest – „Konia można nuczyć  rysować – tylko koń musi chcieć”. W nauce rysunku nie chodzi o talent czy specjalne predyspozycje. Dowiesz się jak zdobyć mistrzowskie umiejętności poprzez poznanie 7 zasad nauki rysunku!

ZASADA #1 | NAUCZ SIĘ PODSTAW RYSUNKU

Rozejrzyj się dookoła! Wszystkie przedmioty, które widzisz składają się z brył znajdujących się w przestrzeni trójwymiarowej.  Jednym z kluczowych elementów sukcesu w nauce rysunku jest opanowanie podstaw rysunku!

Perspektywa to dla ciebie czarna magia? Nie wiesz jak poprawnie konstruować bryły, a o elipsach lepiej nie mówić? W szkole rysunku Domin dokładnie omawiamy wszystkie aspekty związane z podstawami rysunku! Zawsze proś o korektę! Każdy popełnia błędy, Twoim celem jest stałe podnoszenie umiejętności, co osiągniesz poprzez korektę swoich rysunków. 

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

ZASADA #2 | UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Co łączy autorów tych rysunków? Wszyscy chodzili na lekcje rysunku do Domina! Ucząc się od najlepszych masz pewność, że poznajesz poprawne techniki rysowania, a Twoje błędy rysunkowe zostaną natychmiast wychwycone. Korekta rysunków przez prowadzącego sprawi, że Twój poziom stale będziesz się podnosił!

Nauka rysunku to proces długotrwały, od samego początku ucz się poprawnego rysowania  pod okiem mentora, a na pewno osiągniesz wysoki poziom!

PRACE NASZYCH KURSANTÓW. i TY MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ TAK RYSOWAĆ

ZASADA #3 | MARZENIA SAME SIĘ NIE SPEŁNIĄ

Widzisz rysunki znajdujące się obok? Obydwa zostały narysowane przez jedną z naszych kursantek! Martynie bardzo zależało na nauce rysunku, stale poprawiała technikę oraz rozwijała umiejętności.

Podążaj za swoją pasją, wykaż się cierpliwością, regularnie rysuj, pokazuj swoje prace prowadzącym, którzy dokonają dokładnej korekty, a efekty na pewno już wkrótce będą widoczne!

Ciągle brakuje Ci czasu? To wymówka! Budowanie odpowiednich nawyków to jeden z najważniejszych elementów sukcesu. Wyznacz sobie cele – pamiętaj, żeby były realne. Masz mało czasu? Rysuj codziennie przez 15 minut, każdego jednego dnia! Potrzebujesz pomocy w budowaniu nawyków rysunkowych – dołącz do naszej grupy na facebooku!

Pamiętaj o zasadzie from quantity to quality! Co to oznacza? Tylko poprzez regularne ćwiczenia podnosi się jakość swoich prac. Poświęć się pasji z oddaniem i dedykacją, a z pewnością rezultaty staną się widoczne.

Previous slide
Next slide

ZOBACZ NASZE KURSY O PODSTAWACH RYSUNKU!

Free
Miniatura-kurs-probny

Wymagane hasło: Kurs Rysunku Demo

Nie kupuj kota w worku zobacz jak wygląda nauka w Dominie! Za darmo otrzymujesz 180 minut lekcji! Zapisz się do naszego newslettera i zyskaj dostęp!

ZASADA #4 | KONCEPCJA + ZASADY = SUKCES

Zawsze stosuj się zasad poprawnego rysowania. Rysuj od ogółu do szczegółu. Rysuj fazami, zaczynaj każdą pracę od technicznego podrysu, nigdy nie rozpoczynaj kolejnej fazy, nie skończywszy poprzedniej. Nie spiesz się! W naszych tutorialach na kursach zawsze pokazujemy poszczególne fazy powstawania rysunku. Czy widziałeś Rysunki Tygodnia wyłonione spośród prac naszych kursantów?

Zdradzimy Ci sekret, że najlepsze rysunki powstają, gdy rysujący z pełną świadomością chcą taki narysować.

