Rysunek Trymestralny

Rysunek trymestralny

1. Rysunek trymestralny to praca podsumowująca Twoje dotychczasowe umiejętności rysunkowe – postaraj się, żeby była przemyślana i pokazywała Twój skill z jak najlepszej strony. Polecamy wybrać technikę, w której czujesz się pewnie i swobodnie.

 

2. Najlepszym sposobem na efektywny proces tworzenia rysunku trymestralnego są regularne korekty u prowadzącego (minimum 3). Może to być Twój prowadzący, ale przy wyborze mało standardowej techniki lub tematu dobrze jest poszukać specjalisty od danego zagadnienia (na przykład akwarelę dobrze jest skonsultować z Grzegorzem Wróblem).

 

3. Nie podejmuj zupełnie samodzielnie decyzji na temat kompozycji pracy, najlepiej jest mieć pierwszą korektę jeszcze na etapie szkiców, kiedy da się poprawić ewentualne błędy lub ulepszyć bazowy pomysł.

 

4. Temat rysunku trymestralnego jest dowolny, ale nawiązujący do wybranego tematu przerabianego wcześniej na zajęciach. Jeżeli nie jesteś pewien, co chcesz wybrać, zapytaj prowadzącego.

 

5. Wymagania techniczne: format 50×70 (z wyjątkiem akwareli-35×50), technika dowolna. Jedynym ograniczeniem jest możliwość zeskanowania pracy, więc w przypadku węgla i innych rozcierających się technik trzeba zabezpieczyć rysunek tak, aby nie był brudzący. Nadal jednak nie polecamy robić eksperymentów z nowymi narzędziami przy okazji rysunku trymestralnego.

 

6. Ostateczny, nieprzekraczalny i nieprzesuwalny termin oddania to 1. grudnia 2019 (włącznie). Można oddawać w dowolnym momencie przed tym terminem swojemu prowadzącemu. Za oddanie pracy trymestralnej otrzymuje się 15 gwiazdek.

7. 4 grudnia wrzucamy rysunki na FB

8. Do 11 grudnia trwa głosowanie na stronie Domina.

1 polubienie = 1 głos

1 udostępnienie = 3 głosy

Głosować można na dowolną ilość prac. Dopuszczalne są wszelkie formy pozyskiwania lajków, np. zapraszaniem znajomych do polubienia, udostępnienia rysunku itp. Liczą się tylko polubienia rysunków w albumie, nie polubienia udostępnionego postu.

9. nagrody:

– z każdego trymestru zostanie wyłoniony jeden zwycięzca. Zwycięskie rysunki staną się częścią DOMINowego kalendarza. Oprócz tego zwycięzcy dostaną dodatkowe gwiazdki i punkty do rankingu. Za pierwsze miejsce otrzymuje się 50 gwiazdek.

10. Zastrzegamy sobie prawo do drobnych zmian w powyższych zasadach do momentu oddania prac, tj. 1 grudnia. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy o takich zmianach się dowiedzieli.