strona głównamapa stronykontakt Poznań Radom Gdańsk Łódź

O nas

Kurs rysunku Domin - nauka rysunku w Warszawie


Jesteśmy po to żeby Ci pomóc w działalności twórczej .

Kilka cech naszych zajęć artystycznych:


- pomożemy Ci dostać się na Architekturę - jeżeli taki masz plan. Mamy w tym spore doświadczenie.
- nauczysz się rysować - bez względu na to czy idziesz na studia artystyczne czy rysujesz dla przyjemności
- będziesz poprawnie odkrywać proporcje i wiernie oddawać rzeczywistość
- wyzwolisz w sobie kreatywność - mamy w metodę 4 unikalnych kroków które pomagają ją rozwinąć
- poznasz nowe techniki - o niektórych z nich możesz nawet nie wiedzieć że istnieją i że są fajne.
- a jak ukończysz u nas cały program to możesz szkolić mistrzostwo już całkowicie za darmo i DOŻYWOTNIO !!!


W jaki sposób to zrealizujemy ?


A jest tak, że na Veteran Roomie mamy bardzo dużo naszych absolwentów.

Dlaczego ludzie korzystają z Veteran Room , skoro dostali się na studia ?


Powodów jest kilka.

  1. Studenci Architektury po ukończeniu kursu rysunku bardzo chętnie malowali by akwarelą. Uczy u nas Grzegorz Wróbel który jest mistrzem tej techniki. Prowadzi swoje zajęcia z zapałem i zaangażowaniem co daje świetne rezultaty.
  2. Studenci ASP , szczególnie kierunków Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz potrzebują wybitnego rozumienia przestrzeni i bardzo często chodzą na takie zajęcia jak Geometria czy modelowanie.
  3. Osoby uczące się hobbystycznie rysować. To oczywiste bo mają kurs rysunku w Warszawie za darmo i dożywotnio. A poza tym chcielismy wyjść na przeciw naszym uczniom. Rzadko kto ma motywację żeby płacić dłużej niż dwa lata. Widzieliśmy potem takie zjawiska, że ktoś przerywał naukę z powodów finansowych po czym umiejętność się cofała. Szkoda. Dlatego stwierdziliśmy, że jak ktoś jest na tyle ambitny żeby chodzić na kurs artystyczny dwa lata to należy mu dać coś więcej. I to jest właśnie Veteran Room.
 

szczególnie, że :

"Żadna umiejętność nie jest dana raz na zawsze" 

Trzeba ją non stop utrzymywać. Ręka musi cały czas pracować. Nie ćwiczysz - od razu się cofasz.

Misja - Wizja - Cel na kursach rysunku DOMIN

Misja czy też Wartości są podstawą. Uważamy, że w centrum musi stać nasz uczeń. Powinien dostać od nas 100 % zaangażowania. Realizujemy to na wielu płaszczyznach
  • Po pierwsze dbamy o jakość naszej kadry. Nie przyjmujemy do uczenia osób z zewnątrz. Prowadzący na Kurach Rysunku DOMIN - musi czuć tę pracownię. Musi się z nią identyfikować. Mamy bardzo subtelne metody żeby to sprawdzić. A proces rekrutacji jest długi i wymagający. My w tym czasie przyglądamy się kandydatom. Dzięki temu kadrę mamy rewelacyjną. Dobre CV czy nawet świetne prace to jeszcze nie wszystko żeby móc uczyć.
  • Motto Wojciecha Domińczaka które obowiązuje też innych : "Jeżeli chcesz zostać mistrzem nie idź do mistrza - idź do jego nauczyciela" - nasze prywatne ambicje i ego nie mogą gasić ucznia. My mamy być bardzo dobrzy ale to nasi uczniowie mają być mistrzami. My co najwyżej możemy świecić światłem odbitym.
  • Nowoczesne metody edukacyjne - nie wystarczy tylko chcieć uczyć. Nie wystarczy tylko ambicja. Bo niechcący można zrobić więcej krzywdy niż pożytku. U nas obok procesu doskonalenia się w twórczości jest bardzo silny nurt naukowych podstaw edukacji. A to oznacza , że odrzucamy klasyczne metody oparte na silnym ocenianiu i porównywaniu. Na tych dwóch czynnikach nie da się zbudować pasji i wewnętrznej motywacji.
  • Wychodzimy z założenia, że ludzie są inni. Mają inne poglądy, inne potrzeby ale wygłaszają też różne opinie. Żeby temu sprostać stosujemy program IDR - Indywidulna Droga Rozwoju - choć początki rysunku są u wszystkich  takie same.
  • Wolna Pracownia - czyli IDR w praktyce.


Krótkie Bio Szkoły Rysunku DOMIN :

Uczymy od 1994 roku. Zaczęło się niewinnie - od przypadkowej korekty pierwszemu naszemu uczniowi Maćkowi Beczakowi (dziś uznanemu architektowi) Potem była pierwsza lekcja. I się zaczęło :)
To był rok kiedy 100 % naszych uczniów dostało się na studia. Było ich trzech i trzech się dostało :)

W Kolejnych latach nasz kurs rysunku się rozwijał. Po drodze odnosiliśmy pierwsze sukcesy. A to Konrad Smoczyński w 1997 roku zajął pierwsze miejsce na egzaminie predyspozycyjnym na WAPW. Potem powtórzył to Bartek Świniarski a potem to już się posypało. Aż do momentu w którym w roku 2013 aż 23 pierwsze osoby były z Domina !!!
Co na to wpłynęło ?
Nasze zaangażowanie i chęć pomocy. Uczniowie to szybko podchwytują i rodzi się pewnego rodzaju więź. Społeczność. Niektórzy mówią, że "wolą siedzieć w Dominie niż w szkole" To miłe.
Wychodzimy z założenia że dobro naszych uczniów jest najważniejsze. Nikt tu nie jest anonimowy. Pomaga w tym fakt, że my sami rysujemy i wspólnie spotykamy się w procesie twórczym. Nie jesteśmy z lepszej gliny ulepieni.
Razem rysujemy na Nocach rysunkowych, na plenerach. Spotykamy się też na wspólnych wyjściach do galerii czy na użyteczne wykłady.

Aż 85 % osób kursu rysunku DOMIN to ludzie z polecenia.Co roku robimy ankietę z której to dobitnie wychodzi. To polecenia są naszą największą siłę. Dlatego od ponad ćwierć wieku działamy i mamy się dobrze.

Jesteśmy zgraną drużyną która uparcie dąży do celu i odnosi sukcesy.

Jak jest na naszych zajęciach ? Proponujemy obejrzeć zdjęcia :