Previous slide
Next slide

ZASADA #5 | UCZ SIĘ RYSUNKU W ODPOWIEDNIM MIEJSCU

Odpowiednie środowisko

Rysuj w odpowiednim, inspirującym miejscu. Wspólne rysowanie ze znajomymi sprawi, że znacznie chętniej sięgniesz po ołówek. W Dominie niemalże codziennie organizowane są zajęcia na których możesz odrobić nieobecność lub dodatkowo skonsultować się z prowadzącym. To świetna okazja do poznania nowych osób, a także nauki rysunku w inspirującym miejscu!

DODATKOWE ZAJĘCIA

Na początku przygody z rysunkiem nie martw się brakiem unikalnego “własnego” stylu. To czas eksperymentowania, eksploracji różnych technik i stylów! W Dominie codziennie organizowane są dodatkowe zajęcia o różnej tematyce! Chciałbyś dowiedzieć się więcej o rysowaniu samochodów, malowaniu akwareli lub o papieroplastyce? Sprawdź harmonogram zajęć dodatkowych w Dominie!

SPRAWDZONY PROGRAM NAUKI

Postaw na szkołę rysunku, której skuteczność nauczania została potwierdzona poprzez wyniki na egzaminach na architekturę oraz ASP. Sprawdź opinie kursantów. Czy wiesz, że kursanci Domina przez wiele lat rok w rok zdobywali pierwsze miejsce na egzaminie na architekturę na Politechnice Warszawskiej? Program nauki w Dominie został podzielony na trymestry oraz tematy, dzięki czemu nasi kursanci krok po kroku zdobywają kluczowe umiejętności rysunkowe!

ZASADA #6 | OTACZAJ SIĘ SZTUKĄ

Stale szukaj inspiracji artystycznych. Śledź wydarzenia artystyczne, odwiedzaj galerie sztuki. Naucz się patrzeć, naprawdę patrzeć. Staraj się zauważać detale, dostrzegaj historię stojącą za danych dziełem artystycznym, analizuj i badaj. W jakim kolorze jest niebo? Niebieskim? Teraz wyjdź na zewnątrz, spójrz w górę i dostrzeż wszystkie odcienie nieba. 

Zapisz w folderze lub wydrukuj prace swoich ulubionych artystów. Spoglądaj na te prace, czerp z nich inspirację oraz motywację do dalszego rozwoju.

ZASADA #7 | BLOKADA TWÓRCZA A RESEARCH

Blokada twórcza to zazwyczaj chwilowe odczucie braku wiary we własne umiejętności rysunkowe oraz niemocy twórczej. Podczas blokady twórczej w dalszym ciągu kontynuuj naukę rysunku. Zachowaj pozytywne nastawienie! Czy zapisałeś na komputerze lub wydrukowałeś prace swoich ulubionych artystów? Przejrzyj inspirujące dla Ciebie prace, a także odwiedź strony internetowe dedykowane dla artystów.

Jeżeli twoja blokada twórcza wynika z braku umiejętności narysowania danego elementu to czas na odrobienie pracy domowej! Zrób research. Poszukaj obrazków referencyjnych, przeanalizuj dokładnie proporcje, a z pewnością krok po kroku wyjdziesz z niemocy twórczej!

WYŚLIJ DO NAS WIADOMOŚĆ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

OPINIE NASZYCH KURSANTÓW

Świat artystów i pasjonatów. Niesamowicie ciekawi i wybitni ludzie z całej Polski. Ogromna motywacja i szerokie możliwości kształcenia. Nic dodać, nic ująć, po prostu trzeba tu być!
Maja
Nauka warsztatu na wysokim poziomie, a także wiele kierunków rozwoju (różnorodność zajęć). Rodzinna atmosfera sprawia, że jest to miejsce do którego chce się wracać, a ułatwia to dogodna lokalizacja 😉 Polecam
Monika
Bardzo fajna atmosfera i efektywne kursy 😊 polecam 👍
Małgosia
Mistrzowskie prace, mistrzowskie lekcje, przyjazna atmosfera, miło spędzony czas 🙂
Anna
Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish