Historia Sztuki

Historia Sztuki – kompleksowo i skrótowo

Historia sztuki – w kompleksowym rozwoju artysty wyjątkowo ważna. Zdarza się bowiem tak, że artysta pokazuje swoje odkrywcze dzieło i się ośmiesza bo okazuje się że 400 lat wcześniej już ktoś to odkrył. Trochę lipa co nie? Na tej stronie będą ważne przykłady z każdej epoki. Ale nie takie najbardziej znane – te sobie możesz wyczytać w książce. Będą tu arcydzieła mniej znane a w pełni dające wgląd w daną epokę.

Lista dzieł sztuki i ich skrótowy opis jest niżej

 

Historia Sztuki w Dominie

Mamy też różne formy historii sztuki w szkole rysunku Domin – wszystkie bezpłatne dla naszych uczniów … ale pokażę Ci jeden “Pro-Tip” jak obejść zasadę konieczności korzystania z kursów rysunku w Dominie żeby mieć darmową Historię Sztuki.

  1.  Organizujemy wykłady z Historii Sztuki na grupie Fb – Rodzina Domina – tam lecimy po kolei z historią sztuki.
  2.  Są też tam wykłady z Wojciechem Domińczakiem – z jego podróży do muzeów na całym świecie. Odbywa się to pod szyldem “Podróże Bobina” – wyjaśnienie niżej
  3. Współpracujemy z dr. Pawłem Freusem który nagrywa dla nas różne wykłady. Poniżej jedna z takich próbek. I od razu Pro-Tip – obejrzyj teraz ten wykład tutaj – bo później nie wrócisz do niego 😉 No i jak możesz to obejrzyj go tu na stronie nie przełączając się na YuoTuba – Google dzięki temu trochę wyżej podniesie tę stronę w wynikach wyszukiwania. No i obiecany Pro-Tip 2 – jak dołączysz do Rodziny Domina staniesz się cześcią naszej społeczności i jak odpalimy wykład to go będziesz mieć za darmo 🤣
  4. Wspólne wychodzenie do galerii sztuki i muzeów

Wykład z historii sztuki o akropolu – weź teraz dowiedz się o tym

 

Nie czekaj na to jak znajdziesz czas bo go nie znajdziesz.

A tak juz o trochę podniesiesz swoją wiedzę. Wykład prowadzi dr. Paweł Freus.

 

 

Misja Domina – Podróże Bobina

 

Mamy w Dominie coś co nazywa się Misja Domina – Podróże Bobina.

Bobin to nasza maskotka. Nazwę wybrała społeczność dominowa. Ale ta maskotka to nie taka z cyklu kupić ją i rzucić w kąt. Każdy kto ją nabywa deklaruje, że na swój sposób będzie realizował tę misję. A misją jest :

“Przeciągnięcie ludzi z galerii handlowych do galerii sztuki”

Nie wszystkich oczywiście ale przynajmniej części. Na dzień dzisiejszy pomysł ten podchwyciło aż 681 osób! Możemy coś wspólnie zmienić! Możemy wpłynąć na rozwój kultury w Polsce. Członkowie  “Podróży Bobina” biorą ze sobą tę maskotkę i robią zdjęcia na tle dzieł sztuki – dowolnej – architektury, rzeźby czy malarstwa. O tak to wygląda:

Misja Domina Podróże Bobina
Bobin w nowojorskim MET – w tle Cezanne

Wyjazdy z historią sztuki  a potem wykłady

Naukę rysunku w Dominie rozszerzamy o plenery wyjazdowe w wakacje. Na zdjęciu z Bobinem jest wyjazd do Nowego Jorku – ale ten akurat był kameralny i pojechało parę osób. Nowy Jork to droga sprawa 🙁

Ale byliśmy też Uffizzi we Florencji czy w Kunsthistorishes Museum w Wiedniu.

Podczas takiego wyjazdu wynajmujemy licencjonowanego przewodnika który oprowadza nas i szczegółowo wyjaśnia prezentowane dzieła sztuki. Jak do tej pory zawsze znalazł się przewodnik z Polski który mieszka na miejscu.

Nie wszyscy jednak mogą pojechać na plener bo ostatnio jak zorganizowaliśmy wyjazd to 52 miejsca w autokarze rozeszły się  24 godziny!

 

 

Shopping Cart
Facebook
Total
0
pl_PLPolish