Biuletyn trymestr zimowy 2022

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Platforma do nauki rysunku

Tak naprawdę to nie potrafimy stać w miejscu.   Dlatego uruchomiliśmy platformę dla naszych uczniów i absolwentów. Wystarczy, że spojrzysz na menu u góry a znajdziesz tam zakładkę “Kursy On-Line” Są to nagrane materiały pomocnicze dla aktualnych uczniów. 

Teraz kurs rysunku jest dużo bardziej skuteczny. Zawsze możesz sobie wejść i odtworzyć temat z zajęć. To przydatne jest szczególnie w pandemii. Film można sobie odtworzyć tyle razy ile się tylko chce.

Ciekawostką jest to, że przez ostatnie 27 lat nie udawało się wcisnąć wielu ciekawych ćwiczeń. Teraz rozwiązania video pozwalają je umieścić i zachęcić do ich zrobienia oto przykład lekcji rysunku na różnorakie elipsy:

kurs rysunku = Domin
Jedno z ćwiczeń dodatkowych platformy do nauki rysunku Domin

Może ten artykuł będzie Cię interesował:

Jeden dzień z życia pracowni rysunku Domin

Ciekawy rysunek trymestralny - linoryt

Czerń czarna jak smoła! Choćbyś przyciskał ołówek aż skrzypiałby papier to i tak nie uzyskasz pełnej czerni. Ale kiedy weźmiesz do ręki tusz to już się da. Nie często trafiają do nas takie prace :

Linoryt ala fiedorowicz

Tak właśnie wygląda technika linorytu. I taką pracę nieśmiało pokazała nam Ala Fiedorowicz , no bo przecież jesteśmy kursem na architekturę. Właśnie takie poszukiwania doceniamy dlatego po raz kolejny autorka tego linorytu dostała rysunek tygodnia.

dobra-noc czyli dominowe nocki rysunkowe

Nazywamy się Rodzina Domina i ma to głęboki wymiar. W naszej pracowni spotykają się zarówno ludzie aktualnie chodzący na kurs rysunku jaki i absolwenci. W lato spotykamy się na Dominiadach a zimą w pracowni na nockach rysunkowych. Nazywamy je DOBRA-NOC. Bo powstają dobre rzeczy. Podczas ostatniej takiej siedzieliśmy do 4:11 – o tej porze ostatnia osoba wyszła z pracowni!

A tak to wyglądało w realu:

nocne rysowanie w Dominie

Za biurkiem siedzę ja czyli Wojciech Domińczak 🙂

Naprzemiennie rysowałem swój Rysunek Trymestralny i cykl rysunkowy który uprawiam czyli “Wierzby mazowieckie”. Poniżej masz skończoną wierzbę i rysunek trymestralny in progress.

rysunek trymestralny Wojciech Domińczak

Nigdy bym nie przypuszczał ...

… że taki będzie koniec trymestru zimowego. 24 lutego 2022 roku wybuchła wojna na Ukrainie. I w tym momencie chcę Ci opisać jedną jakże przykrą rzecz.

Pędzelki za kamizelki … kuloodporne

Gdzieś w 2014 roku na Kurs rysunku do Domina trafi Asia Vitynska i Veronika Garkavenko. Dwie niezwykle pracowite dziewczyny z Ukrainy. Były zaangażowane i entuzjastycznie nastawione do rysunku. No i osiągnęły wysokiego skilla w rysunku przestrzennym.

Był to również czas kiedy ja, Wojciech Domińczak zaczynałem uczyć sie malowania ikon. W zestawie startowym kursie malowania ikon w Drodze Ikony dostałem pędzelek ROSA. Okazało się, że jest produkcji ukraińskiej. Był wybitnej jakości. Miałem go jednego więc chciałem dokupić sobie ich więcej. Nic z tego! Przetrzepałem polskie sklepy plastyczne i nie znalazłem ich. 

Wtedy to zwróciłem się o pomoc do Asi Vitynskiej. Zamówiła dla mnie kilkadziesiąt sztuk tych pędzli i mam je do dziś.

Chronić życie

Kilka dni po wybuchu wojny Asia mnie poprosiła o pomoc. Potrzebowała kamizelki kuloodpornej żeby chronić życie. Nigdy nie przypuszczałbym, że będzie mnie prosić o cos takiego. Naprawdę się popłakałem. 

Niestety ale kamizelek nie ma nigdzie, w całej Polsce. Co więcej, cywil nie może takiej kupić. Trzeba mieć koncesję na handel wyposażeniem wojskowym. To, dałoby się obejść bo sprzęt nie byłby dla mnie ale żaden producent nie ma takowych na składzie.

Jedynie co udało się zrobić to przyjąć pod dach rodzinę ze Lwowa. Są u mnie i ja im zapewniam dach nad głową oraz media. Natomiast niezawodna Rodzina Domina zadbała o to żeby mieli za co żyć. Rodzinka z Ukrainy to tata , mama i doje bliźniaków – Bogdan i Wiktoria. 

Dziewczyny z ukrainy zaczynają robić świetne rysunki

Próbny egzamin na architekturę
Temat egzaminacyjny na architekturę

To co dla mnie było fascynujące w kontaktach z osobami z Ukrainy to ich pracowitość.  Mógłbym powiedzieć, że wszyscy mieli tę cechę. 

Tu przykładowy próbny egzamin na architekturę wykonany przez Veronikę. Początkowo dziewczyny miały problem na płaszczyźnie językowej, to zrozumiałe ale potem śmigały takie rysunki architektoniczne, że ho, ho!

Popatrz na ten prezentowany obok! Jest Mega! A niżej praca która była rysunkiem trymestralnym.

uchodźcy z ukrainy na architekturze w warszawie

Rysunek ołówkiem – tzw wycieruch

Tutaj Weronika świetnie wykorzystała technikę rysunku Wycieruch. To jest taka metoda opracowana na naszych kursach rysunku.

Z grubsza chodzi w niej o to że wykorzystuje się sproszkowany grafit i specjalistyczne gumki.

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish