Jak narysować szkło

Jak narysować szkło

Jak narysować szkło – łatwa lekcja rysunku krok po kroku!

Jak narysować szkło to podstawowe pytanie początkujących rysowników. Bez tej umiejętności zapomnij o byciu samodzielnym artystą. Co i rusz spotkasz się z koniecznością rysowania tego materiału. Szkło, obok drewna, draperii, kamienia i metalu, należy do najważniejszych faktur materiałowych. Umiejętność jego rysowania jest konieczna! W tym artykule pomagamy Ci jak to zrobić najlepiej. A wewnątrz niniejszej podstrony “jak rysować szkło” zanjdziesz użyteczne linki do innych materiałów. Pamiętaj żeby utworzyć sobie katalog na komputerze – Domin – lekcje rysunku i zgrywać sobie te przykłady. Nigdy nie wiadomo jak długo one tu będą.

O rysowaniu szkła – garść historii sztuki

Czy wiesz, że już w antyku próbowano sił w rysowaniu szkła? Do dnia dzisiejszego zachowały się rzymskie freski przedstawiające tę fakturę materiałową.

 

Jak narysować szkło faza 1

W tym konkretnie przypadku mamy dodatkowe ćwiczenie – rysowanie elips. Będą Ci one na początku sprawiać nie lada trudność. Z czasem zaczną być kształtne i pewne. Tutaj możemy zastosować cytat, który wyłapałem z filmu “Moja lewa stopa”

Jak każdy artysta zmuszał do uległości własną kończynę

Dokładnie tak – nauka rysunku to zmuszanie do uległości własnej ręki. Można to zrobić tylko i wyłącznie ćwicząc wiele razy to samo. Pewnym ułatwieniem może być stosowana w naszej szkole rysunku  – redominizacja  której częścią jest Zasada 5 kropek. Te dwie reguły pięciokrotnie przyspieszają naukę rysunku ale i tak swoje trzeba wysiedzieć.
rysunek techniczny szklanki

Jak narysować konkretnie to szkło – tę szklankę :

  • dokładnie zmierz osie elips
  • każda elipsa ma tutaj swój unikalny kształt
  • horyzont dla tego ujęcia jest ponad przedmiotem
  • rozwartość elips zależy od ich położenia względem horyzontu i rozpiętości
  • nie przechodź do szrafowania ołówkiem dopóki nie zbudujesz dokładnie tego co na tym obrazku
  • stosuj uniwersalną zasadę w lekcjach rysunku – od ogółu do szczegółu

Kurs rysunku = Domin


II faza rysowania szkła

Teraz kiedy masz już dobre proporcje przejdź do II fazy.

Jak wspomniałem wcześniej ta lekcja to rysunek od podstaw. Jest częścią mini kursu artystycznego który Domin oferuje Ci za darmo. Nie gromadź jednak tych materiałów pomocniczych tylko po to żeby je mieć! Koniecznie narysuj to wszystko co tu masz!

jak cieniować szklankę

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish